League of Legends r.

Czy Dianę czeka minirework?

RiotRepertoir nieoficjalnie zapowiada, że Dianę mogą czekać zmiany. Czy będą to zwykłe zmiany balansu, a może minirework?

Od dłuższego czasu popularność wyboru Diany znajduje się niedaleko Nunu, czyli… gdzieś na końcu listy. Jej rola ograniczyła się już głównie do mida: na dżungli występuje w zaledwie 8% swoich gier, podobnie na górnej linii.

Rioter podzielił się informacją za pomocą swojego Twittera:

Wygląda na to, że Pogarda Księżyca może w końcu otrzymać zmiany. Niestety, Riot nie ma co do nich oficjalnych planów. W kolejce postaci do aktualizacji znajduje się wciąż dużo bohaterów, z Mordekaiserem na czele. Nie zapowiada się na to, by w tej połowie sezonu miał ją czekać minirework.

Przypominamy, że w sierpniu 2018 r. pisaliśmy o możliwym podwójnym reworku Leony i Diany na skalę duoreworku Morgany i Kayle. Testowano wewnętrznie dwa minireworki, które Riot ostatecznie zarzucił.

Ostatnie zmiany Diany odbyły się w patchu 8.11 (wydanie Pyke’a). Zwiększono jej wówczas prędkość ataku na pierwszym poziomie [E] o 10 punktów procentowych.

Jednym z największych problemów Diany jest jej niska użyteczność przed osiągnięciem 6. poziomu. Jej superumiejętność to podstawa w agresywnym i szybkim eliminowaniu celu. Niestety, jej siła w początkowej fazie gry jest bardzo niska – jeśli Diana nie wyrobi w tym czasie przewagi, zostanie daleko w tyle.

Dianie nie służy również sposób budowania na niej przedmiotów – bardzo liniowy i przewidywalny, możliwy do skontrowania zwykłą odpornością magiczną. Do tego większość przedmiotów AP w Lidze faworyzuje postacie zasięgowe. Jak w tym wszystkim miałaby się odnaleźć Diana?

Czy Riot naprawi w końcu błąd z Q+R i działaniem przedmiotów rodzaju Luden’s Echo? Wszystko przed nami.