League of Legends r.

10 typów negatywnych graczy – co z nimi zrobić?

Przedstawiamy 10 typów negatywnych graczy League of Legends, których możecie znaleźć w SoloQ. Sprawdźcie, jak radzić sobie z trollami!

f2c4412b082299f6aa958fd78244f663

Jeśli mowa o anonimowości relacji internetowych, to właśnie do takich spokojnie można zaliczyć piątkę graczy dobieranych na rankedach. Wiek graczy waha się od smarków, którzy niedawno otrzymali komputer od swoich rodziców, aż do zatwardziałych emerytów, tkwiących umysłem gdzieś w czasach Amigi – dlatego też nigdy nie zgadniesz, kto tak naprawdę siedzi po drugiej stronie.

W rezultacie duch rywalizacji Ligi często wydobywa najgorsze brudy z ludzi. W jaki sposób można zapobiec bądź zmniejszyć siłę ciosów zadawanych przez tych negatywnych graczy swojej drużynie?

 • AFK (Away From Keyboard)

Klasyczny gracz League of Legends i innych gier online.

Istnieją dwa typy AFK-ów:

 1. Przypadkowy AFK – wynikający z sytuacji kryzysowej, awarii Internetu bądź komputera.
  Rozwiązanie: Zignoruj to, graj najlepiej, jak tylko potrafisz i czekaj na ich powrót. Negatywne nastawienie w takiej sytuacji tylko bardziej frustruje graczy i nie daje im się skoncentrować na rozgrywce. Leauge of Legends posiada mechanizm, który pozwala szybko wrócić do gry postaciom, które są do tyłu z levelem.
 2. Fałszywy AFK – Gość, który przez dobre 20 minut tańczy na respawnie? A może używa na przemian Flasha i ulta w miejscu raz za razem, gdy skończy mu się cooldown?

Rozwiązanie: Zignoruj go, jeśli zaczyna obrażać teammate’ów oraz zmuszać do przeprosin. Granie pod jego dyktando czyni go silniejszym. Takiej osobie i tak nie dogodzisz, za 5 min znajdzie pewnie inny powód, by pójść AFK (np. uzna, że gra i tak już jest przegrana). Po prostu nie ma co tracić na nich własnych nerwów.

 • Malkontent

Malkontentem można nazwać gracza wiecznie niezadowolonego z przebiegu rozgrywki, doszukującego się ujemnych stron we wszystkim i wszystkich. Często tańczy na krawędzi, aby zostać zreportowanym. Nie można go jednak nazwać do końca “toksycznym”. Taki typ sprawia, że zwyczajnie tracimy koncentrację, wysłuchując jego zrzędzeń.

Po jakich tekstach go rozpoznasz:

 1. “Wrogi jungler campił na mnie całą grę! GDZIE JEST MÓJ JUNGLER??”
 2. “OMG, jak ty celujesz tym ultem??”
 3. “Pierwszy raz grasz tym championem??! Bo jesteś beznadziejny!”
 4. “Umarłem przez ciebie, bo jesteś słaby”
 5. “Mój team ssie”

Rozwiązanie: Kluczem w takim przypadku bywa rozróżnienie marudy od  komentatora, aż po stratega.

3

Przykład:

Komentator : “Jesteśmy w tyle w stosunku do przeciwnej drużyny”

Strateg: “Splitpushujmy, jesteśmy za bardzo do tyłu, by z nimi walczyć”

Malkontent: “OMG, jesteśmy w tyle, bo nasza LB padła tyle razy, ona nie zasługuje na to, by być w goldzie, przez nią nie mamy szans!”

 • Lobby Troll

Przedstawię to na przykładzie:

[Gracz nr 1]: Mid Ahri please.
[Gracz nr 2]: Top Jayce
[Lobby Troll (Gracz nr 3)]: I can only mid or top

*w tym momencie Gracz nr 3 i jego premade’owany kolega banują Ahri i Jayce’a*

[Gracz nr 4]: Zauważyłem w Twojej historii, że grasz często Shaco i Nunu. Mógłbyś pójść na jungle?
[Gracz nr 4]: Chciałbym pójść ADC

*Troll w lobby instalockuje ADC*

[Lobby Troll]: ADC

Rozwiązanie: Niestety, jedynym rozwiązaniem jest wtedy opuścić lobby. Z samym zdodgowaniem możesz poczekać do ostatniej sekundy z nadzieją, że może ktoś zrobi to za Ciebie.

 • Smurf

Dzielimy ich na dwa typy – albo koleś naprawdę nim jest, albo zwyczajnie blefuje. Ludzie w lobby są czasem na tyle zdesperowani, by otrzymać swoją rolę, że posuwają się do takiego kłamstwa.

Rozwiązanie: Ja generalnie skłaniam się za tym, by oddać im to, czego chcą. Prawdopodobnie to linia, na której czują się najlepiej, nawet jeśli kłamią o byciu smurfem. Nie bądź tylko zbytnio rozczarowany, jeśli okaże się prawdą, że kłamali. Zmutuj ich wtedy, gdy zaczną flamić.

 • Duo Queue

Najczęściej bywa tak, że ta dwójka graczy podbiera reszcie rolę. Jeśli zaś nie dostaną tego, czego chcą, koledzy stają się bardzo negatywni.

Rozwiązanie: Miej niskie oczekiwania dla DuoQ graczy, by nie być zawiedzionym. Matchmaking układa gry tak, aby dla duetu gra była trudniejsza, dlatego do drużyny przeciwnej często trafiają gracze z wyższym elo od nich. Ignoruj ich narzekanie!

d52748b11cb20875d558d3707288d02e

 • Feeder

Feederzy utrudniają rozgrywkę, oddając zbyt dużą ilość złota drużynie przeciwnej. Dobrym rozwiązaniem będzie, aby ów feeder zabrał się za splitpushowanie. Enemy team – i tak nie otrzyma za niego już zbyt dużo złota.

 • Nadużywanie wyzwisk

Wyzwiska pod naszym adresem nie bywają miłe, często doprowadzają do zwrotnej agresji. Na szczęście jest na to prosty sposób, który kompletnie nie powinien kojarzyć się nikomu z jakimkolwiek wstydem:

Rozwiazanie: Mutuj!

 • Spamer “Surrendera”

Niektórzy ludzie lubią rozpaczać na temat nieudanej gry i prezentować swoje niechętne nastawienie do jej kontynuowania. Często piszą to już po pierwszym nieudanym teamfighcie, co dekoncentruje i wybija z rytmu pozostałą czwórkę graczy.

Rozwiązanie: Ignoruj ich bądź spróbuj przetłumaczyć, by ze swoim płaczem poczekali do late game (może jednak nie aż tak dosłownie).

57281628

 • Multi-laner

Zdecydowanie jedną z najbardziej irytujących rzeczy, jaką gracz może zrobić innemu graczowi, jest “podążanie-za-tobą-czyni-moje-życie-gorszym”. Niestety, niewiele można przy nich zdziałać.

Rozwiązanie: Spróbuj dopasować się i przejść na linię, z której odszedł nasz multi-laner troll. Linia dzielona z innym graczem to także jakieś rozwiązanie. Musicie tylko współpracować i zachowywać się bardzo agresywnie.

 • Pępek świata

Ci gracze potrzebują wszystkiego:

 1. Całej farmy
 2. Wszystkich killi
 3. Całodobowego wsparcia supporta i junglera
 4. Perfekcyjnego owardowania linii

Zazwyczaj uważają się za lepszych. Odmowa im czegokolwiek skutkuje często nadmiernym spamem bądź lamentem.

Rozwiązanie: Jeśli gra na tyle dobrze, by zaoferowana mu pomoc była korzystną opcją dla teamu, to zróbcie to. Tymczasem jeśli gra słabo, a wymaga ogromnej uwagi, zmutuj go.

A Wy jak radzicie sobie na co dzień z tego typu graczami? Piszcie w komentarzach!

tumblr_ludgem3voS1qexlwuo1_1280