League of Legends r.

Maestria bohaterów – co musisz wiedzieć?

Maestria bohaterów - dla jednych bonus podnoszący prestiż konta, dla innych zbędny detal. Co oznaczają, jak je zdobyć i jakie płyną z tego korzyści?

Czym są punkty maestrii?

Jest to system działający w oparciu o umiejętności graczy, mierzący ich postępy w rozgrywce danym championem. Wraz z graniem określonym bohaterem, gracz ma możliwość po skończonym meczu zdobyć liczbę punktów odpowiadającą jego osiągnięciom, a system podliczania punktów jest uzależniony od tego, jak poradziła sobie drużyna.

Punkty maestrii bohaterów są przyznawane za ukończenie gry poszczególnym bohaterem, zdobycie ich określonej ilości owocuje odblokowaniem poziomów Mastery.

Jak odblokować maestrię bohaterów?

Wszyscy gracze w chwili osiągnięcia poziomu 5 swojego konta odblokowują system punktów maestrii od tego momentu, po każdym kolejnym meczu, zaczną otrzymywać punkty dla postaci, którymi grają. Wszyscy bohaterowie zaczynają od Mastery Level 1 z zerową ilością punktów, w następstwie dalszej gry mogą awansować i zdobywać określone nagrody za otrzymane rangi.

W jaki sposób przyznawane są punkty?

Odpowiedzialne jest za to parę czynników, takich jak: Twój indywidualny wkład w wynik meczu, to, w jaki sposób radziła sobie cała Twoja drużyna, długość gry, czy grasz solo, czy z zespołem premade i ostatecznie oczywiście wynik meczu – zwycięstwa są tu bardzo premiowane, a do tego, jak nie trudno się również domyślić, w wygranym meczu łatwiej o dobry indywidualny wynik.

Im większa drużyna premade, tym większy bonus przyznawanych punktów maestrii. Tabela zamieszczona poniżej przedstawia procentowy bonus uzależniony od wielkości premade party:

premade party bonus champion mastery

Stopnie

Stopnie przyznawane są za wyniki uzyskane w trakcie meczu, bazują one na Twojej wydajności przyjętej dla określonej roli. Przewidzianych jest tu wiele czynników o charakterze mierzalnym, takich jak np. ilość zadanych obrażeń, zdobytych asyst czy zrobionych lasthitów. Wszystkie te liczby są porównywane z bazą innych graczy, którzy grali na tej samej pozycji, tym samym bohaterem i w tym samym regionie, a następnie na ich podstawie przyznawany jest wynik końcowy.

Maestria bohaterów poziomu 6. i 7.

Wraz ze zdobyciem wystarczającej ilości punktów by przekroczyć próg 5. poziomu gracz jest zmuszony do otrzymania tym bohaterem oceny: S-, S, bądź S+, jeśli chce awansować na poziom 6. Taki system sprawia, że poziomy powyżej 5 stają się trudniejsze do osiągnięcia i w konsekwencji bardziej prestiżowe. Aby dokonać awansu na level 6 określonego bohatera, należy zgromadzić nim 2 tokeny, przyznawane za wcześniej już wspomniane uzyskanie oceny S- bądź wyższej, a następnie połączenie ich ze sobą w Warsztacie Hextech z poziomu konta. Warto pamiętać, że, prócz samych tokenów, do operacji niezbędne nam jeszcze będzie 500 niebieskiej esencji albo odłamek wybranego bohatera.

Kwestia kolejnego awansu komplikuje się jeszcze bardziej, ponieważ do uzyskania poziomu 7. niezbędne już będą 3 tokeny, przyznawane w tym przypadku wyłącznie za uzyskanie oceny S albo S+ i 600 niebieskiej esencji bądź odłamek wybranego bohatera.

Co ważne, tokeny poziomu 6. i 7. są przyznawane wyłącznie za otrzymanie wspomnianych wcześniej ocen za rozgrywkę na Summoner’s Rift (normal, draft, ranked i tryby na tej mapie).

Nagrody

Za poziomy 1-3 nie przewidziano żadnych nagród oprócz tytułów postaci w zależności od specyfiki jej roli. Typy i tytuły zostały przedstawione na tabeli znajdującej się poniżej:

tytuły lol mastery points

Zdobycie poziomów 4-7 skutkuje otrzymaniem emotki Mastery Badge, ramki ekranu ładowania i announcement baneru, no więc po kolei:

  • Emotka Mastery Badge:

Daje możliwość zaprezentowania innym graczom w trakcie rozgrywki swojego poziomu maestrii, działa na tej samej zasadzie, co pozostałe emotki typu: laugh, dance, taunt, itp.

  • Border ekranu ładowania:

Sprawia, że pojawia się ramka w określonym kolorze i kształcie w trakcie ekranu ładowania, widoczna jest jedynie dla członków Twojej drużyny.

  • Announcement baner:

Baner pojawiający się w trakcie gry w czasie, gdy dokonasz zabójstwa albo serii zabójstw postacią, która posiada rangę powyżej 4.

Najczęściej zadawane pytania

Czy mogę otrzymać token w tej samej grze, która zapewniła mi zdobycie wystarczającej ilości punktów, by awansować na 5. poziom maestrii?

Nie, niestety nie jest to przewidziane.

Czy moje punkty maestrii i nagrody przeniosą się w razie transferu konta na inny serwer?

Tak, więcej informacji na temat transferów można znaleźć na stronie:  https://support.riotgames.com/hc/en-us/articles/201751924

[latest_posts category=”leagueoflegends” count=”9″]