League of Legends r.

Czy uniwersum Legends of Runeterra będzie się stuprocentowo pokrywać z uniwersum League of Legends?

Tak, będzie. Przekonaj się, które aspekty gry będą stuprocentowo kanoniczne ze światem League of Legends, a w sumie Runeterry.

Kanoniczność Runeterry

Kanoniczność oznacza, że wszystko rozgrywa się w jednym świecie, z oficjalnie potwierdzonymi informacjami, w jakiejś wspólnej linii czasowej. W przypadku tego ostatniego warto wspomnieć, że bohaterowie League of Legends nie żyją w tym samym czasie. Z tego względu nie każdy z nich mógł się poznać – nawet jeżeli dzielą wspólne interakcje w grze.

Riot przyznaje, że cała zawartość Legends of Runeterra, nowej gry karcianej Riotu, jest kanoniczna – począwszy od grafik, skończywszy na tekście fabularnym. Oznacza to, że wszystkie informacje o tamtejszych bohaterach są prawdziwe względem Runeterry, świata gry.

LoR zamierza dodatkowo wzbogacić tę kanoniczną historię stworzonego przez siebie świata. W końcu tytuł gry to Legendy Runeterry. W ten sposób wprowadzony jest nowy sposób narracji wydarzeń. Gra pozwoli przykładowo opowiedzieć, co działo się przez uwięzieniem Senny w latarni Thresha. W przypadku League of Legends jest to wręcz niemożliwe: tam historia bohaterki bezpośrednio odnosi się do jej przeszłości. Senna jest “tą, którą jest” – a nie którą “była” czy “będzie”. MOBA nie daje takich możliwości pokazywania tej przeszłości, co karcianka skupiona wokół przeróżnych postaci Runeterry – tych drugo- i trzecioplanowych, a nawet epizodycznych, wymienionych z imienia tylko raz na wszystkie wydane opowiadania, komiksy…

Nowe regiony w Legends of Runeterra

Obecnie w karciance istnieje sześć regionów. Ujawniono je na poniższym obrazku.

Riot potwierdza, że zamierza dodać nowe regiony w Legends of Runeterra. Wprowadzeni bohaterowie nie będą restrykcyjnie powiązani z istniejącymi od początku gry regionami (z pewnymi wyjątkami, zależnymi od “elastyczności” danej postaci; Riven czy Teemo są bardziej otwarci na podróże, a więc mogą być utożsamiani z różnymi regionami świata – w przeciwieństwie do takich bohaterów, jak demaciańscy patrioci Garen i Jarvan IV).

Od lewego górnego rogu: Demacia, Noxus, Freljord, Piltover i Zaun, Ionia, Shadow Isles.

Pozostałe istniejące regiony Runeterry to: Ixaocan, Shurima, Pustka, Bilgewater, Bandle City.