Czat głosowy LoL-a już niedługo?!

Nowe wiadomości od Riotu o zmianach grup oraz czacie głosowym! Czo ten Riot – takie dobre informacje w środowy wieczór? I tak, to nie bait – możliwe, że niedługo otrzymamy pełnoprawny chat głosowy!

Riot:

Jak może już zauważyliście, dokonaliśmy ostatnio pewnych zmian jeśli chodzi o system grup. Grupy miały wcześniej bardzo elementarną funkcję: mogliście zaprosić do nich znajomych, jeśli byli dostępni, mogliście wybrać swoje pozycje… i to by było na tyle. Nie trwały one dłużej niż przez jedną grę, nie pozwalały na zmienianie trybów i, szczerze mówiąc, nie pozwalały na robienie wielu innych rzeczy, których moglibyście się spodziewać od narzędzia zarządzającego grupami w roku 2017.

Chcieliśmy więc wprowadzić nowy system, który lepiej spełni oczekiwania jakości w dzisiejszych czasach. Mamy nadzieję, ze poprzez stworzenie bardziej elastycznego systemu z lepszymi narzędziami znajdowania grup i grania ze znajomymi sprawimy, że życie stanie się łatwiejsze dla wielu graczy, którzy lubią grać z innymi. Jeżeli wolicie grać samodzielnie, być może nawet nie zauważycie tych zmian. Nie ma w tym nic złego. Mamy jednak nadzieję, że jeśli gracie ze znajomymi, będzie to znaczna poprawa.

Do tej pory dokonaliśmy trzech istotnych zmian: sprawiliśmy, że grupy utrzymują się między poszczególnymi meczami, że możecie zmieniać mapy i tryby bez konieczności ponownego zapraszania znajomych i że możecie wysyłać zaproszenia z ekranu podsumowania rozgrywki.  Chcielibyśmy przybliżyć wam teraz parę znaczących usprawnień, które wprowadzimy w przeciągu kilku następnych miesięcy. Z góry uprzedzamy — elementy te są na różnych etapach produkcji, więc użyjemy szkieletów projektu (a nie skończonej grafiki), żeby je zilustrować.

Przejdźmy więc do najważniejszej części: nowe funkcje, które wejdą do gry w pierwszej połowie następnego roku!

ULEPSZENIE EKRANU PODSUMOWANIA ROZGRYWKI

Dodawanie członków drużyny do grupy na ekranie podsumowania rozgrywki — na chwilę obecną, żeby zaprosić do grupy nieznajomych, z którymi rozegraliście grę, musicie zaprosić ich do znajomych i dopiero wtedy dodać ich do grupy. Uważamy, że czasem możecie chcieć zagrać kilka gier z tą samą drużyną lub nawet z jedną osobą bez dodawania kogokolwiek do znajomych. Dlatego też dodaliśmy przycisk na ekranie podsumowania rozgrywki, który pozwoli wam na zapraszanie ludzi bezpośrednio do grupy bez konieczności dodawania ich do znajomych.

Sprawdzanie, kto kliknął już „Zagraj ponownie” — będziemy pokazywać wam na ekranie podsumowania rozgrywki, którzy członkowie waszej grupy są z powrotem w poczekalni, żebyście mogli z łatwością stwierdzić, kto jest gotowy na kolejną grę!

OTWARTE GRUPY

Każdy spośród waszych znajomych może dołączyć do grupy — dodamy przycisk na ekranie grupy, który pozwoli ustawić grupę jako „otwartą”. Po użyciu tej opcji każdy spośród waszych znajomych lub znajomych kogokolwiek z waszej grupy będzie mógł dołączyć do waszej drużyny za pomocą jednego kliknięcia. Bez zaproszeń, bez konieczności akceptowania — wystarczy kliknąć i gotowe. Mamy nadzieję, że pomoże wam to znaleźć partnera do gry w duecie, stworzyć drużynę do ukończenia misji grupowych i łatwiej dołączyć do gotowych grup.

Grupy są bardziej elastyczne — wprowadzimy pewne zmiany jeśli chodzi o wymogi niezbędne do dołączenia do grupy. Na chwilę wymagania do dołączenia do grupy są sprawdzane, kiedy próbujecie kogoś dodać, więc nie możecie zaprosić do gry rankingowej znajomych, których ranga znacząco różni się od waszej, ani nowych graczy do wyboru draftowego. Oznacza to też, że musieliście najpierw zdecydować w jaki tryb gry chcecie grać, a potem dopiero zapraszać ludzi do grupy.

Nowy system jest bardziej elastyczny. Pozwoli wam na zaproszenie do grupy kogokolwiek, bez względu na to, czy osoba ta spełnia wymogi, czy nie. Możecie potem wprowadzić zmiany w grupie lub wybranym trybie gry bez konieczności tworzenia grupy od nowa. W ten sposób możecie najpierw wybrać z kim chcecie grać, a dopiero potem — w co chcecie grać.

CZAT GŁOSOWY LEAGUE

Łatwy i szybki czat głosowy dla waszej grupy — Wspominaliśmy o tym już od jakiegoś czasu. Czat głosowy League jest już w fazie produkcji. Zostanie on wbudowany w system grup, więc jeśli tylko będziecie w umówionej grupie, automatycznie znajdziecie się w na tym samym czacie. Jeżeli nie możecie lub nie chcecie korzystać z czatu głosowego, będziecie mieli możliwość wyłączenia go.

Uprzedzając wasze pytanie: nie planujemy póki co rozszerzenia czatu głosowego League tak, żeby obejmował członków drużyny spoza umówionej grupy. Granie ze znajomymi jest zazwyczaj bezpieczniejsze niż z obcymi, a dopóki nie będziemy mieć lepszych narzędzi kontroli niewłaściwych zachowań, nie będziemy wprowadzać tej opcji do gier poza umówionymi grupami. Wierzymy, że dzięki konsekwencjom, jakie niesie ze sobą obrażanie znajomych, jak również możliwości usunięcia kogoś z grupy i wyciszenia poszczególnych członków, gracze będą w stanie poradzić sobie z niesubordynowanymi członkami grupy.

 • Ezreal is Gay 💖

  Idę szukać znajomych

 • Silent Night Jaelith

  Ja bym była w sumie zadowolona, gdyby Riot dodał ogólny czat głosowy. Co jak co, ale mówienie jest szybsze i wygodniejsze niż pisanie, zwłaszcza jak na przykład jest team fight. Myślę, że taka możliwość dawania wskazuwek drużynie podczas walki naprawdę dużo by wniosła. A opcja /mute załatwiłaby wszystkie ewentualne problemy.

  • Ekko

   Popieram…

 • nie moge sie doczekac XD

 • Janna

  W żadnej grze nie korzystam, strasznie useless funkcja. Po co mam słuchać krzyku dzieciaków, jak się gra ze znajomymi to i tak skype lub ts3.

 • Esperanza

  Jakby był czat głosowy nawet z randomami… wyobraźcie sobie tych mainów Yasuo i innych, na poziomie szkoły podstawowej, wyzywających Waszych rodziców etc. 😀 Wróć, oni w większości potrafią tylko pisać. 😀 Ale i tak byłoby to zabawne… xD Nie mogę sobie wyobrazić czatu głosowego takiego ogólnego… czasem by to ułatwiało współpracę, ale nie z każdym by się szło dogadać (i nie mam na myśli różnic językowych, bo angielski chociaż w małym stopniu każdy zna).

 • Talon x Ahri

  To chyba jakiś żart. .-. Czat głosowy w League jest tak bardzo potrzebny, jak kotu drugi ogon

 • Aha

 • Ekko_Ekko

  Jak dobrze że nie jest to ogólny czat głosowy. uff

  • Hero of Olympus

   Właśnie nie niedobrze. Nie chcesz nie korzystasz któremuś odbija mutujesz. Widzisz jakiś problem? Bo ja nie. A to jest strasznie przydatne :/

   • Kokokoko

    I co z tego, że go zmutujesz jak i tak nie otrzyma kary? Bo nie ma systemu, który by takim sytuacjom zapobiegł w czatach głosowych xD, jak chce się komunikować z drużyną to pinguję co chwilę, wystarcza.

   • Canzas

    Z takim podejściem byśmy wszyscy byli w epoce kamienia łupanego LUL

 • Bolesław III Śmiały / król ZKL

  Uau niezły refleks Spliter

 • Karma Assassynobójca

  good bye skype bo koledzy nie mają tsa ;__;

 • Ross

  I tak każda gra na EUNE soloq będzie się zaczynać od mute all.

  • ❄️ Winter Wonder Orianna ❄️

   A na euw jak będzie francuski

  • Ja często grałem z graczami co najpierw wyzywali ale jak się powiedziało coś ala “Spoko, nie spinaj i gra” to zaczynali grać normalnie właśnie dlatego, że zobaczyli że też się jest PL. Kappa

  • Bolesław III Śmiały / król ZKL

   Mutujesz własnych znajomych? A nie, czekaj. Ty nie masz znajomych

 • Będę dodawał Randomów tylko po to żeby z nimi gadać i uczyć się angielskiego

  • Zed

   dobry pomysł 😀

 • Iriss

  W sumie i tak większość ludzi korzysta z tsa, discorda itp, więc ten czat głosowy mało co zmieni. Chociaż tyle dobrze, że jest tylko dla premade grupy, bo jakbym miała słuchać randomów to… ught ;-;

  • Janna

   właśnie o to chodzi, ja w żadnej grze nie korzystam z tego

 • Adrian Trzonkowski

  walić ten czat głosowy, pozostałe zmiany lepsze i bardziej interesujące