League of Legends r.

Chiny odwołują międzynarodowe wydarzenia sportowe. Co z Worldsami?

Chiny odwołały międzynarodowe imprezy sportowe w 2020 roku. Czy Mistrzostwa Świata League of Legends się odbędą?

Ze względu na sytuację związaną z koronawirusem Chiny zdecydowały się na odwołanie wszystkich międzynarodowych imprez sportowych. Jedyny wyjątek to zawody odbywające się w ramach próby przedolimpijskiej do Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022 w Pekinie.

Mimo że jeszcze w kwietniu Riot Games nie planowało odwoływać Mistrzostw Świata League of Legends (zobacz: Riot potwierdza: MSI w 2020 roku odwołane), decyzja Chin stawia pod znakiem zapytania tegoroczne Worldsy – miały się one odbyć właśnie w tym kraju (zobacz: Mistrzostwa Świata 2020 odbędą się w Chinach). Organizację finałów zaplanowano w Shanghai Stadium.

ESPN donosi, że Riot zamierza zorganizować wydarzenie, jednak w innym systemie: według informatorów portalu Worldsy miałyby się odbyć nie w planowanych kilku miastach, ale w jednym – by zapobiec przemieszczaniu się zawodników i narażania ich na ryzyko zarażenia się. 24 drużyny miałyby przyjechać do Chin, by przejść kilkutygodniową kwarantannę w jednym hotelu. Cały turniej odbywałby się z jednego miejsca.

Na oficjalne oświadczenie musimy jednak jeszcze poczekać.