League of Legends r.

Co wiemy o skórkach Battle Academia? Biografie, specjalne interakcje

Czego możemy dowiedzieć się o skórkach Battle Academia? Poszukajmy...

Zobacz też:

Na samym początku przypomnijmy, jakie skórki otrzymały poszczególne postacie:

  • Battle Principal Yuumi – co oznacza, że pełni rolę dyrektorki,
  • Battle Professor Graves – co oznacza, że pełni rolę nauczyciela,
  • Battle Academia Jayce,
  • Battle Academia Katarina,
  • Battle Academia Lux,
  • Battle Academia Ezreal.

Mamy więc dwóch przedstawicieli kadry oraz czterech uczniów.

Przejdźmy do biografii, które zostały dodane na PBE:

Biografie skórek Battle Academia

Pełna nazwa akademii w języku angielskim to Durandal God-Weapon Academy. Co ciekawe, Durandal to nazwa miecza, który należał do hrabiego Rolanda (tak, tego z Pieśni o Rolandzie). W jego rękojeści miały się znajdować święte relikwie (co wyjaśniałoby określenie God-Weapon): ząb świętego Piotra, krew świętego Bazylego, włosy świętego Dionizego i strzęp szaty Najświętszej Marii Panny [źródło]. W tłumaczeniu biografii skórek Battle Academia przyjmujemy więc następującą polską wersję nazwy akademii: Akademia Świętej Broni Durandal. W niektórych miejscach pojawia się też krótsza wersja nazwy: Akademia Durandal.

Pod każdą postacią znajdziecie krótkie podsumowanie.

Battle Principal Yuumi

Po zniknięciu dwóch dyrektorów Yuumi wkroczyła jako zastępcza głowa Akademii Durandal do czasu, aż każdy z jej poprzedników zostanie znaleziony i ponownie wprowadzony na stanowisku. Jako potężny mag używa akademickiej księgi rejestrowej w charakterze głównego obiektu generującego apokaliptyczne poziomy energii, często siedząc na głowie przerażonego studenta.

Podsumowanie: Yuumi pełni rolę dyrektorki do czasu znalezienia jej dwóch poprzedników, którzy zniknęli w tajemniczych okolicznościach.

Battle Professor Graves

Graves to nieokrzesany były żołnierz, który służył w wojsku Durandal, zanim niechętnie został profesorem. Dzięki odkryciu czegoś głęboko ukrytego za liniami wroga otrzymał ofertę nauczania w Akademii od samej Świętej Broni. Jego charakterystyczne żucie cygara i beznamiętna etykieta nauczycielska to niewielka cena, jaką trzeba zapłacić za dekady doświadczenia.

Podsumowanie: Graves to był żołnierz wojska Durandal. Do Akademii trafił za sprawą Świętej Broni.

Battle Academia Jayce

Znakomity drugoroczniak, którego twarz jest znana pośród szerokiego miasta Durandal. Jayce jest przewodniczącym klasy, głową światowo znanego Klubu Luminarzy i wspaniałym wynalazcą cudownych technologii marki Jayce’a. Ma nadzieję, że jego wynalazki pozwolą uniknąć tragedii, która go dotknęła za dzieciństwa – choć nikomu nie opowiada, czym była ta tragedia.

Podsumowanie: Jayce jest na drugim roku, należy do Klubu Luminarzy i zajmuje się wynalazkami.

Battle Academia Katarina

Katarina to niezbyt grzeczna samotniczka, która trzyma się z dala od polityki Akademii Durandal. Jako drugoroczna studentka z czipem na ramieniu jest również  najwyżej położonym członkiem Klubu Zabójców – jedynego klubu na kampusie, który może zabijać wrogów w zaaprobowanych przez szkołę pojedynkach. Zaledwie kilku innych studentów odważyło się zbliżyć się do niej.

Podsumowanie: Katarina jest na drugim roku, należy do Klubu Zabójców.

Battle Academia Lux

Jako pierwszoroczna na Akademii Świętej Broni Durandal Lux utrzymuje optymistyczne nastawienie niezależnie od wszystkiego. Pomimo pozycji pierwszoroczniaka w Klubie Magii włada olbrzymią ilością magicznej mocy, której nie jest w stanie wyjaśnić nawet najstarsza kadra Akademii.

Podsumowanie: Lux jest na pierwszym roku, należy do Klubu Magii.

Battle Academia Ezreal

Jako młoda sierota początkowo uważana za pozbawioną jakichkolwiek nadludzkich zdolności Ezreal pogodził się z normalnym życiem po ukończeniu szkoły średniej. Jednak spotkanie ze śmiertelnym zagrożeniem obudziło jego ukryty potencjał – i teraz odnajduje się jako pierwszoroczny w Akademii Świętej Broni Durandal, w której dołączył do zaniedbanego Klubu Walk.

Podsumowanie: Ezreal jest na pierwszym roku, należy do Klubu Walk, jego moce ujawniły się stosunkowo późno – bo już po ukończeniu szkoły średniej.

Splash arty

Na szczególną uwagę zasługuje splash art Katariny:

Zwróćcie uwagę na prawy dolny róg splasha. Na ławce leży ciekawe zdjęcie… Czyżby to był Garen?

A jeśli już jesteśmy przy tematach miłosnych, wygląda na to, że mamy kolejnych kandydatów do stworzenia pary:

Na obu splash artach Lux znajduje się… Ezreal. W pierwszej wersji wyraźnie czeka na Lux, w drugiej wydaje się nieco oszołomiony jej wyglądem… A może ich wspólne umieszczenie to wyłącznie wynik tego, że oboje znajdują się na pierwszym roku? Niestety, muszę Was rozczarować – Lux i Ezreal rzeczywiście są parą (a przynajmniej w tym uniwersum skórek). Potwierdzają to…

Specjalne interakcje Battle Academia Ezreala

Już pierwsza kwestia to:

Mam sparować się z Lux?! C-co mam robić? Walczyć?! Mamy później randkę!

Kolejna pojawia się, gdy Ezreal zabija Lux:

Przepraszam, Lux! Kocham c… AAAA! Nie powiedziałem tego!

Ze specjalnych interakcji dowiadujemy się też kilka innych ciekawostek na temat pozostałych postaci:

  • Profesor Graves jest dość surowy – a przynajmniej tak uważa Ezreal!

Profesor Graves znowu musi mnie sprawdzić. Ale tym razem uda mi się zdać!

  • Jayce jest popularny w szkole i chętnie wybierany na przewodniczącego. Ezreal również na swój sposób go podziwia.

Wszyscy podziwiają Jayce’a jako przewodniczącego klasy. Jeśli udałoby mi się go pokonać, może w ten sam sposób spojrzeliby na mnie?

Wow, Jayce jest taki silny! Wiem, że pewnego dnia go doścignę.

  • Katarina to jedna z najlepszych studentek.

Katarina jest jedną z najlepszych studentek Akademii. Dlaczego ze mną walczy?

Poznaliśmy też jedną z zasad Akademii: walka poza szkołą jest zakazana (trochę jak używanie magii poza Hogwartem…).

Profesor Graves nie byłby zadowolony, gdyby się dowiedział, że walczę poza szkołą. Ale nie musi się dowiedzieć!

Skórki Academy?

Na koniec pojawia się też dość oczywiste pytanie: czy skórki Battle Academia mają coś wspólnego z linią Academy (Ahri, Ekko, Darius, Vladimir)?

Zwróćmy uwagę na godło na ramieniu Vladimira. Ma on zupełnie inny kształt niż godła przy skórkach Battle Academia, co sugerowałoby, że skiny te nie są powiązane. Z drugiej strony za drzwiami widoczne są zarysy dwóch postaci. Jedna z nich trzyma młot, co przywodzi na myśl Jayce’a… W drugiej niektórzy dopatrują się Lux bądź Katariny.