League of Legends r.

[Aktualizacja Tanków] Rework Maokaia

Tydzień temu dostaliśmy szczegóły reworku Sejuani (Click!). Teraz nadszedł czas na Maokaia.

Przejdźmy od razu do rzeczy, oto wypowiedź Beluga Wheale na temat reworku drzewca:

“Cześć! Czas na kolejnego bohatera, który dostanie rework w aktualizacji tanków. Wybraliśmy Maokaia, ponieważ uważamy, że jesteśmy w stanie nadać mu zmiany w dobrym kierunku. Jest dość nowy wizualnie, posiada aktualne role. Najpierw rozważmy jego aktualną sytuację:

  • Jest on bardzo silny z natury – myślimy, że nie posiada on żadnej rzeczy odróżniającej go od innych tanków. Zawsze robi on to, co powinien i sprawdza się każdej sytuacji – dlatego m.in. jest grany na pro scenie. Po prostu jest dobry, brak mu słabych punktów oraz czegoś charakterystycznego.
  • Silny, jednak dający mało satysfakcji – jego mechanika nie jest skomplikowana, nudna, powtarzalna jednak równocześnie mało przejrzysta.

  • Bezsens specjalizacji – Maokai jest jednym z bohaterów, którego win ratio jakoś specjalnie nie wzrasta wraz masterowaniem go. Chcemy, aby mistrzowie drzewca mogli osiągać nim o wiele lepsze wyniki. Wszystkie jego nowe umiejętności będą bardziej strategiczne. Z pewnością w inny sposób będzie on zadawał obrażenia.
  • Nawiązania do lore – zostawimy mu z pewnością sadzonki, jednak reszta gameplayu będzie o wiele bardziej ponura”.