r.

Co banować w patchu 5.14?

Bany to jeden z bardziej skomplikowanych elementów gry. W zasadzie dla każdego gracza inna postać może wydawać się bardziej słuszna do usunięcia jeszcze w lobby poprzez zbanowanie. Jednakże, mam nadzieję, że rzetelne statystyki wykażą, którzy bohaterowie stwarzają największe zagrożenie.

Użytkownik Reddita – Aqua_Dragon – sporządził tabele wykazujące bany/pick ratio/win ratio w każdej dywizji na serwerze NA.

Bronze

phCY0tQ

Silver

A11ShV3

Gold

gold

 

Platinum

nnGzKp1

 

Diamond

yAGMUFi

 

Czego jeszcze należy się pozbyć?

W tym zestawieniu zabrakło Elise, która na pewno sprawdza się na wyższym ELO. Zastanawiający jest także spadek pickowania Warwicka w wyższych dywizjach. Na pewno smurfy potrafią w stu procentach wykorzystywać potencjał Blitzcranka, jednakże w większości przypadków postać ta kara osoby w wyższych dywizjach.

Na podstawie utworzonej listy można przewidzieć to, co jest potencjalnym dla nas zagrożeniem, jednakże jeśli Twoim zdaniem istnieją bardziej groźne picki, na które nie chcesz, bądź nie umiesz grać, kieruj się zawsze zdrowym rozsądkiem.

Pamiętaj, że nawet jeśli – wzięty dla przykładu Ekko – będzie wygrywał 1v1 przy mistrzowsko rozegranej taktyce, to jego win ratio wynosi tylko 42%. Dlaczego? Bo – oprócz samej siły i mechaniki bohatera – potrzebna jest jeszcze spójność z innymi postaciami w drużynie.

Czasem nie należy patrzeć ślepo w tabelki ukazujące, że champion typu Malzahar nie znajduje się obecnie w mecie. Zdarza się, że ta postać potrafi być wybawieniem dla zespołu grającego np. przeciwko Zedowi.

Jeśli Wy także chcecie dorzucić swoje trzy grosze na temat banów, zapraszam do podjęcia dyskusji w komentarzach.