League of Legends r.

Czy Varus może spodziewać się ogromnej aktualizacji? – teoria spiskowa o Darkinach!

Darkinowie od samego początku wzbudzali wiele emocji u społeczności League - od momentu ich przedstawienia po Internecie regularnie przewijały się coraz to kolejne teorie spiskowe. Jak na ich rozwój wpłynęło pojawienie się następnego przedstawiciela tej przerażającej rasy, Rhaasta?

Nie minęło dużo czasu od ujawnienia Kayna, Żniwiarza Cienia, a Internet został dosłownie zalany wszelkimi teoriami dotyczącymi Darkinów. Jak wielką kreatywnością wykazali się gracze tym razem i jakie argumenty przemawiają na ich korzyść? Okazuje się, że jest ich całkiem sporo!


Darkinowie – humanoidzi czy gadające bronie?


No właśnie. Kim (lub CZYM) oni tak właściwie są? Według samego LoL Wiki Darkinowie to starożytna rasa zamieszkująca Runeterrę. Pojawiali się nagle w dowolnym, zdawać by się mogło, że zupełnie losowym miejscu, po czym równie szybko znikali, nigdy nie ujawniając swoich celów i intencji. Z wyglądu przypominali oni ludzi, jednakże w znacznie mroczniejszym i potężniejszym wydaniu.

Co innego mówi natomiast Eduardo Santangelo – kojarzycie tego pana? To właśnie on nie tak dawno temu odkrył nową rasę, Vastajów, i opisał ich w swoim polowym dzienniku (Click!). Chociaż całe jego dzieło skupiało się właśnie na tym odkryciu, podróżnik nie omieszkał napomknąć o innych, równie tajemniczych i nieopisanych dotąd stworzeniach.

Dziś swoją uwagę kieruję ku innym stworzeniom Runeterry, które czekają na swoją kolej: te przerażające, żywe bronie, znane jako Darkinowie…

Skąd Eduardo doszedł do takiego wniosku? Tego nie wiemy. Nie przeszkodziło to jednak graczom, aby na tym krótkim zdaniu zbudować całkiem pokaźną i bardzo prawdopodobną teorię.


Kim jest Rhaast i czemu mieszka w kosie?


Załóżmy, że stwierdzenie piltoverskiego podróżnika jest prawdziwe: Darkinowie są niczym innym, jak tajemniczymi mocami zaklętymi w różnych broniach, które – aby się wydostać – potrzebują ofiary. Jednym z takowych trybutów jest właśnie Kayn.  Zwróćcie uwagę na to, jak destrukcyjnie działa na niego siła uwięziona w jego ogromnej kosie:

(…) powoli wypacza ona jego ciało i umysł. Ta sytuacja ma tylko dwa możliwe rozwiązania: albo Kayn zmusi broń do posłuszeństwa… albo złowieszcza kosa pochłonie go całkowicie, doprowadzając do zniszczenia Runeterry.

Jest to fragment z ujawnienia Kayna na oficjalnej stronie League of Legends. Chociaż same słowa mówią wystarczająco wiele w tej kwestii, Riot postarał się, aby wprowadzić dodatkowe elementy świadczące o wypaczaniu najnowszego bohatera bezpośrednio do gry. Spójrzcie:

Varus teoria spiskowa

Lewa część obrazka przedstawia – jak się domyślacie – Kayna. Zwróćcie uwagę, że kosa (Rhaast) zaczęła już powoli przejmować nad nim kontrolę. Tajemnicza moc przechodzi na jego ciało, aż w końcu Darkin przybiera formę człekopodobną (prawa strona grafiki). Oprócz tego zobaczcie, co dzieje się w momencie pochłaniania ciała i duszy Żniwiarza Cienia. Mowa tu oczywiście o transformacji:

Na takim samym, ostatecznym stadium rozwoju jest Aatrox. Zdaniem tej teorii bohater, którego znamy już od 4 lat (szybko minęło, huh?), wyglądał kiedyś zupełnie inaczej. Prawdopodobnie mógł to być jakiś zbłąkany wojownik niepotrafiący zapanować nad wszechpotężnym Darkinem zamkniętym we własnym mieczu. Poddawszy się tajemniczej sile, zamienił się w to, co widzimy teraz:

Czy doczekamy się rozwoju historii Ostrza Darkinów? Jest to bardzo prawdopodobne, gdyż już wczoraj opowiadaliśmy o zapowiedzianym jego reworku: Click! Pozostaje nam tylko czekać, aż te zmiany przyniosą nam coś konkretnego na jego temat.


O Va(a)rusie słów kilka


Strzała Odkupienia już od dawna podróżuje po Summoner’s Rift z przypiętą łatką wojownika Darkinów. Charakterystyczny głos i tajemnicza “symbioza” Varusa ze swoją bronią sprawiły, że nieoficjalnie mówiono już o trzech poznanych przedstawicieli tej rasy. Jakiekolwiek nie byłyby tego powody, trzeba przyznać, że ujawnienie Kayna wcale nie pomoże mu oczyścić się z zarzutów. Wręcz przeciwnie – interakcje, które zachodzą między tymi bohaterami, mówią same za siebie.

Varus teoria spiskowa

“Jeszcze tylko Aatrox i mamy drużynę. Drużynę morderców”.

“Varus, nasza trójka… Umm… Nasza piątka? Razem będziemy siać spustoszenie!”.

Tymi dwoma kwestiami można by rozpocząć i zakończyć całą tę teorię. Forrestanthony, jej autor, postanawia jednak drążyć dalej.

Przed chwilą zobaczyliście fragment przemiany Kayna w Darkina, Rhaasta. Nie trzeba było być nadto spostrzegawczym, aby dostrzec, jak jego własna broń wbija mu się w klatkę piersiową. Podobna, choć znacznie uboższa technicznie animacja, występuje właśnie podczas śmierci Varusa. I choć nie do końca wiadomo, z jakich dziwnych przyczyn łuk wręcz teleportował się z dłoni do serca, postarajmy się uznać to za urok starego, dobrego League of Legends:

Ostatnim dowodem potwierdzającym słuszność tej teorii jest sam model Varusa. Chociaż jego wygląd i sam design broni zdają się znacznie różnić od sylwetki typowego Darkina, zwróćcie uwagę na rękę Strzały Odkupienia. Widać tu podobny motyw, co u Rhaasta – “moc” z łuku ewidentnie łączy się jakoś z ciałem bohatera. Czy drzemie w nim kolejny, prastary wojownik? Czy Varus wkrótce podda się potężnej sile ukrytej w jego broni?

Varus teoria spiskowa

Czy doczekamy się aktualizacji Varusa, która przybliży go do “darkińskiej” sylwetki i spowoduje, że jego tytuł zmieni się na Łuk bądź Strzałę Darkina? A może mamy spodziewać się TYLKO legendarnej skórki? Pamiętajmy o zapowiedzianym przez Riot reworku Aatroxa – może czerwoni planują rozwinąć cały wątek tajemniczych, nieodkrytych bohaterów? A może do akcji ponownie wkroczy sam Eduardo Santangelo? Cokolwiek by to nie było, Rhaast i jego prowokacje wobec Varusa na pewno nie zostaną przez społeczność szybko zapomniane.

A co Wy sądzicie o tej teorii? Czy jest prawdopodobna? A może macie własne spojrzenie na tę sprawę? Piszcie w komentarzach!