r.

Co można zmienić w skórkach, które już trafiły na PBE?

Gdy na PBE trafiają nowe skórki, Riot ma dwa tygodnie na wprowadzenie ostatnich poprawek. Co jednak da się wykonać w tak krótkim czasie?

Stworzenie nowej skórki wymaga od kilku tygodni do kilku miesięcy pracy całego zespołu. Po wprowadzeniu nowych skinów na PBE Riot jeszcze przez dwa tygodnie może je poprawiać, by dostosować je do oczekiwań graczy.

Przy okazji posta na temat feedbacku związanego ze skórkami na PBE pojawiły się takie kwestie, jak to, jakiego rodzaju zmiany można wprowadzić do skórek, które już znajdują się na serwerze testowym. Ograniczenia zmian wynikają głównie z tego, ile czasu i zasobów (także finansowych) wymaga ich przygotowanie (nie tylko zaprojektowanie i stworzenie, ale też wprowadzenie do gry i przetestowanie).

Pamiętajmy też, że zmiany są ograniczone przez rodzaj skórki – skin mityczny nie otrzyma przykładowo nowego voiceover (to jest zarezerwowane dla skórek legendarnych i ultimate).

Czego nie można zmienić?

  • Dodanie nowych animacji (np. homeguard).
  • Duże zmiany modelu (np. nowa fryzura).
  • Duże zmiany tekstur (zmiana stroju postaci).
  • Duże zmiany dźwięków (np. dodanie nowych dźwięków).
  • Duże zmiany efektów wizualnych (np. zmiana kolorystyki wszystkich umiejętności).

Co można zmienić?

  • Drobne poprawki modelu.
  • Drobne poprawki kolorystyki tekstur (np. rozjaśnienie lub przyciemnienie koloru, modyfikacja koloru włosów).
  • Drobne poprawki dźwięków (np. jeśli coś jest zbyt głośne lub wymaga poprawienia nałożonego efektu).
  • Zmiany efektów wizualnych, zwłaszcza jeśli aktualna wersja VFX w negatywny sposób wpływa na gameplay (np. przejrzystość).

Dlaczego nie można przesunąć wydania skórki, żeby ją poprawić?

Niektóre skórki spotykają się z wyjątkowo negatywnym odbiorem graczy. Pojawiają się wtedy propozycje, by przesunąć ich wydanie, ale wprowadzić większe poprawki. Katey Anthony wyjaśniła jednak, że w większości nie jest to możliwe. Każdy skin ma przeznaczony określony czas produkcji. Poświęcenie mu więcej czasu oznaczałoby odebranie tego czasu innej skórce – co wpłynęłoby na jej jakość, a to z kolei doprowadziłoby do powstania efektu kuli śnieżnej i regularnych opóźnień.

Ponadto czasami skórki są powiązane z eventami, które muszą się odbyć w zaplanowanym czasie – wtedy niemożliwe jest ich późniejsze wydanie.