League of Legends r.

Aktualizacja przedsezonowa: data, nowe runy, rekompensata za stare runy

Riot wreszcie ogłosił zmiany, które pojawią się w przedsezonie. Znamy już datę aktualizacji przedsezonowej, wiemy, co dostaniemy za zakup starych run i otrzymamy specjalne nagrody dla weteranów!

Aktualizacja przedsezonowa pojawi się 8 listopada.

Poznaj nowe runy

Łączymy runy i specjalizacje w jeden, elastyczny system, za pomocą którego będziecie mogli modyfikować swój styl gry na etapie wyboru bohatera. Zrekonstruowane runy pozwalają skoncentrować się na kilku opcjach, a każdy wybór ma większe znaczenie. Wszystkich 60 nowych run jest darmowych.

Kliknij na poniższe obrazki, aby zobaczyć najpotężniejsze runy — zwane kluczowymi — w każdej ze ścieżek.

Precyzja

Poprawione ataki i ciągłe obrażenia

Natarcie – Atakowanie tego samego bohatera daje kumulujące się w nieskończoność obrażenia od ataku.

Zabójcze Tempo – 1,5 sek. po zadaniu obrażeń bohaterowi zyskujesz znaczną premię do prędkości ataku. Zabójcze Tempo umożliwia tymczasowe przekroczenie limitu prędkości ataku.

Zwinne Nogi – Gdy atakujesz i poruszasz się, gromadzisz ładunki energii. Po zebraniu 100 twój następny atak uleczy cię i zwiększy prędkość ruchu.

Dominacja

Obrażenia eksplozywne i dostęp do celu

Porażenie – Trafienie bohatera 3 wyjątkowymi atakami lub umiejętnościami w ciągu 2 sek. zadaje dodatkowe obrażenia magiczne.

Drapieżnik – Dodaj swoim butom efekt użycia, który przyznaje dużą premię do prędkości ruchu i powoduje, że twój następny atak lub zaklęcie zada dodatkowe obrażenia.

Mroczne Żniwa – Bohaterowie, duże stwory i duże potwory upuszczają esencję duszy w chwili śmierci. Dotykaj dusz, aby je pochłaniać, dzięki czemu twój następny atak zada dodatkowe obrażenia zależne od liczby zebranych esencji dusz.

Czarnoksięstwo

Wzmocnione umiejętności i efekty obszarowe

Przywołanie Aerie – Twoje ataki i umiejętności wysyłają Aerie do celu. Aerie sojuszników osłania tarczą, a wrogom zadaje obrażenia.

Ezoteryczna Kometa – Trafienie wrogiego bohatera zaklęciem powoduje zrzucenie na niego komety, która zadaje obrażenia.

Pęd Fazowy – Trafienie wrogiego bohatera za pomocą 3 wyjątkowych ataków lub umiejętności daje na krótko premię do prędkości ruchu.

Determinacja

Wytrzymałość i kontrola tłumu

Uścisk Nieumarłego – Co 4 sek. twój następny atak zadaje wrogim bohaterom dodatkowe obrażenia, leczy cię i na stałe zwiększa twoje zdrowie.

Opiekun – Kliknięcie PPM sojuszniczego bohatera zapewnia wam obojgu tarczę.

Reperkusje – Po unieruchomieniu wrogiego bohatera zwiększa się twoja obrona, a po chwili zadajesz wokół siebie obrażenia eksplozywne.

Inspiracja

Kreatywne narzędzia i naginanie reguł

Lodowcowe Ulepszenie – Trafienie wrogiego bohatera po raz pierwszy spowalnia go (efekt odnawia się osobno dla każdej trafionej jednostki). Spowalnianie bohaterów za pomocą przedmiotów z efektem użycia wystrzeliwuje zamrażający promień, który tworzy spowalniający obszar.

Przywoływacz Specjalista – Zdobądź Odłamki Przywoływacza i wymień je w sklepie, aby zmienić swoje czary przywoływacza.

Ostatniej runy jeszcze nie znamy.

Zrekonstruowane runy pozwalają specjalizować umiejętności bohaterów. Sprawdźcie taktycznego Jhina, najszybszego z Hecarimów oraz bombową Leonę.

Stwórz własny styl gry

Czekając na przedsezon, wykorzystajcie poniższe narzędzie do badania różnych kombinacji run. Aby zacząć, wybierzcie ścieżkę główną i drugorzędną, a następnie runy!

Narzędzie znajdziesz tutaj: klik!

Ponad 30. poziom

Usuwamy ograniczenie do 30. poziomu, a nowy limit wynosi… nieskończoność! System PZ zastąpiliśmy zaś przerobionym systemem nagród, który awansuje wraz z wami.

Awansuj i zdobywaj łupy

Zamiast otrzymywać PZ po każdej grze, za każdym razem, gdy awansujecie, dostaniecie odblokowaną skrzynię. Kapsuły zawierają odłamki bohaterów i niebieską esencję, a po osiągnięciu specjalnie oznaczonych poziomów zdobędziecie nagrody specjalne, takie jak klejnoty i rzadkie emotki.

PZ robią się niebieskie

Aby połączyć te modyfikacje w całość, zmieniamy system awansowania i łupów, scalając PZ i niebieską esencję w jedno. Nowsza, jeszcze bardziej niebieska esencja działa tak, jak obie waluty dotąd, w tym w łupach i w sklepie z bohaterami. W sklepie wszystko będzie kosztowało tyle samo, co w starym systemie z PZ — na przykład cena nowszych bohaterów, takich jak Kayn, to 6300 NE.

Nagrody dla weteranów

Przebywanie na Summoner’s Rift nie jest wam obce. Pokażcie, że jesteście weteranami, używając tej wyjątkowej emotki. Im dłużej gracie w League, tym lepsza będzie emotka.

Obrońca League

Czempion League

Zdobywca League

Runy niedługo staną się darmowe, więc chcielibyśmy docenić tych, którzy wydali na nie najwięcej. Za każdą runę lub stronę run kupioną przed rozpoczęciem sezonu 2017 otrzymacie mały, niebieski prezent. Zrefundujemy też w pełni runy kupione podczas sezonu 2017.

 • Znaki, pieczęcie i glify 3. kręgu → Po 100 niebieskich esencji
 • Esencje 3. kręgu → Po 300 niebieskich esencji
 • Strony run kupione za PZ* → Po 1500 niebieskich esencji
 • Strony run kupione za RP* → 1 epicka skórka za 4 strony

*W nowym systemie zachowasz swoje strony z runami.

Wejdź do emporium esencji

Zmiana sprawi, że część graczy będzie miała tyle niebieskiej esencji, że nie będą wiedzieli, co z nią zrobić, więc zaplanowaliśmy kilka niespodzianek. Na początku przedsezonu, już po zamianie PZ na niebieską esencję, otworzymy dla was specjalny, tymczasowy sklep. Będzie tam można kupić takie rzeczy, jak skórki totemów, Barwy i (ważne dla weteranów) kilka superrzadkich przedmiotów, jak np. skórkę URFWick.

 • Tajemnicza Skrzynia z Ikonami Mini (ekskluzywna),
 • klejnoty,
 • Barwy,
 • tajemniczy bohaterowie,
 • skórka URFWick (ekskluzywna),
 • skrzynia z Tajemniczą Ikoną,
 • skrzynia z Tajemniczą Skórką totemu
 • i nie tylko!