r.

Chędoż metę! AS Diana

Meta staje się czymś opcjonalnym, czymś, nad czym ludzie się zastanawiają, czy za tym podążać. Oto ciekawy pick dla tych, którzy nie lubią reguł. 

AS Diana

chibi_diana_by_cirath-d7b4w5g

Dodanie Devourera spowodowało, że w jungli zaczęły pojawiać się postacie, które zwykle były zbyt słabe, by tam sobie poradzić. Diana, kiedyś rzadko wybierana w jungli, teraz jest potworem siejącym strach w sercach każdemu Amumu na świecie.

Gdy myślimy o Dianie, to do głowy przychodzi raczej mag z Runeglaive. Okazuje się jednak, że pomimo tego, że Diana jest postacią pod AP, to świetnie sprawdza się z Nashor’s Tooth i Devourerem. Może nie jest to aż tak OP, jak niektórzy będą się spodziewać, ale na pewno jest to build i pick, który sprawi Wam wiele radości. Wszystko dlatego, że  AS Diana nie posiada bursta, jak ta budowana czysto pod AP, lecz jest typem bruisera. Użycie ulta i [Q] dalej spowoduje lekki burst, lecz nie aż tak duży. Jej ult teraz służy bardziej do przyczepienia się do przeciwnika, jak tylko Wasze [Q] będzie miało krótki cd. Dalej będziecie z łatwością zabijać każdego squishy bohatera, lecz teraz nie znikną wszyscy na raz.

diana_expression_icon_gif_by_datnekoashe-d7frc96

Oczywiście, przed wbijaniem się w 5 przeciwników na raz musicie zdobyć chociaż trochę zdrowia. Diana może dużo przetrwać, ale szkoda jest cofać się przed aktywowaniem pasywki kilka razy.

Gdy Wasz Devourer będzie w pełni nastackowany, prawie cały czas będziecie mogli uderzać przeciwników swoją pasywką. AS Diana czyści junglę bardzo szybko, dzięki czemu możecie counter-junglować, tak jak Master Yi i Nunu.

Oto masterki:

Bez tytułu

Maksowanie umiejętności:

Bez tytułu

I build:

Bez tytułu

Na runki przydadzą Wam się znaki na AS, glify na skalowane AP, esencje AP oraz pieczęć na pancerz.

Co o tym myślicie? Graliście już taką Dianką?