League of Legends r.

Będzie można zgłaszać graczy już w ekranie wyboru bohatera! Riot szykuje zmiany związane z celowym niszczeniem gier

Trollowanie w LoL-u i specjalnie przegrywanie stały się na tyle dużym problemem, że Riot wreszcie postanowił się nimi zająć.

Aktualizacja 1 czerwca 2020 r.:
znamy datę wprowadzenia

Możliwość zgłaszania graczy na etapie wyboru bohaterów zostanie udostępniona pod koniec czerwca lub na początku lipca. Początkowo zgłoszenia posłużą do określenia wzorców zachowań na etapie wyboru bohaterów. Później powstanie system nakładania kar.

Źródło


9 maja 2020 r.

Jaki jest problem?

Problem stanowią gracze, którzy celowo niszczą grę, znacznie zmniejszając szanse swojej drużyny – nie chodzi o tych graczy, którzy po prostu grają gorzej w danej grze, mimo że się starają.

Niszczenie gry to np. celowe umieranie (pozornie nieudane zagrywki) czy odbieranie innym farmy, a następnie unikanie walk lub zdobywania celów. Nie zawsze jest to łatwe do wykrycia i zdarza się na wszystkich poziomach rozgrywki (chociaż zdecydowanie częściej u graczy z dużym doświadczeniem, którzy wiedzą, jak uniknąć kar nakładanych przez obecny system).

Co zamierza zrobić Riot?

Twórcy gry przyznali, że do tej pory zbyt mało uwagi poświęcali tej kwestii. Ma się to zmienić w przyszłości: rozpoczęto już planowanie, których pracowników można przenieść do pracy nad tym problemem.

Co Riot zrobi od razu?

Firma zamierza lepiej reagować na zgłoszenia graczy. Testy są już przeprowadzane na NA – jeśli nowy system się sprawdzi, zostanie wprowadzony w innych regionach.

Jedna ze zmian zakłada informowanie graczy o karze dla zgłoszonej osoby za każdym razem, gdy kara zostanie nałożona – obecnie powiadomienia są wysyłane wyłącznie wtedy, gdy kara została nałożona po grze, po której wpłynęło zgłoszenie, oraz tylko wtedy, gdy dana osoba wybrała odpowiednią kategorię zgłoszenia (co oznacza, że powiadomień o karach jest mniej niż samych kar).

Wkrótce

Pod koniec drugiego kwartału zostanie wprowadzona możliwość zgłaszania graczy już podczas etapu wyboru bohaterów.

Zgłoszenia te posłużą do określenia wzorów zachowań przy wyborze bohatera, a potem do wprowadzenia odpowiedniego systemu kar.

W dalszym czasie

Riot zamierza przeanalizować dawne podejście do natychmiastowego, automatycznego wykrywania graczy, którzy specjalnie starają się przegrać. Unikano tego ze względu na duże ryzyko ukarania gracza, który nie gra gorzej celowo – jednak twórcy przyznali, że być może nie było to optymalne podejście.