League of Legends r.

Czy Riot przestanie tworzyć nowych bohaterów?

W League of Legends mamy ponad 140 grywalnych postaci, co rodzi pytanie: czy Riot może w najbliższym czasie może przestać dodawanie nowych?

Wiemy, że na obecną chwilę Riot zwolnił delikatnie z tworzeniem nowych bohaterów Ligi, przez co będziemy mieli dwa reworki z rzędu. Możecie przeczytać o tym tutaj.

Nie oznacza to jednak, że twórcom skończyły się pomysły. Wręcz przeciwnie. W niedawnym wywiadzie dla PCGN główny projektant gry Andrei “Meddler” Van Roon zdradził, że nie planują zwalniać z tworzeniem postaci (czyli wciąż dodawane powinno być przynajmniej kilku bohaterów rocznie), ponieważ wciąż istnieje mnóstwo rzeczy, które chcą zrobić!

W dyskusjach na temat najnowszej postaci w Lidze, Pyke’a, i tego, iż jego umiejętności są zbliżone do niektórych zdolności chociażby Thresha, Dariusa, czy Evelynn/Twitcha, zapytano Meddlera, jak trudno jest stworzyć coś zupełnie nowego dla championa w tak rozwiniętej grze jak League of Legends. Oczywiście przyznał on, że z każdym nowym bohaterem staje się to o wiele trudniejszym zadaniem, ale dodał również, iż na razie nie kończą im się pomysły. Właściwie trudniejszym zadaniem jest wprowadzenie zupełnie oryginalnego pomysłu, jednocześnie zachowując uznanie graczy oraz rozpoznawalność postaci.

Jednym z większych wyzwań jest znalezienie czegoś wystarczająco różnego od rzeczy już istniejących, nie tworząc jednocześnie nowości tak dziwnej, że sprawia wrażenie niepasującej do gry.

W przypadku Pyke’a chcieliśmy znaleźć i przetestować coś pomiędzy „już gdzieś to widziałem, więc wiem, jak tego używać” a „to, co mogę z tym zrobić i wrażenia, jakie to oferuje mi i innym graczom, są unikatowe”.

Znalezienie idealnego wyważenia tych dwóch czynników może być trudne, czego idealnym przykładem jest Ivern. Pomimo tego, że zestaw umiejętności tej postaci jest lubiany przez niewielką grupę graczy, wiadomo, iż sporo osób dało mu szansę, po czym stwierdziło, że jest on zbyt różny od większości postaci w Lidze Legend, więc to nie bohater dla nich albo nie mogą na nim ćwiczyć umiejętności i stylu gry, który sprawia im najwięcej przyjemności.

Podsumowując, lista postaci wciąż będzie rosła, bo nie została osiągnięta ta ilość bohaterów, która jest w stanie zadowolić zarówno twórców, jak i graczy.

A Wy? Wolicie w grze widzieć nowych bohaterów z niesamowicie unikatowymi umiejętnościami czy jednak czymś na wzór tego, co już znacie?