r.

2-godzinne bany?

2- i 24-godzinne bany? Chciałoby się! Zobacz, jakie Riot ma plany odnośnie zmian w systemie banowania!

Jeden z użytkowników Reddita zaproponował, aby Riot wprowadził 2- i 24-godzinne bany. W tym temacie wypowiedział się RiotLyte:

“Bawimy się z pomysłem ograniczenia czasu (10 gier), kiedy pojawia się pierwsze ostrzeżenie lub kara.

Powodem, dla którego większość banów w grze trwa 7 lub 14 dni, jest to, że – tak naprawdę – 2-godzinny ban nie wpływa w żaden sposób na przeciętnego gracza. Użytkownicy Reddita mogą grać kilka gier z rzędu codziennie, więc 2-godzinny ban – owszem – wpłynie na ich nawyk, jednak gracze, którzy logują się, grają 1 mecz dziennie i wylogowują… 2-godzinny ban jest bezsensowny, a nawet 24-godzinny nie ma większego znaczenia, bo wygaśnie, zanim zechcą zagrać ponownie następnego dnia.”

Pojawił się również komentarz z propozycją kolejki z niskim priorytetem na 1 grę – RiotLyte odpowiedział i na to:

NeuroCat, analityk i twórca w zespole zajmującym się zachowaniami graczy, zastanawiał się nad bardziej spersonalizowanymi karami za dane zachowania, więc kolejka z niskim priorytetem na 1 grę za niektóre zachowania być może wejdzie w życie w którejś z przyszłych aktualizacji.”

Z jednej strony – informacja o zmianie ograniczeń czatu i możliwość kolejki z niskim priorytetem na 1 grę cieszy, zwłaszcza tych, którzy dostali kary nie ze swojej winy (a np. przez problem z Internetem, klientem etc.), ale z drugiej – negatywne zachowania jednak powinny być karane, zwłaszcza te umyślne. Co sądzicie o takich planach Riotu?

 

Źródło: Reddit