League of Legends r.

Akali wymaga zmian? Przynajmniej według graczy… ★ Gosu otrzymał bana na jednym z kont za “podejrzane oprogramowanie” ★ Bug związany ze zmianą języka zostanie naprawiony ★ Wyprzedaż bohaterów i skórek 4-7 stycznia

Czy zdarzyło Wam się pobierać pliki po zmianie serwera lub języka kilkakrotnie, nawet jeśli już je mieliście pobrane? Mamy dobrą wiadomość - to był bug, który niedługo zostanie naprawiony.

★ Akali wymaga zmian? Przynajmniej według graczy…

Morgageddon, rioter zajmujący się głównie infrastrukturą serwera NA, jak co tydzień podzielił się informacjami na temat bieżącego stanu Ligi w tym regionie. Od miesiąca jest zasypywany pytaniami dotyczącymi Akali i tym, czy dostanie ona jakieś zmiany – zdaniem jednych jest zbyt silna, innych – zbyt słaba. Jak stwierdza rioter:

Everyone hates Akali (Hate/Love relationship).

Co oznacza, że problem został zauważony. Morgageddon podkreśla, że nie zajmuje się balansem postaci i nie wie, co odpowiedzialny za to zespół ma zamiar zrobić. Gracze liczą jednak na to, że jeśli uda się go zaspamować, ten przekaże informację dalej i otrzymamy oficjalną wypowiedź Riotu w sprawie kondycji Akali. Pozostaje czekać – może czegoś się dowiemy.

A Waszym zdaniem faktycznie Akali potrzebuje zmian?

★ Gosu otrzymał bana na jednym z kont za “podejrzane oprogramowanie”

Podobnie jak inni profesjonalni gracze i zawodowi streamerzy z Ligi Legend Gosu posiada wiele kont, na których od czasu do czasu gra. Tym razem postanowił wylevelować jedno z nich… i otrzymał na nim bana. Z jakiego powód? Jak się dowiedział, podobno posiadał niezależne oprogramowanie, które mogło wpływać na przebieg jego rozgrywki. Streamer twierdzi, że nie jest to prawdą. Fragment rozmowy z supportem pokazał podczas swojego streama (tłumaczenie poniżej).

Należę do społeczności Ligi Legend od prawie ośmiu lat. […] Spójrzcie na moje KDA, zużycie czarów przywoływacza, kupowane przedmioty. Na każdym normalu miałem przeciętne KDA, a w każdej grze 3v3 na boty miałem mniej niż dwie śmierci i bardzo dużo CS-ów. Prawie zawsze próbowałem skończyć przed siódmą minutą. W zasadzie… zdajecie sobie sprawę z tego, że tylko człowiek umie grać tak poprawnie? […] Wyleveluję kolejne konto w ten sam sposób i wszystko to nagram.

Gracze podejrzewają, że nie doszło nawet do rozmowy z człowiekiem, a odpowiedzi, które uzyskał Gosu, są gotową formułką z podstawioną nazwą przywoływacza.

Gosu dostał bana tylko na jedno konto. Nie zawiesza działalności na Twitchu.

Przy okazji: czy wiedzieliście, że wygooglowanie frazy “Cheat Engine” przy włączonym kliencie gry może oflagować Wasze konto, narażając je na bana? Skąd Riot ma informacje o tym, co robicie na komputerze? Klientowi gry zapewnia to API Windowsa umożliwiające m.in. podgląd procesów uruchomionych w systemie i przeszukanie ich pod kątem określonych fraz, jak np. “cheats” czy “BoL”. Jest to stuprocentowo legalne i używane przez takie gry jak np. World of Warcraft.

★ Bug związany ze zmianą języka zostanie naprawiony

Niektórzy gracze zgłaszają problemy związane ze zmianą języka bądź serwera, na którym grają, w trakcie logowania do klienta. Dotyczą one ciągłego pobierania plików wielkości ok. 4 GB (co jest dość uciążliwe, bo może zająć sporo czasu). O co dokładnie chodzi? Załóżmy, że gracie na serwerze EUW i chcecie zmienić go na TR, który ma dostępne inne języki). Klient pobiera wtedy pliki związane z tymi językami. Do tego momentu wszystko jest zrozumiałe – gorzej jest dalej, gdy chcemy wrócić na EUW. Klient ponownie pobiera 4 GB plików. Gdy znów przełączymy się na TR, historia się powtarza – i tak w kółko.

Problem zgłaszany był już od kilku tygodni – więc Riot wreszcie zareagował. Jak poinformował Riot Eambo:

Powinniśmy to naprawić w następnym patchu. Niestety pewne regiony mają problemy z językami zależnymi od lokalizacji, które wymagają spatchowania, podczas gdy inne tego nie potrzebują – poskutkowało to niezgodnością danych pomiędzy pewnymi regionami.

Kiedy rozpoczniemy nowy patch, wszystko zostanie ponownie przygotowane i błąd nie powinien więcej występować.

Jeśli więc spotkaliście się z podobnym problemem, możecie odetchnąć z ulgą – już niedługo!

★ Wyprzedaż bohaterów i skórek 4-7 stycznia

Bohaterowie

  • Draven – 440 RP zamiast 880 RP.
  • Shyvana –395 RP zamiast 790 RP.
  • Nidalee – 395 RP zamiast 790 RP.
  • Veigar – 292 RP zamiast 585 RP.
  • Morgana – 292 RP zamiast 585 RP.

Skórki

  • Ahri Gwiazda Popu- 487 RP zamiast 975 RP.

  • Shyvana Mrocznych Płomieni – 487 RP zamiast 975 RP.

  • Karthus Zguba Światła- 487 RP zamiast 975 RP.

  • Warwick Maruder  – 375 RP zamiast 750 RP.

  • Pantheon Myrmidon  – 260 RP zamiast 520 RP.