Warwick – umiejętności po reworku

Znamy umiejętności nowego Ww!

[Bierna] Eternal Thirst

Podstawowe ataki Warwicka zadają dodatkowe obrażenia magiczne. Kiedy Warwick ma mniej niż połowę zdrowia, zostaje uleczony o wartość dodatkowych obrażeń.

[Q] Jaws of the Beast

Warwick rzuca się naprzód i gryzie swoją ofiarę, lecząc się za część zadanych obrażeń. Przytrzymanie przycisku blokuje go na celu i powoduje, że Warwick skacze za niego.

[W] Blood Hunt

Biernie

Wrodzy bohaterowie mający mniej niż połowę zdrowia zostawiają za sobą krwawy ślad i są Naznaczeni Krwią. Warwick ma zwiększoną szybkość ataku przeciwko celom Naznaczonym Krwią i znacznie zwiększoną prędkość ruchu poza walką, gdy porusza się w stronę takich celów. Te bonusy są potrojone przeciwko celom z bardzo małą ilością zdrowia.

Użycie

Na krótko pokazuje krwawe ślady prowadzące do wszystkich bohaterów na dużym obszarze, nawet jeśli mają pełne zdrowie. Następnie najbliższy bohater zostaje Naznaczony Krwią. Użycie Krwawych Łowów ma długi czas odnowienia, ale odnawia się dwa razy szybciej, gdy żaden z przeciwników nie jest Naznaczony.

[E] Primal Howl

Warwick przez chwilę otrzymuje zmniejszone obrażenia. Pod koniec czasu działania — lub po ponownym użyciu — Warwick wyje, w wyniku czego pobliscy wrogowie uciekają w przerażeniu.

[R] Infinite Duress

Warwick skacze w wybranym kierunku i przygważdża pierwszego trafionego przeciwnika, zadając mu obrażenia i nakładając efekty przy trafieniu przez cały czas działania. Zasięg skoku zwiększa się w zależności od prędkości ruchu Warwicka, a on sam leczy się za wszystkie obrażenia zadane w trakcie Bezkresnej Niewoli. Podczas skoku Warwick jest niewrażliwy na efekty kontroli tłumu.

Gra jako Warwick

Warwick to nieustający szturmowiec, który wyróżnia się w ściganiu rannych celów. Nadal świetnie nadaje się dla nowych dżunglerów, ale nauczył się kilku nowych, bestialskich sztuczek.

Jego nowe umiejętności odbierają mu trochę niezawodności w zamian za większą elastyczność. Masz więcej możliwości niż tylko „zultować go i liczyć, że umrze”. Krwawe Łowy zapewniają ci prędkość potrzebną do dogonienia ofiary i zatrzymania jej do czasu przybycia reszty stada. Może też ją oskrzydlić, odciąć drogę ucieczki i przyhamować za pomocą Kłów Bestii. Albo możesz po prostu rzucić się na cel za pomocą Bezkresnej Niewoli (choć od teraz można jej uniknąć lub ktoś może ją zablokować).

Jeśli spotkasz delikatnego bohatera, rzuć się na niego za pomocą Bezkresnej Niewoli, by go unieruchomić, a potem wydaj z siebie Pierwotny Zew, aby przestraszyć go na śmierć i dokończyć robotę. Następnie możesz dać nura albo kontynuować swą ucztę.

Spojrzenie na bohatera

W opowieściach wilkołaki zazwyczaj starają się opanować swoją wewnętrzną bestię, trzymając się resztek człowieczeństwa. Nowy Warwick człowieczeństwa ma już bardzo mało. Jest bestią, która zaakceptowała swoją dzikość.

„Jest kimś, kto pamięta, jak w przeszłości robił dobre rzeczy, pomagał ludziom; i nic to nie dało” — mówi autor fabuły, David „Interlocutioner” Slagle. „Zaun jest tak zdeprawowane, że nie był w stanie nic zmienić”. Jego nowe moce pozwalają mu oczyszczać ulice Zaun brutalnością.

„Widzieliśmy już każdy typ wilkołaka” — mówi projektant graficzny Larry „TheBravoRay” Ray. „Długo zastanawiałem się, jak możemy uczynić go naszym”. Rozwiązanie, które zaproponował TheBravoRay, to skupienie się na fakcie, że Singed nie chciał przemienić Warwicka konkretnie w wilka, a jedynie mieszał geny. Dodał tam DNA wielu różnych potworów, więc rezultat jest czymś w rodzaju chimery. Warwick ma uszy nietoperza, dłuższy ogon lisa i technologię chemiczną, która wiąże go z Zaun.

Duża część fabuły Warwicka oparta jest na jego wyglądzie — szczególnie na jego przemianie i jej efektach: rury biegnące po jego ciele; ręka, którą stracił i którą zastąpiono hardkorowymi, metalowymi pazurami czy też zbiornik chemiczny na jego plecach. Warwick cały się poharatał, próbując pozbyć się wszystkich tych urządzeń i rur, ale usunięcie ich jest dla niego zbyt bolesne.

Uwolnij bestię

Warwick zawsze był dżunglerem dla nowych graczy. Jest prosty do gry z mechanicznego punktu widzenia, a w dżungli radzi sobie bardzo dobrze. Niestety model jego rozgrywki nie jest zbyt rozwinięty. Przystępność jest świetna, ale nie powinno się dać całkowicie opanować bohatera podczas kilku gier. Nowy Warwick nie jest całkowicie odmieniony, a raczej udoskonalony.

„To pierwsza aktualizacja bohatera, gdzie przystępność była głównym celem” — mówi projektant rozgrywki, Bradford „CertainlyT” Wenban. Weźmy na przykład Krwawe Łowy. Zamiast zmuszania graczy do ciągłego włączania i wyłączania, aby uniknąć ujawnienia swojej pozycji, umiejętność ta teraz globalnie odkrywa ranne cele, a Warwick będzie widział ślady ich krwi, które doprowadzą go do nich. Pozwoli to nowym graczom — którzy być może używają zablokowanej kamery — lepiej rozumieć, jakie opcje taktyczne się dla nich otwierają.

Gdy grasz jako wilkołak, musisz mieć możliwość utraty kontroli nad sobą, szturmowania wież i poddawania się swej rządzy krwi. Granie jako Warwick to przyjęcie tej wewnętrznej dzikości. „Podczas testów miałem grającego głównie Janną, który szturmował dwie wieże, próbując zabić wroga” — z dumą mówi CertainlyT.

Warwick doskonale się do tego nadaje: ogromne bonusy do prędkości ruchu i ataku, zdolność trzymania się wroga i możliwość unieruchamiania wrogów, gdy rozrywa ich na strzępy. Podczas polowania na ofiarę zauważysz, że Warwick przestaje mówić. Kiedy zbliża się do rannego nieprzyjaciela, staje się najprawdziwszą, odrażającą bestią. I myśli tylko o jednym…

A-UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!

O autorze: Nalthe

NaltheAlicja błądząca po Krainie Czarów. Perfekcjonistka, idealistka i marzycielka kryjąca się w mrocznych, gotyckich uniwersach gier, filmów i książek. Poza H2P zajmuje się tłumaczeniami, jest też redaktorką i korektorką - głównie literatury sci-fi.
A. No i wilk. Taki z krwi, z kości niestety natura nie pozwoliła.

 • dawid

  czy mi sie wydaje, czy ten pasyw pod w juz kiedys ww mial?

 • Jhin

  Cóż to za bestia!

 • MakeThemBeautiful

  Mój nowy Ww…

 • Mike Sionson

  @h4ppyrogu3:disqus Singed stworzył postać modyfikowaną genetycznie – Dostał Nobla
  Riot Games tworzy postać modyfikowaną genetycznie – ,,br0k3n ch4mp gj rito gejms…”

  • DontChaseSinged

   Tak to już jest niestety :c

 • Dr Victor

  Zapowiada się nowy main. Chyba najlepszy rework w historii riotu.
  Z tego gówna zrobili coś tak mocnego wow.

  • Tamh Kenh

   WW nigdy nie był gównem. Kiedys był baardzo mocny. Bolało z jego ulta po 1500 obrażeń i nie można było się ruszyć. Kwestia gry a nie postaci.

 • Dr Victor
  • DontChaseSinged

   Dzięki ^^
   Jak widać na filmiku, mój obiekt dalej pała żądzą zemsty :v

   • No ale Riven to ty szanuj!

    Nie masz już przyjaciół XD

   • DontChaseSinged

    Pffff…
    A wcale, że nie !
    Mam jeszcze Viktora, Mundo i Gragasa.
    Ha! I kto tu nie ma przyjaciół ?

   • DR MUNDO

    Mundoo

   • DontChaseSinged

    Tak Mundo, ty być przyjaciel

   • Mike Sionson

    Na mnie zawsze możesz liczyć. Masz nawet moje wsparcie 😀

   • DontChaseSinged

    Nyahahaha !
    Mam support od supporta :3

   • The underworld creature

    3 przyjaciół? Grubas, fioletowe coś i dziwny cyborg, który ma dosłownie nieludzkie pomysły. Interesting.

   • Dr Victor

    Chcesz się dołączyć pomiocie z pustki, królowo wszystkich Xer’ Sai ?
    To nie błąd potwory w stylu rek sai nazywają się Xer sai ona jest chyba najpotężniejsza z nich i jest ich królową. Jakoś tak ^-^

   • The underworld creature

    Tak, Xer’ Sai to gatunek, a ja Rek’ Sai jestem najpotężniejsza (czyt. Królowa).
    Nie ukrywam, że z Shurimy mam spory kawałek do Piltover. A tak btw. widok fioletowych tuneli byłby czymś dziwnym w Piltover?

   • Mike Sionson

    Skoro laska z harpunem,wielka łapa i kapelusznica ich nie dziwi to ty służyłabyś jako metro podziemne 😀 a ja pociąg do crash testów xD

   • The underworld creature

    Podziemne metro, które oferuje bilet w jedną stronę.

   • Aurelion Sol

    Twoja pustynia wkrótce także ucierpi. Xerath coś kombinuje

   • The underworld creature

    Co masz na myśli?

   • Aurelion Sol

    Xerath Chce ponownie zniszczyć odrodzone miasto, tyle że raz i na dobre, co się liczy też do twojej pustyni

   • Dr Victor

    Wiesz co niedługi nie będzie piltover jak moja armia M.W. ta wbije :3

   • The underworld creature

    A niech wbije, również inne duże miasta mogą zostać zniszczone. Byle moja pustynia nie ucierpiała.

   • Dr Victor

    Ja nieludziękuję pomysły co masz do łączenia ludzi i maszyn przy dźwiękach kolęd po niemiecku.
    Mam niemiecki jako drugi język i mieliśmy kolędy… God why ! To było złe.

   • DontChaseSinged

    A czy ja się czymś od nich różnię ?
    Z Viktorem i Mundo dzielę podobne “zamiłowanoe” do nauki, a Gragas to mój partner biznesowy

   • The underworld creature

    ,,Zamiłowanie do nauki”
    Masz na myśli tworzenie pół ludzi- pół maszyn, zmieniając ich wewnętrzny szkielet, czy wstrzykiwanie żrącej substancji w układ krwionośny?

   • DontChaseSinged

    Tak <3

   • Dr Victor

    Uwielbiam to :3

   • Dr Victor

    I’m here XD

   • Dr Victor

    Musze zmienić avatara bo wygląda jakbym mainował teemo. Ale i tak nie mianuje viktora, nawet ho nie mam… ale lubię jego charakter, historie i cele.

   • No ale Riven to ty szanuj!

    Dobra myślałam że zapomnisz że nie mam ich….

   • DontChaseSinged

    JUŻ nie masz..
    Kiedyś miałaś.
    W Ionii
    Nyahahaha

   • No ale Riven to ty szanuj!

    Wolę nie mieć znajomych niż mieć jakichś psychopatów!

   • DontChaseSinged

    Pffff..
    Wolę mieć psychopatów za znajomych niż nie mieć wcale !

 • Konrad Klekowicki

  (trailer)Może to jest znaczek rito pozostawiony umyślnie->może chcieli coś nam powiedzieć->może to jest znaczek rito points->rito points służą do kupowania bohaterów{0} -> nowy bochter będzie (droższy v tańszy) v skinów{1}-> nowy skin jeżeli w filmie był jeszcze Urgot ->NOWY SKIN DO URGOTA gitara siema

 • The Spear of Underpower

  Trochę rak ale zobaczymy jak z dmg

 • Mis Fortune

  Nowy main.
  Chociaz nie nowy main to GP

 • The underworld creature

  Brzmi bardzo broken

 • Taliyah Main <3

  No nieźle

 • Gnar

  ło japirdule juz sie boje grac na topie ;_;
  a tak ogólnie fajny rework wkoncu ww z ghostem bedzie i moze na topa bedzie grany 😀

 • Hi i’m Rengar

  Kupuję warwola. Raczej będzie grany pod offtanka, ale to nie jest źle, Rengo pod offtanka też daje radę.

 • n4zarh

  RZĄDZY RZĄDZY RZĄDZY RZĄDZY RZĄDZY RZĄDZY RZĄDZY RZĄDZY RZĄDZY RZĄDZY RZĄDZY RZĄDZY RZĄDZY RZĄDZY RZĄDZY RZĄDZY RZĄDZY RZĄDZY RZĄDZY RZĄDZY RZĄDZY RZĄDZY

  • n4zarh

   Znaczy, podejrzewam że to błąd tłumacza, a nie wasz, ale to dość kłujący w oczy błąd. 🙂

  • Kasahara

   ^_^ Rito

 • Kermit

  ciekawe jak będą wyglądały skiny po jego reworku ?

 • Paweł Piątkowski

  Na niektórych artach z pyska trochę Kuramę przypomina

  • Elise

   Przez te uszy

 • Hi i’m Rengar

  Ta Rka jest prawie tak dobra jak Rengo lul. Myślę, że zrobią z niego offtanka

 • Kjaza

  Czy tylko ja widzę WW pod kryta?

 • Akali

  Zrobili z niego istnego zabójcę adc. [*] R.I.P. w i r na tyły adc, kiedy jest z tyłu drużyny)
  Ale i tak jestem lepsza!

 • Kapusta Polna

  Pewnie po tygodniu nerfy pójdą

  • Kapusta Polna

   +ładnie w grze wygląda :DD

   • Master Yi

    Nom

 • Talon

  Wow, ale Talon lepszy.

 • Rumble

  a więc stary koncept erki został rozszerzony, najsik, ogółem to warwol będzie w końcu chyba przyjemny w graniu, alleluja

 • No ale Riven to ty szanuj!

  Zrobili to co wcześniej pisałaś o jego umiejętnościach (czyt. ślady krwi)