League of Legends r.

Cudowny chiński klient gry

Myślicie, że nasz klient LoL-a jest rozwinięty? Nic bardziej błędnego! Zobaczcie co potrafi cudowny chiński klient gry!

Pewien gracz podjął wysiłek przedstawienia Nam jak wygląda cudowny chiński klient gry i przede wszystkim jakie nietypowe możliwości są w niego wbudowane. Co ciekawe część z tych możliwości jest oferowana przez legalny zewnętrzny program. Tutaj wiele osób na pewno zacznie się śmiać, bo wszyscy wiedzą, że Riot Games nie toleruje żadnych programów ingerujących w grę. Tymczasem Chińczycy wydają się być przekonani do swojego pomysłu, ponieważ dodatek został wypuszczony przez chińskiego giganta Tencent, który nie tak dawno wykupił resztę akcji Riotu i w efekcie teraz jest jego właścicielem.

Cudowny chiński klient gry

Cudowny chiński klient gry - Ekran gracza

Pierwsza przytoczona strona posiada klasyczne menu, na podobieństwo prezentowanego przez battle.net wydany przez Blizzarda. Jednak póki co League of Legends to jedyne dzieło Tencent, więc widnieje tam tylko ta opcja. Oprócz tego można zobaczyć klasyczne informacje pokroju uzyskanego KDA, głównych ról gracza i % wygranych gier. Aczkolwiek najbardziej ekscytującą funkcją jest wyznaczanie MVP meczu – co w Europie zastąpiono ocenami dla całej drużyny. Możliwe, że Chińczycy doczekają się w swoim kliencie rozszerzenia tytułu najlepszego gracza poprzez wyświetlenie najlepszego zagrania gry, podobnie jak w Overwatchu.

Statystyki

Cudowny chiński klient gry - Statystyki

Cudowny chiński klient gry posiada również narzędzia do analizy rozwoju postaci. Podobnie jak w Europie stosowane są punkty maestrii, lecz tutaj można również podziwiać swój rozwój podczas gry każdym bohaterem. Na EUNE nikt by się nie obraził za możliwość zobaczenia wykresu obrazującego swoje postępy – nic tak nie poprawia humoru jak wiadomość czarno na  białym, że stajemy się lepsi.

Filmy i reklamy

Cudowny chiński klient gry - Filmy i reklamy

Nie brakuje w nim strony z wszelkiego rodzaju filmami, zarówno autorstwa Riot Games jak i tych tworzonych przez graczy. Tencent poszedł nawet krok dalej – na powyższym zdjęciu można zobaczyć, że dzieła video społeczeństwa League of Legends są podłączone do innych stron, na których można wybrany film polubić i skomentować. To na pewno sprzyja rozwojowi młodych talentów i streamerów. Oczywiście nie mogło również zabraknąć reklam, co nikogo też nie powinno dziwić, ponieważ e-sport w Chinach to żyła złota.

Ping

Cudowny chiński klient gry - Ping

Na koniec zostaliśmy poczęstowani najbardziej pożyteczną funkcją z dotąd przedstawionych. Gracze z całego świata wielokrotnie naciskali firmę Riot Games, żeby wypuściła dodatek lub aktualizację, która będzie zawierać narzędzie do pomiaru pingu. To żądanie zostało spełnione w Chinach, gdzie dodali do klienta gry system ostrzegania, który alarmuje gracza o zbyt wysokim pingu. Oczywiście to są dane, która można sprawdzić ręcznie, ale po co się przemęczać? Rozwiązanie genialne w swojej prostocie.

Jak widać cudowny chiński klient gry potrafi dużo więcej niż nasz, klasyczny. Niestety mamy czego zazdrościć, ponieważ możliwość promowania swoich filmów z YouTube’a i liczne narzędzia to nie byle co. Jednak trzeba też przyznać, że nie są to elementy niezbędne do gry. W końcu to wszystko dodatki do samej rozgrywki.

Co o tym sądzisz? Używałbyś takich udogodnień?
[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]

Źródło