League of Legends r.

10 rzeczy, przez które możesz sabotować swój zespół

Kiedy przegrywacie rankeda, to zrzucacie winę na wszystkich innych? A może z Wami jest jakiś problem? Mamy kilka rzeczy, przez które możecie niechcący sabotować swój zespół!

Bez zbędnego gadania – czas na 10 rzeczy, przez które możesz przypadkowo sabotować swój zespół!

Farma ponad wszystko

Mmm, ta farma na bocie wygląda tak dobrze, a jungler z supportem poradzą sobie przy smoku… Tsa. 10 sekund potem widzisz, że sojusznicy polegli, a dragon teraz należy do drużyny przeciwnej. Czasem nie opłaca się bycie chciwym.

Split push bez teleporta

Split Tryndą czy Fiorą to jedna rzecz, ale kiedy splitujemy postacią, która ma słaby potencjał do niszczenia wież (np. Mao), upewnijmy się, że mamy teleport i/lub nasz team może poradzić sobie 4vs5.

Wymówki

Czasem dobrze jest przyznać się do swojego błędu, ale heyyyy – nie możemy tak w kółko próbować znajdować uzasadnień dlatego, że to my pokropiliśmy sprawę.

Zamiany roli bez researchu

Może i zabrzmi to dziwnie, ale niektórzy mogą oddać swoją rolę, aby być miłym bądź zostać wycarry’owanym. Warto najpierw sprawdzić, czy poradzą sobie oni na innych rolach – kto chciałby zobaczyć postać, na której mają oni jakieś 25% win rate?

Kupowanie zbyt dużej ilości wardów

Tak, wardy działają także w drugą stronę – może i nie kupowanie wardów jest gorsze, ale nabywanie ich w za dużej ilości też nie jest dobre. Jeżeli nie możemy obronić nawet control warda i stawiamy się w sytuacji, gdzie musimy kupować masę wardów – czy warto? Jedyne pomagamy przeciwnikom.

Summonerki? Zachowam, może się przydadzą potem…

Ten podpunkt najczęściej jest skierowany do ADC z healem. Czasem nie da się ocalić naszego sojusznika ginącego od miliona orbów Syndry. Czasami można go uratować, nawet jeśli nasz sojusznik miałby zostać z 10 HP po ignite przeciwnika, to zużyjmy heala, jeżeli niebezpieczeństwo nie minęło.

Zatrzymanie linii, kiedy przeciwnik z linii roamuje

Jeżeli przeciwnik z linii roamuje, to najgorszą rzeczą może być próba zatrzymania minionków pod naszym towerem. Serio? Gorsze może być chyba tylko “proszenie” naszego teamu, aby go nie feedowali.

Brak poświęcenia

Jeżeli robicie barona i Twoja postać jest ważna, ponieważ np. tankuje go – nie uciekaj, gdy Nashor ma 1/2 HP, bo przestraszyłeś się czegoś, lecz stój i tankuj, gdyż tylko wtedy pomożesz swojemu zespołowi.

Pytanie o “wybór czegoś OP”

Zed czy Yasuo nie został wybrany – pick or lose? Jeżeli taki niedoświadczony Władca Cieni trafi na one-trick Zyrę, to… Skończy się przegranym mid lanem i pewnie straconą grą.