League of Legends r.

Czemu kupujemy skórki?

Każdy z nas miał kiedyś chęć kupienia skórki do postaci. Jedni robią to, bo nie mają na co wydawać pieniędzy, a inni z czystej przyjemności grania ładniejszymi bohaterami. Niezależnie od motywacja postaram się przedstawić Wam najczęstsze przyczyny kupowania skórek.

Pewnie niektórzy z Was zadają sobie pytanie, po co kupować skórki, które nie są funkcjonalne. Wielu uzna, że to tylko skrawek pikseli i nowe dźwięki. Są też tacy, którzy mają własne powody do tego, aby to robić. Poniższy tekst jest tłumaczeniem wyników ankiety użytkownika Aconceptthatworks, który wstawił swój wątek na Reddicie, link macie tutaj.

Czemu ludzie kupują skórki?

Demografia: Nie ma różnicy między zachowaniami graczy w Europie a Ameryce. Minimalną jest to, że amerykańscy gracze gier MOBA wolą kupować skórki bardziej dla zabawy. Mają oni wyższy wynik niż Europejczycy w następujących motywach: “Skórki są przyjemne” oraz “Skórki są bardzo zabawne”.

W tym samym momencie uzyskano korelacje między wiekiem a motywami hedonistycznymi. Wcześniejsze badania z innych firm popierają to twierdzenie, co znaczy, im ludzie są młodzi, tym więcej skinów kupują z czystej przyjemności. Różnica jest naprawdę duża.

Wypisałem 6 czynników które decydują o zakupie skórek. Znalazłem je dzięki poprzednim badaniom na temat zachowań podczas zakupów w wirtualnych światach. Następnie wykonałem test kontrolny, gdzie ludzie sugerowali czemu kupują skórki, skończyło się na 6 elementach, które były istotne. Każdy czynnik mierzono przez 3-4 różne pytania, poniżej widzicie średnie ich wartości. Elementy przeszły hipotezę z wynikiem 2 na 5.

Motywy hedonistyczne (3,73 z 5): Gracze kupują skórki tylko dlatego, że jest to przyjemne i ekscytujące. Był to najważniejszy czynnik.

Personalizacja (3,15 z 5): Drugie najwyżej punktowane. Gracze kupują skórki aby uprzyjemnić ich doświadczenia z rozgrywki, lub po prostu nie podobają im się klasyczne wersje. Pewnie jest w tym ukryty biznes, robienia oryginalnych skórek brzydkimi. (Tylko żartuje… ). Śmieszny fakt, w World of Warcraft, jednym z najczęściej używanych zaklęć w wersji Vanilla (pierwszy WoW) był “Beastslayer”, był on kompletnie bezużyteczny (w większości przypadków), lecz czerwona poświata była bardzo atrakcyjna dla graczy. Ludzie robią wiele dla zmian kosmetycznych. Były robione na ten temat prace naukowe.

Nawyk (2,55 z 5): To proste cena jest niska oraz można je łatwo kupić.

Dla uwagi (2,06 z 5): Wiele ludzi chce być w centrum uwagi, ale nie chcą się do tego przyznać.

Prywatne zachcianki, czy głębszy sens?

W celu wspierania Esportu (2,06 z 5): Wiele gier MOBA wydaje masę pieniędzy na scenę esportową, ludzie czują, że mogą wspierać Esport poprzez pomoc przy grach. Pytania pokazały, że gracze chcą głównie wesprzeć twórców danej gry (Riot lub Valve), i nie byli zainteresowani wspieraniem konkretnych drużyn esportowych.

Presja społeczeństwa (1,78 z 5): Odpowiedzi wykazały, że przyjaciele nie naciskają innych, aby kupowali skórki. Jednakże, ankieta pokazała, że jeśli grasz z nimi, kupujesz więcej skórek.

Negatywne czynniki są nieistotne i nie warto ich pokazywać. Znaczy to, że jeśli nie zgadzasz się z twórcami gry to i tak kupujesz skórki. Obdarowywanie: 74% graczy kupiła prezent dla przyjaciół, ludzie ci ogólnie wydają coraz więcej na grę!

Poniżej macie infografikę:
done

Jeśli doszliście do tego miejsca, to serdecznie dziękuje. Czemu Wy kupujecie skórki? Nadmiar pieniędzy, a może przekonanie, że dzięki nim Wasi ulubieni bohaterowi są piękniejsi. Podzielcie się tym w komentarzach. 😉