League of Legends r.

10 postaci, które pomogą Ci wyjść z brązu!

W tym artykule przedstawiamy Wam "10 postaci które pomogą Ci wyjść z brązu"!

Pewnie wielu z Was pomimo tego, iż w większości gier swoją linię wygrywa, to jednak w drużynie znajdzie się taki gracz lub nawet kilku, który swoją marną grą potrafi popsuć rozgrywkę i doprowadzić do porażki. W tym artykule postaram się wam przedstawić dziesięć postaci, które są w stanie może nie wycarryować grę, ale na pewno zwiększyć szansę na wygraną w tak niskiej dywizji. Pamiętajcie, że owe postacie to wynik tylko i wyłącznie moich obserwacji i nie musicie ich brać do serca.

Evelynn 

Pierwszą postacią, która się tutaj znajdzie (pamiętajcie, że nie jest to TOP 10) jest Evelynn na jungli. Tak, zgadza się! Pomimo że nasza modliszka jest tak mało grana, jej świetny kamuflaż pozwoli na nafeedowanie sojuszników podczas masy ganków, a wygranie pod naszym umiejętnym dowodzeniem, będzie już tylko drobnostką.

 

Soraka

Kolejnym silnym pickiem w lidzie brązowej jest Soraka, postać która potrafi wycarryować nawet największą łamagę na ADC. Ult globalny świetnie pomaga sojusznikom na innych liniach, a jedyne co trzeba, by wygrać, to baczne rozglądanie się po mapie i leczenie sojuszników podczas teamfightów.

 

Veigar

Był już support, jungla, to teraz pora na mida. Jednym z najłatwiejszych picków i zarazem mocnych jest Veigar – nieskończone AP, kontrola tłumu za pomocą klatki i potężne umiejętności czynią z niego maszynkę do zabijania i carryowania gry. Pamiętajcie, by stać z tyłu i likwidować carry przeciwnika!

 

Illaoi

Pewnie wielu z Was czytających ten artykuł, bardzo lubi zająć górną aleję. To oczywiste, że szukacie silnego picka, który umożliwi Wam wygraną gry. Osobiście proponuję Wam championa przez wielu nazywanego królową Japońskich bajek dla dorosłych lub przez przeciwników “WTF RIOT??? DMG!”. Pewnie już wiecie o kogo mi chodzi. Bardzo silnym pickiem jest Illaoi, champion który pomimo tego, iż idzie praktycznie w tanka, potrafi sam na pięciu graczy zrobić Tentakilla. Pamiętajcie, że przed wyborem “dziewczyny z bickiem” należy zbanować Renektona/Jaxa, by ten nie psuł nam zamiarów.

 

Jinx

Postać, która potrafi doprowadzić do szału prawie każdego gracza ligi (Kombinacja klawiszy ctrl + 4). Może i nie cieszy oka, i nie ma co przybliżać na nią kamerki, ale i tak warto ją pickować. Oczywiście mowa tutaj o Jinx, jej bombki z dużym zasięgiem, klatka slow i globalny ult z potężnym DMG to idealna broń na cofających się pod wieżą wojowników brązu. Naprawdę polecam 🙂

 

Zyra

I czas zatoczyć koło. Kolejnym i już ostatnim supportem, pomimo tego że jest jeszcze kilka – to właśnie ona nadaje się najlepiej do tej roli. Mowa tutaj o Zyrze, która ze swoim ogromnym DMG, jak i masą stunów potrafi oneshootować ADCeka, ciągle robiąc itemki pod supporta. Obowiązkiem na niej jest ciągłe obijanie przeciwników, by nie dopuścić ich do farmy.

Hecarim

Jeżeli mówimy o junglerach, to bardzo silnym pickiem jest Hecarim, postać praktycznie nie banowana, z dużym DMG i łatwą junglą. Pomimo tego iż kucyk nie posiada żadnych doskoków, to potrafi solidnie dać z kopyta i wepchnąć przeciwnika pod sojuszniczą wieżę. Dodatkowe kilka itemków na pancerz czynią z niego prawdziwego jeźdźca śmierci (i to dosłownie).

 

 

Ahri

Teraz postać dla wielbicieli anime i mangi, jeżeli jesteście zafascynowani Japońską kulturą, to zapewne już wiecie, kogo mam na myśli. Ahri to bardzo silny mag który potrafi swoim buziakiem odmienić losy gry, silny system escape pozwala na ucieczkę, jak i dogonienie zgubionego przeciwnika. Mechanika postaci nie jest skomplikowana, a że w brązie banują Yasuo, to i też łatwo może wygrać linię.

 

Volibear

Przedostatnią postacią, która zapewne spodoba się wielbicielom niskiego poziomu trudności postaci tankowatych i z DMG, no i dla fanów “Kubusia Puchatka”, jest Volibear. Misiek jest silny zarówno na linii, jak i w późniejszej części gry. Dzięki jego pasywce praktycznie nie musi z niej schodzić, a tankowatość, podrzucenie i ult robi miazgę z przeciwników.

 

Ashe

Teraz czas na kolejnego ADC. Przeciwko całej brązowej lidze powiem Wam, że postaci jest wiele, ale żadna nie przypadła mi do gustu. ADC to praktycznie najtrudniejsza pozycja w grze i postaci z łatwą mechaniką i sporym DMG jest bardzo mało. Tutaj chyba najbardziej będzie pasować Ashe. Wystarczy farmić, jej silny ult potrafi pomóc innym liniom. A w teamfightach włączamy Q i zabijamy wszystkich.

 

Wydaje mi się, że powyższe postacie może i nie są bardzo wymagające skillowo, a atrybut prezentujących przez nie umiejętności potrafi bardzo pomóc drużynie w wygranej. Pamiętajcie, by zapoznać się z innymi poradnikami podstaw gry. Bardzo ważną umiejętnością jest farma i ocenianie sytuacji na mapie!

Przypominam, że wyżej wymienione postacie to tylko moja opinia i każdy ma prawo do innej!