r.

Customowy skin Blood Moon Zed udowadnia, że istnieje potrzeba na tę skórkę

Czy Blood Moon Zed najlepszy? Pewka. Zobaczcie tego custom skina i wyobraźcie sobie, jakie możliwości względem Zeda ma Riot.

Blood Moon Zed

Custom skin

Autor skina: Kingz3

Splash arty Blood Moon Zeda

Różne koncepty z Oberonkingdom

Bany za LolSkin

Pisałem Wam o tym, że tureccy rioterzy zapowiadali falę banów w związku z wykorzystywaniem programów do zmiany skinów. Część z Was je odinstalowała, część nadal z nich korzysta. Dwie osoby zadeklarowały mi, że aktywnie używają customowe skiny od sezonu 2 i ani razu nie wyłapały bana. Bany mają na celu zmniejszyć liczbę osób korzystających z takich programów do darmowego wyświetlania płatnych skórek. Pojawiły się głosy wśród społeczności, że bany będą wlepiane tylko w Turcji, ponieważ główny problem jest właśnie tam…

Jak dotąd, udało mi się znaleźć pięć osób (wszystkie z Polski), które zadeklarowały, że dostały bana na EUNE tylko za używanie LolSkina. Nie jest to tak pokaźna liczba, by robić z tego cały artykuł i nakręcać dramę – do tego warto byłoby spytać większą liczbę graczy. Wspomnę tylko, że zakazane jest współdzielenie jednego konta, a boosterzy potrafią streamować swoje rozgrywki, natomiast toksyczność jest karana banem, ale w przypadku streamerów… Zdarzało się na naszych facebookowych grupach (a prowadzimy największe grupy ze społecznością LoL-a; gorąco polecam Nie śpię, bo gram w LoL-a), że niezłą oglądalność notowały streamy z praktycznym użyciem botów i cheatów…

Korzystacie z tego na własną odpowiedzialność. [Link do customowego skina Blood Moon Zed]

Zed nie pasuje! Blood Moon Kayn, Aphelios, Master Yi!!!

Pojawiają się głosy, że Blood Moon Zed nie pasowałby do lore tego alternatywnego uniwersum. Czy aby na pewno?

Ogólnie o lore skórek

Świat Runeterry jest skomplikowany. Bohaterowie, którzy są możliwi do grania w League, urodzili się w zupełnie różnych czasach istnienia tego świata – Riot jeszcze nie do końca uporządkował chronologię wydarzeń. Sytuacja robi się w ogóle poplątana, gdy dochodzi do tego zmiana historii postaci na zasadzie… cóż, zwykłej podmiany tekstu. Tak było w przypadku historii Luciana, zaktualizowanej po premierze jego żony, Senny; dla mnie – nieprzyjemnie znerfiona względem poprzedniczki. Jego drugi pistolet, który w przeszłości należał do Senny i każdego dnia przypominał mu o utraconej partnerce, stał się pamiątką po ojcu, który w poprzednim lore bohatera nie został nawet wspomniany. Wielka miłość, jej utrata i poświęcenie zamieniły się w podejrzliwość i ciągłe kwestionowanie tego, czy “jego Senna” i “ta Senna” to ta sama osoba…

Aby nie udawać, że wszystkie serie skórek lokują się w konkretnych miejscach Runeterry, Riot postanowił ustanowić większość z nich “seriami ze światem alternatywnym”. Przykładowo, lore skórek PROJECT zorientowane jest wokół The City (alternatywna, futurystyczna wersja dwumiasta Piltover i Zaun). Zdecydowanie spora część bohaterów zachowuje fragmenty swojej osobowości czy głównych motywów z ich historii.

Przy okazji, wiecie, że mapa Summoner’s Rift jest jednym z istniejących miejsc w Runeterrze?

Lore Blood Moon

Świat Blood Moon składa się z tytułowego Krwawego Księżyca, kultystów i demonów. Ci pierwsi świecą, drudzy są pozbawieni człowieczeństwa i odprawiają mroczne rytuały w pełnię Krwawego Księżyca, które pozwalają im się komunikować z demonami, a te na różne sposoby dręczą mieszkańców alternatywnej Ionii.

Kultyści Krwawego Księżyca chcą wpoić w swoje śmiertelne ciała mrok i ciemność. Jako kultysta Zed mógłby dawać sobą przykład jako ktoś, kto sam odrzucił człowieczeństwo. Nie widzę przeszkód do wprowadzenia go jako demona – mógłby założyć nową organizację w stylu jego kanonicznego Zakonu Cienia. A może, gdyby tak wprowadzić kolejnych antagonistów i odświeżyć serię…?

Czym w grze różni się kultysta od demona z lore Blood Moon?

Wszyscy kultyści noszą maski – po części z nich nadal widać ludzkie ciało. Demony nie muszą mieć masek (patrz: Evelynn, Aatrox), a w ich wyglądzie zawsze* znajdziemy jakieś rogi (czy to zwykłe, czy to wystające spod maski bądź sama maska jest ukształtowana w ten sposób). Pomyśl o tym jak o różnicach między skórkami Star Guardian (Xayah i Rakan nadal należą do serii Star Guardian, pomimo że kolorystyka ich skórek jest ciemniejsza niż pozostałych, pastelowych Czarodziejek Gwiazd).

* Jak dotąd…