League of Legends r.

Camille – ciekawostki

Na PBE można już testować nową postać. W międzyczasie pojawiło się wiele pytań dotyczących bohaterki i jej umiejętności. Oto kilka najciekawszych!

camille banner

Czy R Camille to pierwotna wersja ulta Fiory?

Obydwie te umiejętności mają wspólną ideę, jednak superumiejętność Fiory miała być czym czymś jeszcze innym –  wyzwaniem dla przeciwnika, w którym nikt nie może mu pomóc. Na szczęście zrezygnowano z tego pomysłu, ponieważ pojedynek z Janną byłby zbyt jednostronny. Jeśli chodzi o Camille, to pomoc, którą może otrzymać złapany bohater, jest właśnie jednym ze sposobów na skontrowanie robotycznej bohaterki.

Czym różni się jej ult od R-ki Jarvana?

Są pewne podobieństwa, jednak twórcy zrobili co mogli, by zachować unikalność obu umiejętności.

  • Jarvan IV zadaje swoim ultem duże, obszarowe obrażenia, tworzy teren oraz zyskuje niewrażliwość na kontrolę tłumu.
  • Camille wybiera jeden cel, odrzuca pozostałych wrogów (którzy mogą jednak wejść do stworzonego obszaru), zadaje dodatkowe obrażenia podstawowymi atakami oraz nie da się jej namierzyć podczas rzucania.

Jak pasywka Camille rozróżnia rodzaje obrażeń?

Okazuje się, że Stalowy Cień jest bardzo inteligentny! Podczas doboru tarczy do przeciwnika bierze pod uwagę dmg, który ten zadaje podczas gry oraz swoje odporności na niego. Jeśli np. Jax zbudował dużo AP, ale mimo wszystko zada Camille więcej obrażeń fizycznych, to taka będzie tarcza (no chyba że robotynka jest opancerzona).

Czy Malphite, Vi lub Hecarim mogą uciec z obszaru jej R-ki?

Warto omówić tutaj też inne umiejętności, które teoretycznie mogłyby być kontrą na Ultimatum Hextech. Zacznijmy od R Malphite’a i podobnych umiejętności. Niestety, dla fanów golemów, nawet po użyciu Niepowstrzymanej Siły, zostaniecie wepchnięci z powrotem do strefy “sam na sam”. Cleanse i QSS również nie pomogą, tak samo jak Teleport, czy R Ryze’a.

A teraz najlepsze. Nawet jeśli Wasz Tahm Kench Was zje i wyciągnie z obszaru, to i tak wrócicie do Camille!

Czy mogę użyć E, by przyciągnąć się do przeciwnika?

Niestety, ale Camille woli ściany. Dopiero kiedy sobie jakąś znajdzie może myśleć o swoim oponencie. Plus jest taki, że drugie użycie pozwala przeskakiwać przez przeszkody.

Camille OP?

To tyle, jeśli chodzi o najciekawsze rzeczy związane z nadchodzącą bohaterką. Jak myślicie, czy jej ult będzie aż tak silny jak się wydaje? A może wiecie o Camille jeszcze coś, czym warto się podzielić? Piszcie w komentarzach!