League of Legends r.

ADC, którzy opierają się na trafieniu krytycznym, dostaną buffy

Jesteście zmartwieni obecną sytuacją postaci takich jak Vayne, Tristana czy Jinx? Riot już myśli o buffach strzelców, którzy opierają się na trafieniu krytycznym. Jak będzie to wyglądało?

Wiecie, jak radzą sobie ADC w tym patchu? Mniej więcej tak, że na ich miejsce gracze zdążyli wykorzystać prawie wszystkie postacie w Lidze (klik!). Tak, Riot ostatnimi zmianami dość mocno namieszał, ale także osłabił znacząco niektóre postacie – te, które opierają swoją itemizację na przedmiotach z trafieniem krytycznym.

Kai stała się dość mocna w tym momcnie

Meddler potwierdził: Riot pracuje nad buffami ADC

Oczywiście tych ADC, dla których trafienie krytyczne jest ważną statystyką. Postacie takie jak Vayne czy Tristana mają otrzymać buffy. Meddler stwierdził:

Chcemy, aby kryt ADC mogli wrócić do bycia rozsądnymi wyborami […].

Potem dodał, że chodzi tutaj co najmniej szczebel “normalnych rozgrywek”. W tym momencie można powiedzieć, że niektóre postacie zostały wyobcowane i gracze mają wiele lepszych picków.

Ale żeby nie było – Riot chce zachować “różnorodność” na bocie

Czyli jednak ta sytuacja (klik po więcej informacji!) to nie coś, co miało trwać przez chwilę – widać, że osoby zajmujące się balansem chcą pozostać przy swoim i pozostawić brusierów na bocie.

Jak będą wyglądać te buffy?

Najpierw buffy otrzymają postacie, które najbardziej oberwały, tj. ADC, którzy zależą od wczesnego powerspike’u, czyli tego po zakupie 1-2 przedmiotów.

Wzmocniony powinien zostać midgame, co pozwoli kryt ADC “wrócić do życia” bez niszczenia większej różnorodności na bocie.