r.

12-letni brat Vipera zdobył Challengera… również mainując Riven

Omran "Viper" Shoura (znany także jako Viper i repiV) jest streamerem i top lanerem FlyQuest. Gra w Ligę od drugiego sezonu, od trzeciego znajduje się w Challengerze. Jak się okazuje, w jego ślady poszedł również jego brat.

Zobacz social media Vipera:

Poinformował o tym sam Viper na swoim Twitterze:

Co jednak ciekawe, jeśli przejrzymy jego OP.GG, okaże się, że 12-latek – podobnie jak jego brat – również mainuje Riven! Ma na niej aż 696 rozegranych gier (i 56% win rate). Jego ogólny win rate na rankingowej solo kolejce wynosi 53% (wygrał 680 gier, przegrał – 597) i ma 525 LP.

Niektórzy zarzucają, że został wyboostowany (według wielu – przez brata), ponieważ w poprzednich sezonach osiągał zaledwie Golda (sezon 6 – Gold 2, sezon 7 – Gold 1, sezon 8 – Gold 1), a w tym sezonie przeszedł od Golda 4 w styczniu do Challengera w lipcu.

Jednakże autor posta na Reddicie na temat osiągnięcia 12-latka zwrócił uwagę na kilka ważnych kwestii:

 1. Jaką motywację mógłby mieć Viper w boostowaniu brata?
 2. Jeżeli był boostowany, dlaczego Viper napisałby o tym na Twitterze?
 3. Jeżeli Viper go boostował, nie mógłby brać udziału w LCS-ach.
 4. 12-latek nie dostał się bezpośrednio do Challengera. Przez ostatnie pół roku rozegrał 1300 gier – i oczywiście miał dostęp do darmowego trenera z LCS-ów.
 5. Gdybyśmy rzeczywiście mieli do czynienia z boostingiem, zauważylibyśmy znaczącą różnicę w grach rozgrywanych przez boostera i przez brata Vipera – trudno jednak takową dostrzec na podstawie jego OP.GG.
 6. Viper i jego brat grali razem sporadycznie.

Sprawdziliśmy ostatni argument za pomocą narzędzia LookbackLoL (o którym kiedyś już pisaliśmy), które pozwala na określenie liczby gier z konkretną osobą (w tym wypadku: konto brata Vipera + konto Vipera z S9):

 • General Sniper + teamfighting – brak wspólnie rozegranych gier,
 • General Sniper + hi its viper – brak wspólnie rozegranych gier,
 • General Sniper + splitting – jedna wspólnie rozegrana gra (Lucian + Jarvan, 27 kwietnia 2019 r.),
 • General Sniper + FLY V1per – osiem rozegranych gier (z czego dwie na Nexus Blitz, jeden ARAM, dwa normale i trzy rankedy):

 • General Sniper + BlazingPr0 – pięć wspólnie rozegranych gier: