League of Legends r.

Easter egg w rekomendowanych przedmiotach Ashe

Kto kiedykolwiek rozgrywał stary tutorial League of Legends, ten wie, o czym będzie mowa.

Po co Ashe Thornmail?

Thornmail (Kolczasta Kolczuga) zapewnia noszącemu znaczący pancerz i dodatkowe HP. Unikalny efekt przedmiotu pozwala odbijać obrażenia w kierunku atakującego, co sprawia, że gra Rammusem na niskim ELO jest wyjątkowo satysfakcjonująca.

Jeden z graczy, u/ThatOneAngryPeenoise, zauważył dziś, że item ten znajduje się wśród rekomendowanych przedmiotów na Ashe – w zakładce sytuacyjnych.

Trzeba przyznać, że to musi być naprawdę wyjątkowa sytuacja, by Ashe – zamiast przedmiotów AD – miała wydać 2900 szt. złota na Thornmail. Z rekomendowanych przedmiotów korzystają w większości niedoświadczeni gracze, którzy nie mają na tyle wiedzy, by dostosować build pod obecną grę.

Nie widziałem nigdy gracza, który kupiłby Thornmail na Ashe.

Źródło: https://www.reddit.com/r/leagueoflegends/comments/hu24rl/there_is_an_awesome_little_easter_egg_on_ashes/

Stary tutorial z Ashe

Dawno, dawno temu był sobie tutorial, który wprowadzał graczy w podstawy gry w League of Legends. Był on o wiele bardziej łopatologiczny niż jego obecna wersja.

Tutorial zaczynał się na okrojonej wersji Summoner’s Rift (bez bocznych alei; przypominał mapę Howling Abyss z ARAM-a). Gracz miał na celu przejść do stojącego nad nexusem punktu kontrolnego, a następnie zabić parę minionków, otrzymując od nich obrażenia.

W tutorialu uczyliśmy się, by użyć Heala po ataku minionów, a także tego, by atak na miniony rozpocząć od [W]. Po wszystkim, jak gdyby nigdy nic, gra nakazywała Ashe kupienie Thornmaila. W samouczku pojawił się również Nunu Bot, który dive’ował pod wieżę, pokazując graczowi, że nie należy tak robić.

Aby go ukończyć, należało pokonać wrogiego nexusa.

Choć nie było to trudne, trzeba przyznać, że Riot stworzył dość… odbiegający od rzeczywistości poradnik gry w LoL-a. Jego obecna wersja prezentuje się o wiele lepiej.

Zadanie kupienia Thornmaila

[Źródło]

Poważnie, po co był Ashe Thornmail? Rozważania na ten temat poskutkowały pojawieniem się wielu postów na zamkniętym już forum League.

Czemu nie jakiś przedmiot z AD? Czemu nie Infinity Edge?

Mimo wszystko to naprawdę interesujący easter egg w grze. Ciekawe, czy będzie widoczny również w aktualizacji sklepu i przedmiotów rekomendowanych w przedsezonie 2021?