League of Legends r.

Czy miecz Nightbringer Yasuo zdradza powrót Yone, zmarłego brata Pokutnika?

Ten dowód sprawił, że zaczynam wierzyć w powrót Yone jako nowego bohatera w League of Legends...

Yone / splash art / Legends of Runeterra

Splash art Yone (Legends of Runeterra)

Yone to jedna z jednostek w Legends of Runeterra. Przywołanie go kosztuje 7 many, wartość jego karty to 6/6.

Bohatera po raz pierwszy poznajemy w oficjalnej historii Yasuo z LoL-a. Posądzony o morderstwo swojego mistrza, stał się uciekinierem, którego wytropił jego brat. Stoczyli razem pojedynek, w którym to Yasuo zabił Yone.

Związani honorem, zaczęli się okrążać. Kiedy ich miecze wreszcie się starły, Yone nie miał szans i jednym szybkim cięciem został powalony. […]

Yasuo błagał o przebaczenie, lecz Yone w ostatnich słowach wyznał, że Starszego Soumę zabiła technika wiatru, którą tylko Yasuo mógł znać. Potem ucichł, a jego duch opuścił ciało, zanim był w stanie udzielić jakiekolwiek rozgrzeszenia.

Historia Yasuo

Od dawna spekuluje się, że Yone miałby stać się jednym z bohaterów w League of Legends. Ciągle znajdowane są nowe dowody, które miałyby potwierdzać, że bohater przeżył starcie i zamierza zemścić się na Yasuo.

Plotki o powrocie Yone powróciły, gdy tylko ujawniono wygląd bohatera w Legends of Runeterra.

Zwiastun nowych postaci

O nowych postaciach pisaliśmy Wam już na początku stycznia tego roku w tym artykule. Napisaliśmy:

Podczas dużego letniego eventu zobaczymy dwie nowe postacie: nowego junglera oraz “zamaskowanego bohatera, który odmawia śmierci”.

Bohaterowie zostali wymienieni już w roadmapie z października 2019 r. Byli wtedy na “bardzo wczesnym etapie produkcji”.

Zwiastunowi junglera towarzyszyły dwie poniższe grafiki. Zwróćcie szczególną uwagę na miecz wbity w korzeń w dolnej części obrazków. Gdy roślina rozkwita, miecz świeci się na czerwono. Jest jeszcze jeden oręż, który zachowuje się w ten sam sposób…

Miecz Nightbringer Yasuo

Klucz do zagadki?

Na kanale 카이카이Youtube zobaczymy film, w którym autor zwraca uwagę na pewien istotny szczegół, który jego zdaniem może oznaczać powrót Yone. Animacja, którą zobaczycie, nie istniała od początku skórki (porównanie z tym filmem Yassuo z 2017 r., ok. 7:58 minuta filmu).

Po śmierci Nightbringer Yasuo wbija swój miecz w ziemię, po czym znika – zostaje sam oręż. Nie zmienia on jednak koloru.

Jeżeli Yasuo ze skórką Nightbringer umrze po osiągnięciu 6. poziomu, miecz po chwili zmieni kolor na czerwony. Dokładniej zobaczycie to na poniższym gifie i obrazkach.

Zmiana koloru przypomina tę z powyższych obrazków ze zwiastunem junglera. Czy to prawda, że Yone będzie kolejnym bohaterem w grze? To się okaże…