League of Legends r.

Co nas czeka w roku 2017?

Rok 2017 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim ogromna liczba zmian w grze. Już teraz zapowiada się, że będzie to bardzo dobry sezon dla Riotu oraz League of Legends. Zmiany czekają nas nie tylko podczas samej rozgrywki, ale również poza nią. A zatem, co nas czeka w roku 2017?

Nowy klient

Znalezione obrazy dla zapytania lol client alpha

 

Od dawna zapowiadany nowy klient gry. Riot przygotowywał go od ponad roku, a już wkrótce pojawi się jego otwarta Beta.

Nie wiemy jeszcze dokładnie jak będzie wyglądał nowy interfejs gry, jednak miejmy nadzieję, że zostanie on bardzo szczegółowo dopracowany, przez co gra sama w sobie stanie się zupełnie inna. Riot stara się przeprogramować funkcje gry na tyle, aby były one jak najbardziej przyjazne dla naszego sprzętu i nie były zbyt wymagające. Jak wiecie, League of Legends jest grą na tyle zoptymalizowaną, że uruchomienie jej nawet na słabszych maszynach nie sprawi większego problemu. Riot jednak stara się, aby wydajność gry była jeszcze lepsza. Wiemy na pewno, że czas ładowania postaci może zostać skrócony nawet o 20%.

 

System powtórek

Znalezione obrazy dla zapytania replay system 2017 lol

Jedną z najbardziej wyczekiwanych opcji w League of Legends jest możliwość zapisywania oraz oglądania własnych rozgrywek. Ten pożądany przez wszystkich system pozwoli graczom na pobieranie powtórek z ich gier na końcowym ekranie wyników.

Powtórki będą zapisywały najważniejsze momenty z gry takie jak zabójstwa, czy walki o objectivy, przez co nie będziemy musieli zapamiętywać dokładnego czasu, w którym dana akcja miała miejsce. Program zrobi to za nas. Riot pokazał wstępnie jak będzie wyglądał takowy system. Wygląda on na dopracowany
i bardzo dobrze poukładany.

Powrót Solo Kolejki

Znalezione obrazy dla zapytania match me with trolls

Po roku negatywnych opinii na temat Dynamicznej Kolejki, Riot postanowił przywrócić SoloQ. Zaczęło się powoli, najpierw od Chellengera, schodząc powoli do Diamentu. Tam system ten został sprowadzony do osobnej kolejki.

Dynamic Queue, teraz pod nazwą Flex Queue, pozostanie nadal w grze, jednak obie kolejki, i SoloQ,
i DynamicQ będą liczyły się osobno do nagród na koniec sezonu. Oznacza to, że dostaniemy inne nagrody za dywizję osiągniętą przez SoloQ, oraz inne nagrody za tą, wbitą w DynamicQ. Nowy ekran wyboru bohatera będzie dostępny w obu rodzajach kolejek.

Mecze Drużynowe 5vs5 będą częścią kolejki Flex, a więc będą dostępne przez cały dzień, a nie tylko w określonych godzinach, jak ma to miejsce teraz. Stare Rankedy Drużynowe miały to do siebie, że bardzo ciężko było wyrównać składy drużyn. Riot stwierdził, że ciężko znaleźć dwie równe sobie drużyny, gdy w jednej z nich znajdowali się gracze z Diamentu i Brązu jednocześnie. Najlepszym rozwiązaniem dla drużyn z tak zróżnicowanym poziomem jest po prostu granie zwykłych gier, nierankingowych.

Riot przyznaje się do błędów?

Znalezione obrazy dla zapytania riot pls

Riot Games czasami może wydawać się całkiem innowacyjną firmą. Z czasem nowo powstałe postacie,
a także odświeżeni starsi bohaterowie stają się coraz bardziej unikatowi (może z wyjątkiem słynnej pasywy z trzema atakami).

Niestety nie wszystkie pomysły okazały się takim sukcesem, jak się spodziewano. Wraz z przywróceniem zmian Kog’Mawa, Riot ogłosił powrót Solo Kolejki. Był to ogromny krok w dobrą stronę dla firmy. Nowy Kog’Maw miał być wyjątkowy i miał wprowadzać nowe, niezwykłe mechaniki do gry. Jak pewnie wiecie, pomysł ten nie wypalił. Na dłuższą metę okazało się być to koszmarem.
W momencie, gdy większością ADC grało się podobnie, tak Kog’Maw zupełnie odbiegał od reszty. Zamiast nerfić Kog’Mawa, Riot przyznał się do błędu, że zmiana ta nie była zbyt udana, a następnie wycofał wszystkie wcześniejsze zmiany dotyczące tejże postaci. Z tej strony Riotu jeszcze nie widzieliśmy. Oznaczać może to jedynie dobre rzeczy zarówno dla nas, jak i dla samej gry.

Pre-Season

Jak w każdym Pre-Seasonie, Riot planuje zmiany. Tym razem czekają nas ogromne zmiany Assassynów. Jak już wspominali, Riot chce, aby ich gra była unikalna. W grze, w której meta zmienia się, a jeden bohater jest wybierany niemalże w każdym meczu, są one jak najbardziej potrzebne.

Riot zapowiedział już ogromne zmiany dotyczące Jungli, a także w planach jest wprowadzenie nowych Specjalizacji.

E-Sport

Znalezione obrazy dla zapytania esport lol 2017

Kilka z profesjonalnych drużyn League of Legends oznajmiło, że granie w LCS (nie chodzi tutaj
o Challenger Series) nie jest zbyt opłacalne. Jest to prawdą, w szczególności jeśli chodzi o zespoły
z niższych klasyfikacji. Riot w końcu zapowiedział, że coś z tym zrobią. Swoje plany rozpoczęli tym, że część zysków z zakupu Drużynowych Ikon Przywoływacza trafia bezpośrednio do tej drużyny, do której ta Ikona należy. Dodatkowo, zwiększono pulę na Mistrzostwa Świata o cześć zysków z Championship Zeda oraz Championship Warda. Riot wprowadził również reklamy podczas transmisji z mistrzostw.

W przyszłym sezonie, planują zwiększyć minimalne wynagrodzenie Pro-Playerów. Jest to zmiana, która była potrzebna od dłuższego czasu. Wraz z większą ilością pieniędzy trafiającą do zespołów, Riot mógłby pozwolić sobie na lepszy personel, a także zagwarantować lepsze warunki do życia dla profesjonalnych graczy.

Jak widzicie, Riot Games stara się, aby gra cały czas się rozwijała. Przyznają się do własnych błędów, spełniają prośby graczy, a także dbają o rozwój E-Sportu.
Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Podzielcie się z nami Waszą opinią!