League of Legends r.

Co Riot zmieni w przedsezonie S9?

Wiecie co Riot zamierza zmienić w najbliższym przedsezonie? Cóż, pora się przekonać! Czy to będzie początek rewolucyjnych zmian?

Przedsezon zbliża się do nas. Szczególnie możemy wyczekiwać nadchodzącego przedsezonu, ze względu na nadchodzące zmiany – ostatni sezon (8) do tej pory dla wielu okazał się dość mieszanym splotem wydarzeń. Z jednej strony otrzymaliśmy nowe runy, które trochę poruszyły tą grę, a z drugiej… było tego dużo. Riot zamordował niektóre postacie (Ornn ._.).

Pora wreszcie dowiedzieć się, jakie cele ma Riot na przedsezon

Comebacki będą trochę łatwiejsze i bardziej satysfakcjonujące

  • Jeżeli niektórzy mogą spotkać się z wrażeniem że w pierwszych 10 minutach możemy poznać wynik gry… to jest bardzo źle, a Riot słyszał trochę takich rzeczy ostatnio. Idealnie jest wtedy, kiedy przegrana w early może przeistoczyć się w plan i na końcu, w wygraną.
  • Wygrana w early powinna dawać zespołowi dużą przewagę, ale nie powinna “insta-wygrywać” gry – zawsze powinien być możliwy comeback przegrywającej drużyny.

Faza gry na linii będzie odrobinę dłuższa i postacie po niej będą miały najczęściej ukończony jeden przedmiot

  • Faza gry na linii jest rdzeniem rozgrywki, to tam gracze walczą tylko 1 vs 1 czy 2 vs 2. Riot zamierza wydłużyć tą część gry i sprawić że postacie będą w stanie być silniejsze, kiedy dojdzie do następnej fazy gry.
  • Wchodzenie w mid-game będąc silniejszymi pozwoli zmaksymalizowanie potencjału wszystkich ról i być przydatniejszymi w walkach – wtedy niektórzy gracze nie będą się czuli źle, przez to że ich postacie nastawione są na late i nie mogą oni nic zrobić.

Szybsze rozwiązywanie gier

  • Pomimo tego że Riot chce aby comebacki były prostsze, ale problemem jest sytuacja kiedy jedna drużyna ma niesamowicie dużą przewagę, ale sama gra nie chce się kończyć (tzn. kończy się bardzo wolno). To nie jest dla czasu samych graczy. Jeżeli jedna drużyna posiada niesamowitą przewagę, to powinna spokojnie móc zakończyć szybko grę.

Ścieżki run nie będą dyktować z góry bonusów do statystyk

  • Runy zdążyły już zadomowić się na serwerach, pora na zmiany – Riot chce oddzielić statystyki od wybranych run i zaoferować prosty wybór statystyk, które chcesz dla swojej postaci. Wcześniej Riot chciał uniemożliwić występowania dominujących wyborów (wyszło jak wyszło).
  • Także zapowiadają się zmiany niektórych OP run lub tych, które są nieużywane