League of Legends r.

Co Riot zamierza zrobić z ADC w najbliższym czasie?

Rito zamierza kolejny raz ruszać ADC? No cóż, oby teraz wyszło im to lepiej, niż w przeszłości.

8.24b

Zapowiadają się buffy dla niektórych strzelców, m.in w tym momencie Riot rozpatruje Corki, Xayah, Ashe, Vayne, Trist, Jinx.

Riot będzie chciał zmniejszyć podatność strzelców na magiczne obrażenia, poprzez zwiększenie MR-a. Ma to pomóc w szczególnie w fazie gry na linii oraz aby przeżyć bursta we wczesnej/środkowej części gry. Nie wiadomo jak dokładnie Riot będzie chciał przeprowadzić te buffy, czy będzie to zwiększenie MR-a bazowego, czy może zwiększenie MR-a dodawanego co poziom.

Dla Xayah Meddler przygotował osobne przemyślenia:

Zespół balansujący spojrzy na to, czy Xayah i Rakan są za bardzo podatni na stan (tzn. jak sobie w grze radzi) ich samych. Riot cały czas chce, aby byli efektywni razem i granie taką parą było czymś specjalnym. Aczkolwiek także nikt nie chce, aby osobno byli słabi.

9.1 i/lub potem

Zapowiada się kolejne spojrzenie na itemy z szansą na trafienie krytyczne. Detale jeszcze są nieznane, ale znamy ogólny zarys: itemy z krytem mają być bardziej satysfakcjonujące dla ich użytkowników.

Także Riot rzuci okiem na ofensywę i defensywę strzelców. Potencjalne rozwiązanie mogłoby pozwolić na szybsze kupowanie defensywnych przedmiotów wcześniej (np. w early BT lub Hexdrinker). Możliwe że także będzie to zawierać dalsze dostosowania defensywnych statystyk.

I ostatnia rzecz: tzw. power curves, czyli momenty w których postacie otrzymują/tracą dość dużo “mocy” (czyli są mocniejsze na ludzkie). Szczególnie czy istnieją postacie, które byłyby lepsze, kiedy traciłyby trochę siły w late. Niektóre postacie nie dożywają do late, ponieważ gry kończą się wcześniej. Więc siła w early i mid za siłę w late.