League of Legends r.

Co z Omowym Niszczycielem? Promocja na strony run 2 za 1?!

Czas na kolejną odsłonę Spytaj Riot! Dzisiaj czas na wyjaśnienie kilku kwestii - m.in promocji na strony run oraz sytuacji Omowego Niszczyciela!

Riot:

Dlaczego obecnie dawanie i odbieranie prezentów jest takie trudne? Kiedyś wyskakiwała fajna animacja: „Hej! Zobacz, twój kolega coś ci dał…”. A teraz ta wiadomość jest ukryta na zakładce powiadomień. Moi znajomi nie zawracają sobie głowy zaglądaniem na zakładkę powiadomień… Skąd mają wiedzieć, że wysłałem im super skórkę?

Jest to coś, co usunęliśmy na początku 2017 roku, gdy aktualizowaliśmy klienta. Początkowo upewnialiśmy się, by wszystko rzeczywiście działało — gdy dawaliście prezent znajomemu, ta osoba faktycznie miała go dostać. Aby przyśpieszyć testowanie tej funkcjonalności, wyłączyliśmy większość animacji. Wczytywanie animacji zajmuje trochę czasu, co może być problematyczne na wolniejszych komputerach. Zamiast czekać z odpicowaniem funkcji dawania prezentów, aż będzie do tego gotowa, zespół zajął się wprowadzaniem do klienta innych funkcji, takich jak „Twój sklep”.

Po powrocie do pracy nad funkcją dawania prezentów zaczęliśmy zauważać inne związane z nią problemy i chcielibyśmy je rozwiązać. Zamierzamy wrócić do tego tematu i dodać fajne animacje oraz dźwięki ::tu wstaw odgłosy wuuuuuu, wirującego wiatru i iskierek::, a także wprowadzić do funkcji kilka zmian, które zapewnią jej większą wydajność w przyszłości. Ciekawostka — czy wiecie, że obecnie nie można dawać w prezencie zestawów? A czasami, gdy spróbujecie dać coś znajomemu w prezencie, możecie zobaczyć komunikat błędu, który ani trochę nie wyjaśnia, w czym problem. To tylko kilka ze spraw, którymi zamierzamy zająć się już wkrótce™.

W tej chwili Omowy Niszczyciel nie jest sensownym wyborem w praktycznie żadnej rozgrywce w League of Legends. Czy moglibyście mu się lepiej przyjrzeć i go poprawić? Bierny efekt przedmiotu jest spoko i fajnie byłoby, gdyby coś takiego znowu weszło do gry.

To jest zdecydowanie możliwe! To żadna tajemnica, że Omowy Niszczyciel nie jest popularny, ale ma swój potencjał. Niektórzy z nas przyglądali się już temu projektowi, ale nie wpadliśmy na pomysł, który byłby zarówno wystarczająco ciekawy, jak i na tyle podobny do obecnego projektu, by uzasadnić przeznaczanie zasobów na jego aktualizację. (Zakładam, że ten „spoko” bierny efekt odnosi się do użycia przedmiotu, czyli mechaniki wyłączania wież. Szybkonogi to naprawdę fajny efekt, ale nie jest unikalny dla Omowego Niszczyciela i sam w sobie nie stanowi podstawy do stworzenia przedmiotu najwyższego poziomu).

Mechanika, która wpływa na Summoner’s Rift — zamiast na bohaterów — jest super, ale w zasadzie z założenia gwarantuje jej niszowość. Nie musi jednak być tak niszowa. W tej chwili Omowy Niszczyciel kupowany jest 10 razy rzadziej niż Sztandar Dowódcy, a oba te przedmioty są znacząco mniej popularne niż Portal Zz’Rot. Te przedmioty są do siebie podobne w tym sensie, że skupiają się głównie na kształtowaniu rozgrywki przez wpływanie na wrogie wieże. Jednak Omowy Niszczyciel zdecydowanie zostaje w tyle, jeśli chodzi o popularność. Z pewnością jest tu co poprawiać.

Faktycznie czasami zajmujemy się projektami, które wprowadzą dużą zmianę, chociaż nie naprawiają istniejącego problemu. Zwykle jednak stanowią one wyjątek. W League jest mnóstwo obszarów, które możemy stale doskonalić, dlatego zajmując się jakimś projektem zazwyczaj staramy się rozwiązywać znaczące problemy. Oznacza to, że bezproblemowy przedmiot spada na dół listy priorytetów — szczególnie, jeśli ten przedmiot jest niepopularny, ale nie stanowi faktycznie „zakupowej pułapki” (jak to było w większości przypadków z Boskim Mieczem). Przyglądając się projektowi, nad którym chcemy pracować w związku z nadarzającą się okazją, bierzemy także pod uwagę fakt, że gracze generalnie nie są tak bardzo przywiązani do określonych przedmiotów, jak do bohaterów. Zatem kiedy mamy bohatera, który potrzebuje nieco uwagi, bardzo często dostaje on pierwszeństwo przed mało popularnym przedmiotem takim jak Omowy Niszczyciel.

SOTERE
projektant gry, rozgrywka

Czy wróci promocja stron na runy 2-za-1?

Zdecydowanie! Od pewnego czasu wstrzymywaliśmy się z tymi promocjami, ze względu na przygotowania do wprowadzenia zrekonstruowanych run. Teraz, gdy wszyscy przyzwyczailiście się do sposobu działania nowych run — ja sam na początku wyglądałem tak: ¯\_(ツ)_/¯ — będziemy wprowadzać regularne promocje. Następną promocją, którą wprowadzimy w tym roku, będzie powrót emporium esencji.