League of Legends r.

Czy ewolucja Kai’Sy będzie kiedyś wyraźniejsza w jej modelu?

Jeden z graczy zarzucił, że obecny model Kai'Sy jest dość... nudny. Zgodnie z jego propozycją powinna ona zmieniać swój wygląd w zależności od ewolucji umiejętności. Co jednak ciekawe, Kai'Sa przecież... już zmienia wygląd przy ewolucji (a przynajmniej częściowo).

W końcu opis pasywu Kai’Sy brzmi następująco:

Symbiotyczny strój Kai’Sy przystosowuje się do wybranego przez nią stylu atakowania, w wyniku czego jej umiejętności ewoluują w zależności od stałych statystyk, pochodzących z przedmiotów ze sklepu i poziomu doświadczenia.

Oczekiwanie zmieniającego się wyglądu stroju Córy Pustki jest więc całkowicie naturalne. Niestety, jak wiemy, Riot nie zapewnił nam wielkiego luksusu. Jak stwierdził OnlyAnEssenceThief, użytkownik Reddita, Kai’Sa zmienia wygląd przy ewolucji tylko w skórce podstawowej i Bullet Angel, co widać na poniższych porównaniach:

Skórka podstawowa

Bullet Angel Kai’Sa

Niestety jednak zaniedbano tę kwestię w kolejnych skórkach Kai’Sy. Zarówno K/DA Kai’Sa, jej prestiżowa wersja, jak i skin Invictus Gaming w żaden sposób nie zmieniają wyglądu przy ewolucji umiejętności.

Tak naprawdę jednak chyba żadna skórka (również podstawowa i Bullet Angel) nie pokazuje ewolucji w sposób widoczny dla innych graczy (sojuszników i wrogów). Delikatne różnice w wyglądzie są trudne do zauważenia nawet w porównaniu dwóch obrazków obok siebie – a co dopiero w grze! Ponadto żaden ze skinów nie zmienia się przy rozwinięciu W. To dość dziwne, biorąc pod uwagę, że na przykład u Kha’Zixa ewolucje są bardzo wyraźne w jego modelu.

Riot Jag wyjaśnił tę kwestię – choć pewnie w niezbyt zadowalający sposób:

Jeśli chodzi o zmiany modelu, poszczególni bohaterowie są inni i nigdy nie kładziono nacisku na to, by Kai’Sa bardziej zmieniała wygląd przy ewolucji. Dodatkowo to, o co prosicie [czyli wspomniane zmiany wyglądu przy ewolucji – dop. red.], jest bardzo drogie i zabrałoby zasoby przeznaczone na inne projekty.

Riot nie wprowadził również nowych linii wypowiedzi do umiejętności po ich ewolucji. Co jednak ciekawe, takie linie zostały nagrane – nigdy jednak nie dodano ich do gry. Istnieje jednak szansa, że jeszcze kiedyś je zobaczy usłyszymy. Nie powinniśmy jednak liczyć na poprawki modelu…