r.

Cudowna talia: Miracle Rogue

Wierzycie w cuda? Lepiej zacznijcie i zapnijcie pasy! Miracle Rogue zabierze Was na przejażdżkę do Krainy Czarów!

Odkąd Standardowy tryb wyłączył z gry takie karty jak Loatheb Loatheb, a Liga odkrywców dodała do kolekcji Tomb Pillagerów tomb-pillager, stara talia wróciła z zaświatów! Dawniej Miracle Rogue był okryty złą sławą przez swoją mechanikę i możliwość dobicia oponenta z pełnym zdrowiem w jednej turze (po wcześniejszych przygotowaniach). Teraz można do niego wrócić i wygrywać po kilkanaście gier z rzędu. Jak to działa?

Miracle Rogue wraca do karczmy!

Silnikiem napędowym całej talii jest Gadgetzan Auctioneer gadgetzan-auctioneer, który umożliwia dobranie całej talii w ciągu jednej lub dwóch kolejek i zbudowanie silnego stołu. Krótko mówiąc: gramy bezpiecznie i czyścimy stół na początku gry. Próbujemy zdobyć przewagę na stole i narzucać tempo gry, a gdzieś po piątej kolejce dzieją się cuda!

Ogólne założenia:

  • Talia średnia na początku gry, ale może sobie poradzić z zagrożeniami.
  • Staramy się wymusić obszarówki, zanim zagramy Miracle.
  • Ten deck jest prawdopodobnie najtrudniejszym ze wszystkich. Łatwo się go nauczyć, ale opanować idealnie ciężko.

Mulligan:

  • Chcemy coś, co pomoże nam wyczyścić początkowe zagrania ze stołu.
  • Interesują nas tańsze czary, ale też stronnicy.
  • Przeciwko aggro deckom warto zachować czary obszarowe.
  • Jeśli mamy Monetę the-coin, można zostawić Edwina edwin-vancleef, Tomb Pillagera tomb-pillager i SI:7 si7-agent, ale pamiętajmy o board clearach.

Zagrania:

  • Popularnym zagraniem jest SI:7 albo Edwin z Monetą w 2 turze. Agentem nie warto jednak atakować w twarz z Combo, więc jeśli mamy inne opcje, korzystamy z nich.
  • Najczęstszym zagraniem w 2 turze jest Hero Power, jeśli na stole nie ma wiele problematycznych stronników.
  • Preparation preparation to nasz mniejszy silnik napędowy. Dzięki niemu można zagrać darmowego Fan of Knives fan-of-knives. Uruchamia nasze Combo w razie potrzeby, ale ta karta jest bardzo cenna w połączeniu z Gagdetzanem gadgetzan-auctioneer. Wyciągamy z niego więcej wartości. Nie warto używać Prep bez potrzeby.
  • Conceal conceal wygrywa gry! Można ją rzucić na stół, którego nie chcemy stracić do następnej tury (Miracle), ale jest kilka ciekawych zastosowań. Lubię tego używać w jednej turze z Monetą, kiedy rzucam Aukcjonera – w następnej kolejce można się pobawić spamowaniem czarami. Kolejnym zastosowaniem jest mocno zbuffowany Edwin. Przez niewidkę przeciwnik będzie musiał się napocić, żeby go od razu usunąć, a nie zawsze będzie mógł nawet w następnej turze. Uważajcie jednak na Flamestrike flamestrike i jemu podobne – to może zabrać całą przewagę!

Zamienniki:

  • Miracle Rogue nie ma ich zbyt wiele, bo po zmianach w decku przestanie działać.
  • Jedynym praktycznym substytutem będzie Violet Teacher violet-teacher zamiast Xarila xaril. Najbardziej skuteczna jest przeciwko agresywnym deckom, a nasz Toksyniarz sprawdzi się lepiej przeciwko kontrolującym.

Lista kart:

miracle

Talia z pewnością nie jest ani łatwa do gry, ani zadowalająca niski budżet. Jednak po opanowaniu jej na wyższym poziomie można łatwo wbijać wyższe rangi. Trudniej jest w przedziale 20-15, bo tam się przegrywa z przypadkowo złożonymi taliami “Bo wypadło mi z paczki”. W razie pytań, chętnie odpowiem! 🙂 /

[latest_posts category=”hearthstone” count=”6″]