League of Legends r.

Co Riot zamierza zmienić w najbliższym czasie i w dalszej przyszłości?

Jesteście ciekawi co Riot zamierza zrobić w najbliższym czasie z rozgrywką? A co z dalekimi planami? Pora się przekonać!

Nad czym Riot zmierza teraz przysiąść?

Obrazenia i burst są zbyt wysokie (w domyśle – za mocne)

  • W 2018 obrażenia przewyższają jakąkolwiek defensywę, szczególnie w early. Riot szuka najlepszej ścieżki, aby móc zawalczyć z tym już w najbliższym patchu – nie będzie to nic dużego, pomniejsze zmiany. Ale w przedsezonie Riot zajmie się obrażeniami i defensywą.
  • RiotScruffy przyznał że w tym momencie gracze mają bardzo dużo bursta, który pochodzi od “źródeł systemowych” (chodzi o runy i przedmioty) i wiele z tych efektów może się stackować. Nie jest to niespotykane, kiedy widzimy połączenia takie jak Scorch, Electrocute, Duskblade, i Stormrazor. A takie połączenia bolą najbardziej.

ADC w tym momencie to nie to samo co kiedyś

  • Różnorodność nadeszła! W tym możemy spodziewać się dosłownie wszystkiego na bocie, aczkolwiek zmiany sprawiły że strzelcy oberwali bardzo mocno (bardziej niż Riot oczekiwał).
  • Ostatnie zmiany z 8.15 mają poprawić satysfakcje i niektóre buildy. Dodatkowo zostały poprawione momenty w których postacie zyskują znacząco siłę (tzw. power-curves), w skrócie lepiej było poświęcić trochę late dla early, ponieważ niektórzy strzelcy nie mogli dożyć do late, ponieważ gry kończyły się wcześniej.

Co w przyszłości?

Także Riot planuje długofalowo:

Za dużo ponownego uczenia się, odbiera przyjemność z gry

  • Ewolucja i częste poprawki są ważne dla Ligi, aczkolwiek za dużo zmian, które są wprowadzone za szybko, sprawiają że niektórzy nie mają czasu na ogarnięcie i wymasterowanie tych zmian. W ostatnich sezonach Riot trochę poszedł po bandzie i naszym kosztem wprowadził zmiany, które miały poprawić LoL-a. W  najbliższym czasie Riot będzie chciał wyważyć balans idealnie – wszystkie poprawki i nowe rzeczy nie powinny niszczyć (lub chociaż łamać) mety za często.

Tl;dr – więcej stabilnej mety w przyszłości.

Każdy styl gry powinien być dobry

  • W dużym skrócie, Riot zamierza być bardziej uważnym w wprowadzaniu zmian, które mogą zniszczyć jakiś styl grania. A to zdarzyło się nie raz w ostatnich miesiącach/sezonach.

Jak wszystko wyjdzie w praniu?

Przekonany się w najbliższym (i nie tak bliskim) czasie.