League of Legends r.

Riot pomylił chromy Morgany, support nie widział problemu ★ Kiedy możemy się spodziewać kolejnego sklepu za niebieską esencję? ★ Ezreal dostanie nerfy

Nowy błąd: Riot pomylił chromy Morgany!

Wiadomości na dziś:

★ Riot pomylił chromy Morgany, support nie widział problemu

W sezonie piątym Morgana otrzymała trzy chromy do swojego podstawowego skina: toxic, pale i ebony, wszystkie widoczne poniżej. Taka sama była też ich kolejność w sklepie, gdy pojawiał się w nim zestaw Morgana Haunt: zielony, biały i czarny. Z jakiegoś powodu ta kolejność została zmieniona i dwa kolory (zielony i czarny) zamieniły się miejscami… i nie byłby to problem, gdyby nie fakt, że gdy wybierzecie Morganę toxic, zamiast zielonej w grze będzie… czarna!

Ebony

Wcześniej:

Obecnie:

Pale

Wcześniej:

Obecnie:

Toxic

Wcześniej:

Obecnie:

Jest to oczywiście błąd, o czym już poinformował rioter Eambo:

[…] przekazaliśmy tę sprawę odpowiednim osobom. Nie znam jeszcze konkretnego terminu naprawy tego błędu, ponieważ musimy na niego chwilę poświęcić, ale jestem przekonany, że zamiana kolorów NIE jest zamierzona.

I na tym moglibyśmy skończyć, jednak w całej sprawie pojawiła się jeszcze jedna kwestia: reakcja supportu Riotu na zgłoszenie błędu przez jednego z użytkowników o nazwie Woonori (na Reddicie). Gdy tylko gracz zorientował się, że ma do czynienia z błędem, skontaktował się ze wsparciem. Poniżej przedstawiamy przebieg jego rozmowy:

Woonori: Przed VU Morgany posiadałem czarną chromę jej klasycznej skórki, ale w trakcie tego patcha została ona zamieniona na zieloną. Nadal dostępne są te same trzy kolory co wcześniej, dlatego myślę, że doszło do błędu przy dopasowywaniu nowych skórek do starych.
Dimithree (pracownik supportu): Hej
W: Cześć!
D: Nie bardzo rozumiem. Wyjaśnij, proszę.
W: Morgana ma trzy chromy do podstawowej skórki: jedną czarną, jedną białą i jedną zieloną. Zanim została zaktualizowana, posiadałem czarną, ale w trakcie obecnego patcha, wraz z jej aktualizacją, posiadam zieloną, nawet jeśli ogólnie dostępna jest również czarna.
D: Cholera. Prześlij screenshot.
Woonori przesłał screenshot.
D: Wygląda ładnie. Daj mi chwilę, spojrzę na twoje konto.
W: Jasne, super rzeczy przy visual update 😀
D: Tak. To jest teraz czarna Morgana. Musisz się do niej przyzwyczaić. Mam nadzieję, że ją polubisz.
W
: No tak, ale w grze jest dostępna czarna chroma.
D: W narzędziach nie widzę, żeby wprowadzano tu jakiekolwiek zmiany. To Morgana Haunt Toxic.
W: Ale ja nie miałem toxic przed patchem. Cóż, jeśli nic się nie zmieniło, to znaczy, że jest, jak jest…
D: Moje narzędzia informują, że jest to toxic, zgodnie z tym, co zakupiłeś. Może to tylko bug wizualny, ale wątpię w to.
W: Okej, nie mam pewności co do nazwy, ale jestem pewien, że moja chroma była wcześniej czarna, nie zielona.
D: Poczekajmy na patch i wtedy wróć tutaj, zobaczymy, czy cokolwiek się zmieni.
W: Jasne.
Po upływie dwóch minut.
D: Umm, raczej nie komentuję takich sytuacji. Ale co mogłem zrobić? To błąd Windowsa [lub “związany z okienkami” – trudno powiedzieć, co pracownik miał na myśli, być może chodziło o wyświetlanie skórek w “okienkach” – w końcu system nie ma wiele wspólnego ze skinami, ale to na system wskazuje dalsza część zdania – dop. red.] i już otrzymałeś wskazówki naprawy od innych osób. Przykro mi, że ta rozmowa nie poszła w takim kierunku, jaki chciałeś.
Dimithree opuścił czat.

Pogrubiliśmy fragmenty, które najbardziej uderzają w odpowiedzi wsparcia – nie dość, że nie przekazano informacji o błędzie do odpowiednich osób (Eambo dowiedział się o nich z Reddita), to jeszcze odpowiedzi brzmiały nieco arogancko w obliczu powagi problemu (w końcu kupując skórkę, chcemy mieć wybrany produkt – a nie inny, nawet po VU). Co na temat zachowania supportu sądzi Eambo?

Nie pozostało to niezauważone, ale to nie moja dziedzina.

Przekazałem sprawę do zespołu wsparcia – niestety nie mogę jednak podać dodatkowych informacji. Mój priorytet to poinformowanie was, że problem rzeczywiście występuje i jesteśmy tego świadomi – i naprawimy to tak szybko, jak się da.

★ Kiedy możemy się spodziewać kolejnego sklepu za niebieską esencję?

Co jakiś czas Riot udostępnia nam możliwość zakupu przedmiotów za NE (normalnie dostępnych za RP lub w ogóle nie do dostania). Najciekawsze w sklepie są oczywiście chromy, które możemy zakupić za 2000 NE. Zazwyczaj dostępne są również ikony za 2500 NE oraz dodatkowe przedmioty. Ostatni tego rodzaju sklep był w listopadzie. Kiedy możemy spodziewać się kolejnego? Odpowiedział na to Mortdog:

Nie znam konkretnej daty, ale jako że poprzedni był w listopadzie i sklepy są dostępne co pół roku, to prawdopodobnie kolejny wypadnie w maju?

Powoli zbierajcie więc NE!

★ Ezreal dostanie nerfy

Meddler ocenił obecną sytuację strzelców:

Myślę, że przedmioty z krytem są teraz w dobrym punkcie, podobnie jak większość strzelców. Uważamy, że Ezreal jest zbyt silny i zamierzamy zabrać mu nieco mocy w patchu 9.6, prawdopodobnie uderzając w jego przeliczniki AP […].

★ A na koniec…

Breloczki z K/DA Kai’Są, Evelynn, Akali i Ahri.

Autor: MisterShiroi