League of Legends r.

“Czekam na perma”. Zniszczył już ponad 111 gier rankingowych na EUW

Redditor u/libvn podzielił się historią feedera z 4% win rate'a na Nunu. W ciągu miesiąca zniszczył ponad 111 gier rankingowych.

CANT BELIEVE IT to konto, które od tego sezonu rozgrywa rankedy na EUW. Utrzymuje się w Goldzie 4. Co gorsza – gra niemal codziennie. Dlaczego nie dostał jeszcze bana?

Autor wątku na Reddicie postanowił go o to zapytać po meczu. “Testuję system Riotu do czasu, aż dostanę perma :)” – odpowiedział. Jakim cudem nie dostał jeszcze bana?

Rework Nunu wciąż jest krytykowany. Co o tym sądzi Riot Xenogenic? Champion nie otrzyma reworka

Cienka granica między intem a byciem słabym graczem

Dopóki gracz nie zdobędzie statystyk, które jawnie wskazują na intowanie (jak na przykład 20 deadów z niskim kill participation), jest po prostu “słabym graczem”. Riot każdemu pozwala mieć gorszy dzień. Stanowi to jednocześnie idealne pole do nadużyć. Przecież oddanie paru killi nie jest feedowaniem, prawda?

CANT BELIEVE IT całe swoje złoto wydaje na control wardy. W jednej z gier, która trwała 34 minuty, zdołał zakupić ich aż 71.

Raz jego KDA wynosi 1/2/2 czy 1/5/0, a innym razem – 15/15/12 lub 16/11/17. W jego buildzie najczęściej znajdziemy Buty Mobilności, a czary – Oczyszczenie i Duch. Runy wybiera takie, które dają mu mobilność – Drapieżnik i sorcery na drugim drzewku.

Wiecie, co to oznacza. Disco Nunu.

Strategię Disco Nunu opracował PornstarZilean, gracz nazywany “Tylerem1” z EUW. W przeciwieństwie do znanego streamera, nie otrzymał jednak “rozgrzeszenia” ze strony Riotu.

Sławną strategię wypromował około sezonu 4/5. Jej kluczowym elementem jest Nunu, który zaczyna tańczyć na środku alei i daje się w ten sposób zabić. By wzmocnić efekt, często kupowane są buty (do szybszych powrotów po śmierci), czerwony trinket (dla dodatkowego blasku na scenie)…

Nie piszesz? Nie dostaniesz bana

Riot potwierdził, że to, czy gracz otrzyma jeden report czy dziewięć, nie wpływa na szybkość reakcji. Wystarczy jeden report na grę.

Co gorsza, namawianie innych graczy do zgłoszenia kogoś jest karane w League of Legends.

Ze względu na pandemię COVID-19 dział Wsparcia funkcjonuje inaczej niż dotychczas. System zgłaszania graczy w większości przypadków odpowiada automatycznie… co oznacza, że przyznaje kary głównie za niewłaściwą aktywność na czacie gry czy naprawdę ostre intowanie, trollowanie i psucie innym rozgrywki. Nie jest w stanie jednak ocenić, czy gracz ma gorszy dzień, czy robi to specjalnie.

Wielu graczy unika bana właśnie w ten sposób. Obecna sytuacja tylko ułatwia trollowanie gier.

W chwili, gdy piszę ten artykuł, CANT BELIEVE IT zakończył swoją kolejną grę. Trwała zaledwie 11 minut. W jego drużynie był jeden afk, reszta – prawdopodobnie zostawiła otwartego mida.

Ponad 111 gier rankingowych oznacza, że mógł spotkać prawie 1000 różnych graczy. Tych, którzy rozgrywali serię promo. Tych, którym brakowało 1 LP do opuszczenia dywizji po ciężkich godzinach gry. Tych, którzy doświadczają takich zachowań co parę gier, zniechęcając się coraz bardziej do gry w Ligę.

Przejrzałem jego historię gier sprzed miesiąca. Okazuje się, że CANT BELIEVE IT radzi sobie całkiem nieźle jako Talon i Kassadin. W jednej grze zdobył 23/2/5, w innej – 6/0/0. Potrafi doprowadzić do zwycięstwa w 20 minut. W następnej grze widzę jednak Nunu. Kupił tylko buty…