League of Legends r.

Top 8 rzeczy, które Cię odstresują podczas gry!

Sezon dobiega końca, a Ty ciągle lądujesz z Yasuo w teamie? Spokojnie! Stres to żaden... Dobra, to jest problem, ale właśnie po to stworzyłem poniższą listę przedmiotów, które pozwolą Ci szybko uzyskać przysłowiowy „chill”.

8. Dobra muzyka i atmosfera

Duża część graczy MOBA urozmaica swoją rozgrywkę, dodając ulubioną muzykę w tle. Czasem cisza po śmierci może tylko niepotrzebnie gnębić, dlatego stworzenie własnej playlisty piosenek pozwoli nam zająć się słuchaniem czegoś, co uwielbiamy. Dobrym pomysłem jest dobranie odpowiedniego tła muzycznego do postaci, którą gramy (wpasowując się dodatkowo w klimat).

Przykładowo, grając Kledem, towarzyszyć nam może zwariowana muzyka niczym od psychopaty, ja zaliczam do nich:

Pamiętajmy jednak, że nie na każdego muzyka działa tak samo. Niektórych może tylko rozpraszać, a tego staramy się unikać. Wtedy wystarczyć musi jedynie wywietrzony pokój, dobra energia i skupienie.

7. Interaktywne drobiazgi

Nie ukrywajmy, że niekiedy drobne rzeczy mogą zająć nam czas. Pamiętacie jeszcze piłeczki z kauczuku? Odbijanie ich od ściany ani nie robi dużego hałasu, ani nie denerwuje, dodam, że nawet poprawia skupienie, refleks i celowanie! Niezbędne na biurku każdego ADC! Majsterkowanie czegoś scyzorykiem, bawienie się folią bąbelkową czy nawet rwanie kartki na coraz mniejsze części pozwala nam się dostatecznie wyżyć. Inne propozycje: fidget spinnery, śnieżna kula, poduszeczki z ryżem, kości (takie do rzucania, chyba że wolisz wrogów, to nie ma problemu), rysowanie/szkicowanie. Nie zajmujmy się niczym, co zajmuje zbyt dużo czasu, gdyż możemy odczuć chęć dokończenia zajęcia. Wymienione rzeczy mają tylko przez chwilę odciągnąć Was od złych myśli związanych z niepowodzeniem w grze.

6. Notes plusów i minusów

Tak zwani stratedzy wolą poświęcić chwilę podczas gry na wypisanie swoich dobrych zagrań i porażek. Spowoduje to obudzenie w nas także własnej winy, dzięki czemu będziemy pamiętali o niepopełnianiu danych błędów kolejnym razem (nawet jeżeli zapiszemy ten sam punkt pięć razy). Lepsze to niż wyzywanie własnej drużyny na chacie, z czego w większości przypadków nic nie wynika. Pamiętajmy również o swoich dobrych stronach i uwzględniajmy je w swojej notatce! Ryze ogarnął temat i widzicie? Ciągle chodzi ze swoimi spisami (trochę się już tego zebrało)…

5. Oparcie jako wsparcie

Jednym z najważniejszych elementów podczas samej gry jest wygoda. Nie trzeba płacić dużych pieniędzy, by poczuć się jak król własnego miniświata pomiędzy nami a monitorem. Nawet do zwykłego krzesła możemy dodać poduszkę na siedzeniu, coś na oparcie czy nawet materiał na ramionach. Osobiście uwielbiam siedzieć przy mojej ulubionej grze w bluzie z kapturem, zwłaszcza w te chłodne, leniwe dni. Prawidłowe oświetlenie jest niezbędne do dobrego samopoczucia i jakości obrazu/czytelności. Starajmy się, aby światło nie uderzało nam w monitor i oczy, tutaj trzeba postarać się nawet o dobre ciemne rolety i odpowiednie ustawienie obrazu monitora. W końcu badania potwierdziły, że siedzenie blisko monitora jest bardziej szkodliwe od siedzenia daleko od niego.

4. Fauna i flora

Ciekawa obserwacja dobrze działa na naszą wyobraźnię, jednocześnie wyostrzając nasze zmysły. Świetnym pomysłem jest trzymanie roślinności, akwarium/terrarium w domu! Zacznijmy jednak od tych pierwszych – nie każdy jest na tyle odpowiedzialny, by trzymać zwierzęta w domu. Rośliny dodają powietrzu w pokoju związków dobrze wpływających na samopoczucie, a ich kolory odciągają nasz wzrok, by móc nacieszyć się własną hodowlą. Sam hoduję krewetki, które nie wymagają ani dużego akwarium, ani dużych kosztów i wspaniale wyglądają dzięki swojej… inności?

3. Zajęcia między grami

Maraton wielu gier z rzędu zwykle kończy się końcową serią porażek i znużenia. Jeżeli podejdziemy do komputera ze świadomością wykonania wszystkich obowiązków, gwarantuję, że będzie nam się lepiej grało. Dodatkowe zajęcia sportowe, pływanie, sztuki walki, bieganie dodają nam większej pewności siebie i zdrowia! Pamiętajmy, że nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć dokładny czas rozgrywki i niekiedy z pozoru łatwa gra może okazać się 50-minutową.

2. Gniotka z twarzą bohatera LoL-a

Zrobienie własnej gniotki, którą możemy ściskać, rzucać bez obaw o zabrudzenia, to wspaniały pomysł! Zwłaszcza kiedy narysujemy na takowej twarz Yasuo! Robienie gniotki zajmuje max. 10 minut, zachowując ostrożność, by nie zrobić bałaganu. Potrzebny nam będzie jedynie balon, mąka ziemniaczana i woda! Poradnik do stworzenia własnego feedera znajdziecie poniżej.

1. Zdjęcie Fakera!

Co lepiej motywuje i relaksuje niż zdjęcie Fakera? Można je wydrukować, wstawić w ramkę i postawić na biurku, czując, jak duch challengera przepływa przez Twoje żyły!

A Wy? Macie inne sposoby na nagły tilt? A może wykorzystacie któryś punkt z listy? Piszcie!