r.

Czy Rito zna różnicę między rolą drugo- a pierwszorzędną?!

Nie sądzicie, że jakoś tak od połowy piątego sezonu wszystko, co wprowadza Riot, jest... co najmniej jakby zwolnili pół doświadczonego sztabu i dali pracę młodym? Od początku wiedzieliśmy, że będą problemy z nowym wyborem bohatera. System ról to już w ogóle jakaś parodia...

Rola drugorzędna > pierwszorzędna

Chcecie iść na mida? Spróbujcie wbić, ustawiając tę rolę jako drugą – niech pierwszą będzie top. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że Wam go przydzieli! Dlaczego tak jest? Nie wie nikt. Rioterzy zacierają ręce, pisząc nam – doświadczającym tego graczom – że jest to “średnio możliwe”. Na ~15 gier, które rozegrałem z mid/bot Nalthe, ta zawsze lądowała na pozycji ADC!

RiotChomey
[Pierwszorzędna rola] ma większy priorytet.
Mnóstwo ludzi skarży się, że nie przydzielamy ich do pozycji wybranych jako pierwszych.
Aktualnie sprawdzamy każdą możliwą kombinację, więc nie jestem pewien, jak to jest, że wybieramy nieoptymalnie. Wysyłajcie mi linki do historii meczów, coś poradzę.

Napisał on również:

Jest mnóstwo wątpliwych postów, w których jest napisane, że “wybrałem mid/jg, drugi koleś wziął jg/mid i ja otrzymałem jungle, a on mida!”. Nie wierzę, że jest to możliwe. Chciałbym sprawdzić historię meczów, żeby to zweryfikować.

lol role champion select

 

 

Rubber Jesus: więc, file88 wziął bot/supp. Ja miałam supp/mid.
Rubber Jesus: nie możemy po prostu pójść na bota?
Rubber Jesus: biorę Ziggsa
AgentArtic: [miałem?] mid/bot

Dowolna = support

To trochę smutne, że rola osoby, która – jakby nie spojrzeć – carruje ADC, a następnie cały swój team – ma tak niski priorytet i jest traktowana jako “ósmego dnia Bóg stworzył rolę supporta, by piąta osoba w drużynie mogła cokolwiek robić”. Grałem czy to z Nalthe, czy to z Hawkiem i zawsze wybierałem dowolną, bo… po prostu wiedziałem, iż zawsze wywali mnie na suppa. No, ze dwa razy się przeliczyłem – raz byłem junglerem (tamta osoba miała jg/supp), raz toplanerem.

A trolle jak były, tak są…

Troll-connoisseur

Opanowanie dwóch linii, tak wymagane przez Riot, niestety wydaje się dość trudne. SoloQ – jak Cię mogę, ale gdy chcesz zagrać duo z kumplem, to już tak średnio…”Pls mid or feed” żyje nawet tutaj. Co się dziwić? To naprawdę frustrujące, gdy przez około dwie minuty czekasz na to, by gra ustanowiła Ciebie (main mid/secondary supp) wybranym od picu supportem. Nudzi Cię jednak pokorne przyjmowanie roli – ileż można?! Postanawiasz coś zrobić! Niestety, midlaner odmawia (chyba, powiedział “soy el mejor jajajajaja“). Nie pozostaje Ci nic innego – bierzesz Branda i wbijasz na środkową linię. Przy okazji poznajesz kilka hiszpańskich przekleństw. Gość wymiękł i poszedł na bota.

victory urf

Chcesz zreportować tego 6/2/13, jednak… za co? Czy to było znęcanie się albo słaba gra? Można by było to tak potraktować, ale… nie lepiej byłoby, by utworzono opcję reportowania, mocniej liczoną niż te dwie wyżej? Dlaczego Riot najpierw robi “A”, a potem myśli o wariantach tego “A” (z ogonkiem, zapisane małą literą, a może z akcentem?). Przykładów tego zachowania daleko szukać nie trzeba: pamiętacie, jak po przyśpieszeniu rozgrywki musieliśmy czekać do kolejnego patcha, by dzwonki Barda czy cele Kindred były oznaczone adekwatnie do czasu? 15 sekund to dość spore opóźnienie, zwłaszcza na jungli, w której liczy się dobre early.

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]