League of Legends r.

Ashe i nowy build świeżo z Korei!

Ashe, tradycyjnie już grana z Essence Reaver, odzyskuje swoją dawną popularność, dzięki nowej mecie z BotRK-iem rodem z Korei. Mimo że nie prockuje się pięć razy na jej Q, nieźle radzi sobie we współpracy z Hurricanem i Black Cleaverem, dzięki którym Lodowa Łuczniczka staje się śmiertelnie groźna.

Jak to działa?

  • Runy: Esencje pod Prędkość Ataku, Znaki pod Obrażenia, Pieczęcie pod Pancerz, Glify pod Odporność na Magię
  • Masterki: 18-12-0
  • Umiejętności: W, Q, W, E; później priorytet R > W > Q > E
  • Czary Przywoływacza:  Heal  Flash
  • Przedmioty początkowe:  Doran’s Blade  Mikstura Zdrowia
  • Przedmioty:  Blade of the Ruined King, Black Cleaver, Ruanaan’s Hurricane, Berserker’s Greaves, Infinity Edge, Phantom Dancer

Jak to działa?

Synergia Black Cleaver + Hurricane + Ranger’s Focus [Q]

Q Ashe nakłada maksymalną ilość staków z Black Cleaver na celu w dwóch atakach, co działa również z Runaan’s Hurricane. Pozwala to na stworzenie tego efektu na trzech celach jednocześnie. Hypercarry much?

Potężny sustain damage w teamfightach

Umiejętność kite’owania Ashe jest hamowana przez jej niską wytrzymałość. Dzięki budowaniu BotRK-a i Cleavera, Ashe staje się w pewnym sensie tankowym strzelcem, który może dostać nieco obrażeń na twarz przed złożeniem się.

Niezłe skrócenie cooldownów

Ten build nie może być porównany do Essence Reavera jeśli chodzi o cooldowny, ale wczesne zbudowanie BC pozwala Ashe na spamowanie z 20% zmniejszonym cooldownem. Całkiem niezły wynik.

Potencjalne minusy

Mniejsze obrażenia w late game przeciwko tankom

Black Cleaver niby dobrze sobie radzi ze niszczeniem pancerza, ale to  Last Whisper i jego ulepszenia zadają więcej obrażeń czołgom w końcowej fazie gry. Znaczy to, że przeciwko bardzo tankowym drużynom zwyczajnie nie opłaca się stosować tego buildu.

Utrata 10% zmniejszenia cooldownów

Ten build pozwala jedynie na 20% cooldown reduction, wynikiem czego jest nieco mniej strzał w grze, nieco mniej użytego [W]. Pomimo że wytrzymałość gwałtownie rośnie, nie jest do końca rekompensatą za tę utratę.

Wygrywacie już dzięki temu buildowi? Podzielcie się wrażeniami!