League of Legends r.

Build Luciana pod survivability!

Build Luciana pod survi? Zobacz, jak można złożyć Kleryka Broni tak, aby mógł przeżyć wszystko i nadal zadawać masę obrażeń!

Wprowadzenie

 Lucian jest postacią, którą zazwyczaj gra się pod  Essence Reaver, przedmiot pod prędkość ataku, taki jak  Phantom Dancer, dopieszczone przez  Infinity Edge w celu zmaksymalizowania obrażeń. 

Ostatnio jednak dużą popularność zyskał build, w skład którego wchodzą  Blade of the Ruined King Trinity Force. Rushowanie tych przedmiotów sprawia, że Lucian osiąga szczyt swoich możliwości w mid-game, oraz pozwala na bycie drzazgą w du oku tanków. 

Jako build sprawia się nieźle, jednakże moc, z jaką Lucian rozprawiał się z turretami, zostaje nieco osłabiona na rzecz przeżywalności i możliwości zabijania tanków.

No daj ten build wreszcie

  • Runy: Esencje pod Prędkość AtakuZnaki pod ObrażeniaPieczęcie pod PancerzGlify pod Odporność na Magię
  • Umiejętności: Q, E, W, później priorytet R>Q>E>W
  • Czary Przywoływacza:  Heal Flash
  • Przedmioty początkowe:  Doran’s Blade Mikstura Zdrowia
  • Przedmioty:  Blade of the Ruined King, Trinity Force, Ninja Tabi, Rapid Firecannon, Infinity Edge i Lord Dominik’s Regards

Dlaczego to działa?

Zmiany w BotRK-u

Nowy Ruined King zapewnia więcej obrażeń, mniej prędkości ataku i więcej obrażeń przy ataku. Dla postaci polegającej na swoich umiejętnościach, takich jak Lucian, jest to absolutnie niesamowite. Składanie BotRK-a jako pierwszy item pozwala mu na danie z siebie wszystkiego w jego combo dla ekstremalnego potencjału w zabijaniu. Wcześniej Lucian miał problem z tankami przez jego mniejszy niż średni zasięg, ale teraz może ich z łatwością kite’ować w mid-game.

Buffy Luciana

Jedną z trudności podczas wcześniejszego korzystania z tego buildu było opóźnienie, którego Lucian doświadczał między korzystaniem z umiejętności. Jednakże ostatni buff pozwala mu na bardziej żwawe reakcje, co z kolei przekłada się na cudowne przeskakiwanie między umiejętnościami.

Solidne Survi

Dzięki złożeniu Ninja Tabi, ten build świetnie wykorzystuje kradzież życia z BotRK-a i dodatkowego HP z Trinity Force. Pozwala to Lucianowi zostawać dłużej w walkach i kite’ować dzięki pasywce z TF, dającej zwiększoną prędkość poruszania się.

Niesamowity potencjał 1v1

Ten build jest stworzony do pojedynków. Tak jak z Vayne na 6. levelu, zostanie na linii 1v1 z nafeedowanym Lucianem złożonym pod ten build, oznacza śmierć. Jego umiejętność doskoczenia i zburstowania postaci bez strachu o odwet jest fantastyczna, a outplay przeciw niemu jest niezwykle trudny ze względu na jego przedmioty.

Potencjalne minusy

Zmniejszone trwałe obrażenia

Ten Lucian przeżywa dłużej, ale wyrabia mniej obrażeń od Luciana pod standardowy build. W solo queue, gdzie istnieje możliwość nie zostania focusowanym, ten build wydaje się być marnotrawstwem.

Mniejsze zapasy many

 Sheen w Trinity Force daje niezły zapas many na początku, ale nijak nie równa się to do odnawiania many dzięki krytykom z  Essence Reaver. Nie powinniście doświadczyć braków many, ale jeśli traficie na mega-sustain-kite-super-długie-walki przeciwny team, możecie musieć cofać się do bazy, bo OOM będziecie często.

Mniejszy potencjał do niszczenia wież

Jak było wspomniane wcześniej, ten build poddaje trochę mocy w zamian za przeżywalność. Pomimo mocnego obijania dzięki efektowi Trinity Force, ogólne możliwości są niższe.

 

To by było na tyle. Korzystacie z tego buildu? Sprawdza się w grze? Dajcie znać w komentarzu!