League of Legends r.

Wolno Dianie korzystać z bugów Ardent Censera? Nie wolno jej. Bugfix w 10.1

Jeśli widzieliście Dianę z Ardent Censerem w grze jeszcze przed patchem 10.1, nie pingujcie jej itemu. Bug sprawia, że Diana może korzystać z wzmocnienia prędkości ataku.

Bug z Ardent Censerem

Ardent, dla polskich graczy znany pod mniej memogenną nazwą “Ognisty Trybularz”, to jeden z lepszych przedmiotów dla bohaterów wsparcia. Oprócz dużego wzmocnienia mocy umiejętności, regeneracji many i +10% redukcji czasu odnowienia, jego unikalny efekt dodatkowo wzmacnia przeżywalność bohaterów na polu bitwy. Biernie zwiększa prędkość ataku noszącego i celu pod warunkiem uleczenia lub osłonięcia tarczą swojego sojusznika. No i zapewnia obrażenia magiczne przy trafieniach.

Soraka leczy Vayne – obydwie bohaterki zyskują prędkość ataku. To nie ulega żadnym wątpliwościom. Ale co się dzieje w momencie, gdy Sona użyje [W], gdy w pobliżu nie ma żadnego sojusznika?

Od aktualizacji 9.15 występuje bug Ardent Censera, w którym do aktywacji jego efektu nie są potrzebni sojusznicy. Wystarczył efekt samoleczenia lub nakładania na siebie tarczy.

Efekt? Ardent Censer Riven, Ardent Censer Kayle, Ardent Censer Nidalee… Ekko, Mordekaiser… Nigdy nie było to zamierzone. Wygląda na to, że błąd nie może być naprawiony z poziomu przedmiotu, a umiejętności każdego z bohaterów.

OTP Diany odkryły sposób na grę

Diana ożyła na nowo po swoim minireworku. Bohaterka na nowo wzbudziła dyskusje w związku z najefektywniejszym buildem.

Gracze odkryli, że Ardent Censer działa na Dianę. Nie każdy był świadomy tego, że to bug. Przedmiot zapewnia Dianie dokładnie to, czego potrzebuje, zapewniając jej niezły powerspike.

W konsekwencji AC Diana stała się wyborem do wbijania promo, walki o LP w Diamencie+. Przedmiot wybierali e-sportowcy chwalący siłę odmienionej Diany.

Błąd zostanie naprawiony

RiotRayYonggi potwierdził, że jest to kolejny z bugów Ardenta i zostanie naprawiony w aktualizacji 10.1.

Patch 10.1 planowany jest na środę, 8 stycznia 2020 r. [zobacz harmonogram patchów w 2020 roku].

Ardent Censer Diana [ang.]

Poniżej zobaczycie, w jaki sposób wygląda gra Dianą z Ardent Censerem. Ardendianą? Ardianciarą? W każdym razie runy, przedmioty, styl gry.