League of Legends r.

Kilka ciekawostek na temat Yordli

Yordle to interesująca rasa Runeterry. Mimo że wyglądem bardziej przypominają zwierzęta, ich zachowanie i kultura nie różni się bardzo od ludzi.

Mimo, że są to bardzo dobrze znane stworzenia, niewiele spraw dotyczących ich zostało wyjaśnionych (lub zostały obalone przez twórców). Pomimo tego wszystkiego, nasze drobne postacie posiadają wiele ciekawostek!

Oto kilka z nich:

  • Początkowo Yordle posiadały czteropalczaste łapki, lecz od momentu dodania Lulu, Riot zmienił ten szczegół i teraz niektórzy posiadają ludzkie dłonie. Corki po aktualizacji skórek również posiada pięć palców, a Teemo na niektórych skórkach posiada 4 palce, a na niektórych 5.

tito

  • Męskie postacie posiadają futerko (wyjątkiem jest Corki), a płeć piękna skórę w odcieniach fioletu i błękitu. Kiedyś uważano, że Yordlice z niebieskim kolorem skóry i białymi włosami są szlachetnej krwi. Po update’cie Poppy obalono fakt, że tylko chłopcy posiadają futerko.
  • Yordle nie znoszą dobrze samotności i ciasnych pomieszczeń, oddziałuje to na ich psychikę. Przykładem “spaczenia” jest Veigar, który został zamknięty w Noxiańskim więzieniu. Wyjątkiem od tej reguły jest Teemo, który lepiej czuje się przebywając w samotności.
  • Veigar przez dłuższy czas nie posiadał przyjaciół, lecz odkąd Lulu pojawiła się w Lidze Legend, została dodana jako jego przyjaciółka. Prawdopodobnie stało się tak przez pewne opowiadanie na temat Hatshippingu (nazwa odnosi się do kapeluszy obu postaci).

do_you_love_me__by_yan531-d5y05wf

  • Yordle miały posiadać ogonki – miało to je bardziej upodobnić do zwierząt, lecz zrezygodnowano z tego pomysłu. Mimo wszystko, prehistoryczne osobniki (Gnar) posiadały je. Istnieje teoria, że dzięki ewolucji futrzaki pozbyły się ich i upodobniły bardziej do ludzi.
  • Teemo zatruwa swoje grzybki trucizną z dżungli Komungu, która jest jedną z najbardziej niebezpiecznych miejsc Valoranu. Mimo tego nasz szatan wybiera się tam sam.
  • Vegiar zaczął nienawidzić Teemo, kiedy ten przeszkodził mu w kradzieży Mothershipu zmuszając Panicza Zła do ucieczki za pomocą magii.

af8c043ba97ffa5db851f0d33296066a

To by było na tyle ciekawszych informacji, jeśli chodzi o nasze niziołki. Veigar, trzymam kciuki, kiedyś przejmiesz władzę nad światem! <3

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]