League of Legends r.

Dalsze kroki w związku z taktyką gold funneling

Mimo zmian gold funneling wciąż jest mocną taktyką. Co Riot planuje z tym zrobić?

Gold funneling zyskał ostatnimi czasy na popularności i Riot starał się to znerfić w patchu 8.13, o czym możecie przeczytać tutaj. Rezultaty nie usatysfakcjonowały jednak twórców gry i w patchu 8.14 będą oni osłabiać tę taktykę jeszcze bardziej.

Jesteśmy na takim etapie, w którym sądzimy, że nie powinniśmy pozwolić takiej taktyce się utrzymywać, kiedy kontynuujemy pracę nad jej ograniczeniami.

W poprzednim patchu Riot starał się rozwiązać problem, nerfiąc Mastera Yi oraz Tarica, ale zdaniem twórców rezultaty nie są satysfakcjonujące, wręcz przeciwnie. Szczerze powiedziawszy, uważają, że najlepszym czasem na całkowitą zmianę lub znalezienie zamiennika jest przedsezon, bo to wtedy można wprowadzać największe aktualizacje.

Obecnie tymczasową zmianą będzie to, że kiedy jungler ma gotowy lub w większości gotowy przedmiot na dżunglę, a także większość złota swojej drużyny, będzie otrzymywał zmniejszoną ilość złota od minionów.

Riot będzie się właśnie najbardziej skupiał na przewadze w złocie bohaterów, bo w tym tkwi największy problem. W końcu, jeśli postać w ciągu 15 minut ma o połowę więcej złota niż przeciwny midlaner, to coś chyba jest nie tak.

Riot zwraca również uwagę na różnice w zdobytym doświadczeniu, lecz to waha się już na mniejszych wykresach, bo w granicy 10%.

Pierwotnie rozważano osłabienie przedmiotów dla wsparcia, żeby wpłynąć inną drogą na tę taktykę, ale po dłuższym zastanowieniu to niewiele by pomogło ze względu na to, iż najwięcej wpływu na przewagę ma bohater, który otrzymuje większość złota i jego przewaga wciąż byłaby niezmieniona.

Kara na złoto na linii, kiedy jest się bardzo do przodu z goldem, mimo bycia dość ciężką i trudną do wykonania, jest bezpośrednio skierowana na zarówno gold funneling, jak i zasoby, które powodują problemy (złoto). Z wewnętrznych testów wynika, że efekty tych zmian dla junglerów, którzy nie korzystają z tej taktyki, są minimalne lub nieistniejące.

Czy Waszym zdaniem te zmiany będą wystarczające?

O autorze: Papuchochoł

PapuchochołNałogowo gram w kilka swoich ulubionych gier oraz piszę rozmaite opowiadania. Wydaję pieniądze na niepotrzebne gadżety, zbieram naklejki, a moim największym celem obecnie jest zmuszenie Riotu, żeby powstał Star Guardian Taric.