League of Legends r.

„Afterparty” – charytatywny zin K/DA

Społeczność LoL-a po raz kolejny zebrała się, by stworzyć niesamowity charytatywny projekt! Tym razem skupiła się na grupie muzycznej K/DA, mającej w swoim składzie Ahri, Akali, Evelynn i Kai’Sę.

Jakiś czas temu został zapowiedziany zin o nazwie “Afterparty”. Jeśli nie wiecie, czym zin/zine jest, to już spieszę z wyjaśnieniami.

Jest to zwykle zeszycik stworzony przez grupę osób interesujących się jakimś tematem. W fandomach jest to książeczka z fanartami, a do tego dochody z niej bardzo często trafiają na cele charytatywne. Tak jest i tym razem!

W końcu otworzono preordery, także można zamówić zin w kilku wariantach!

„Afterparty” zawiera zarówno fan arty, jak i opowiadania, do tego różne zestawy mają dodatkowy merch – pocztówki, naklejki, przypinki czy przywieszki.

Tak więc zin można zakupić w wersji PDF, jest także opcja zamówienia tylko „zeszytu”, zestawy są z kolei podzielone tematycznie na postacie, to znaczy mamy Ahri bundle, Akali bundle i tak dalej… Można także połączyć zestawy dwóch championów! Albo zakupić absolutnie wszystko, wtedy dostaje się też dodatkowy merch!

Zestawy prezentują się w następujący sposób:

 

 

 

Jeśli zaś chodzi o fundację, której przekazane zostaną dochody z zina, jest to Global Fund for Women, która walczy o prawa kobiet na całym świecie.

Zin ma także swoje stretch goals, czyli jeśli wystarczająco dużo ludzi zamówi kopię “Afterparty”, to wszystkie fizyczne zamówienia dostają dodatkowy merch! Jak na razie osiągnięto już dwa z nich, czyli dodatkowo dostanie się wachlarzyk oraz przywieszkę z całym zespołem K/DA.

Warto odwiedzić strony zespołu, żeby poznać wszystkich twórców (niektórzy z nich robili prace dla Riotu!), zobaczyć zapowiedzi prac lub też po prostu dowiedzieć się, jak to wszystko wygląda.

Tutaj jest ich Twitter i Tumblr, a także strona, z której można zamawiać zin!

Przy okazji tej inicjatywy warto również wspomnieć, iż otwarte zostały aplikacje do drugiej części zina “Legends of the Rift” robionego przez inną grupę,  więc jeśli ktoś z Was jest tym zainteresowany, to tutaj znajdziecie więcej informacji.

Co sądzicie o takiej inicjatywie?

O autorze: Papuchochoł

PapuchochołNałogowo gram w kilka swoich ulubionych gier oraz piszę rozmaite opowiadania. Wydaję pieniądze na niepotrzebne gadżety, zbieram naklejki, a moim największym celem obecnie jest zmuszenie Riotu, żeby powstał Star Guardian Taric.