r.

Cosplay skórek K/DA w nocnej scenerii

Era cosplayów K/DA jeszcze się nie skończyła - a ten jest z wyjątkową historią...

Cosplay został przygotowany przez grupę przyjaciółek, które poznały się właśnie za pośrednictwem League of Legends. To również dzięki Lidze tak się do siebie zbliżyły, mimo że mieszkają w innych stanach w USA i widzą się raz lub dwa razy do roku. Nigdy wcześniej nie udało im się spotkać całą grupą – dlatego zdecydowały, że przygotują pierwszy wspólny cosplay na Katsucon (trzydniowy konwent, odbywający się w Prince George’s County w stanie Maryland).

Wtedy też zrobiły wspólną sesję zdjęciową. Jako że jednak miało to miejsce podczas konwentu, trudno było znaleźć miejsce bez ludzi. Z tego powodu umówiły się na sesję na sobotę na 6 rano. Każda z cosplayerek miała samodzielnie wcześniej nauczyć się tańca K/DA i zrobić cosplay – potem taniec miał być w ostatniej chwili połączony. Jedna z dziewcząt, Lucy (Kai’Sa), dotarła dopiero w piątek o godzinie 21 – więc dopiero wtedy możliwe było przećwiczenie wspólnego tańca. Trening trwał do 3 nad ranem. Kolejne trzy godziny cosplayerki spędziły na ostatnich poprawkach oraz doklejaniu ogonów i broni. Po nieprzespanej nocy przyszedł czas na sesję zdjęciową – częściowo zrobioną jeszcze w nocnej scenerii.

Autorem zdjęć jest Charles Lan. Niestety nie znamy żadnych social mediów cosplayerek (poza Redditem autorki posta na temat cosplayu).