League of Legends r.

Inspirowana LoL-em piosenka Basshuntera ma już ponad milion odsłon na YouTube

Only you can hear me, summoner. What masterpiece shall we play today?

Dzikie dyskoteki z 2008 roku

Kilka miesięcy temu rekomendacje YouTube’a, jak zwykle w formie, poinformowały mnie o dwóch zupełnie nowych hitach, które na bank zagoszczą na mojej najbliższej domówce z okazji ukończenia egzaminu szóstoklasisty: nieśmiertelnych DotA i Now you’re gone (Boten Anna). Wyślę je Wam przez blutacza, tylko musimy trzymać telefon przy sobie przez kilka minut, najlepiej na przerwie, żeby facetka nie zauważyła.

Jak się okazuje, szwedzki DJ i piosenkarz Basshunter pomimo upływu lat zachował swój techno styl i nadal występuje na koncertach. Jest też całkiem aktywny na swoim Twitterze.

Gdy wędrowałem przez kolejne single Basshuntera, zatrzymał wzrok na tytule “Masterpiece”. Byłem po ARAM-ie, słowo od razu skojarzyło mi się z Soną… i prawidłowo. Autor hitu DotA nagrał kawałek o LoL-u. Zdziwiłem się, jak niewiele klip miał wtedy wyświetleń. Sama jego zapowiedź miała wtedy bodaj mniej niż 30 tysięcy wyświetleń. Kilka lat wcześniej zaliczał milionowe odsłony na swoich teledyskach: DotA odnotowała 19 milionów, a wydany dwa lata wcześniej Angel In The Night – 33 miliony wyświetleń [stan z 10.09.2019 r.].

Zaciekawiło mnie to, czy Basshunter jest graczem. W 2014 roku promował swój serwer Rust w klipie RUST | Welcome to BASS Server. Czy niewiele ponad 40 tysięcy wyświetleń na dziś okazało się skuteczną reklamą? Większość komentujących skupiła się bardziej na tym, że znany DJ w ogóle gra w gry. Aby go lepiej poznać, przejrzałem jego media społecznościowe. Proszę Państwa, zagadka rozwiązana: Basshunter gra w Dotę. Pogrywa również w LoL-a, CS-a… Można powiedzieć, że jest klasycznym graczem. Czy jest to szokujące? Cóż, kto nie gra w gry. Miło jest jednak poznać inną stronę artysty, który wpłynął na kształtowanie dzieciństwa i tych dzikich dyskotek szkolnych.

Basshunter i League of Legends, czyli Masterpiece

Pod koniec wakacji najnowszemu singielowi Basshuntera* stuknął milion wyświetleń. Z tej okazji chciałbym Wam przypomnieć nie tylko sam utwór, który pomimo wielości odsłon nie odbił się znacząco w świadomości graczy LoL-a (powiem więcej: większa część raczej w ogóle go nie kojarzy), ale też samego w sobie Basshuntera. Dlatego Polacy, przejmujemy ten film!

Jakie piosenki przypominają Wam o dzieciństwie? Podzielcie się tym pod tym artykułem, postem na Fb czy jednej z naszych grup.

*singiel pochodzi z 19 października 2018 roku

Tekst piosenki to połączenie kwestii Sony, narratora i jednego z cytatów Branda:

Only you can hear me summoner
What masterpiece shall we play today?

Double kill
Triple kill
Quadra kill
Penta kill
What masterpiece shall we play?

Ready to set the world on fire

Only you can hear me summoner
What masterpiece shall we play today?

Double kill
Triple kill
Quadra kill
Penta kill
What masterpiece shall we play?

Basshunter promujący serwer Rust w 2014 r.