League of Legends r.

10 najlepszych reworków w League of Legends!

League of Legends na przestrzeni lat dorobiło się ponad setki bohaterów. Nie każdy nadaje się już do rozgrywki, a przez to jego popularność spada. Wtedy następuje dla takiej postaci rework.

Liga cały czas rozrasta się o nowych członków, a ci starzy często odchodzą w zapomnienie. Dlatego Riot ma specjalną ekipę, która większość swojej pracy poświęca na dopasowanie tych starszych bohaterów do dzisiejszych czasów. W tym artykule przyjrzymy się 10 najlepszym postaciom po reworku.

10 – Yorick

Pamiętacie jeszcze te wszystkie memy o Yoricku, który wiecznie czeka na swoje odświeżenie? Tsa, te dni są już na szczęście za nami, możemy się cieszyć nowym Pasterzem zagubionych dusz. Riot wykonał kawał dobrej roboty w sprawie jego historii oraz otoczki przywoływania ghouli, a także sprawili, że gra przeciwko niemu jest mniej toksyczna. Mimo jego całkowitej zmiany Yorick wciąż nie jest popularną postacią i bardzo rzadko możemy go zauważyć na profesjonalnej oraz amatorskiej scenie LoL-a.

 

9 – Talon

Człowiek z niczego zamieniony w prawdziwego potwora zarówno w pro gierkach, jak i tych zwyczajnych. Rework zakończony powodzeniem, głównie dzięki mecie na Lethality, która sprawia, że Talon jest często bestią, która zabija Cię w sekundę (Rest in Pieces ADC [*]. Piszcie miasta), a następnie swobodnie biegnie przez ścianę do następnej ofiary. Zmiany sprawiły, że gra nim jest o wiele lepsza, a przeciwko niemu – to także “zabawa”.

 

8 – Cassiopeia

Ludzie, którzy byli OTP węża, narzekali na Rito, że nie wprowadzili żadnych zmian tej postaci oraz że ignorowali jej tożsamość. Jednak firma z pięścią w logo wysłuchała graczy i zmieniła pasyw Cassiopei na coś, co bardziej pasuje do tej ogólnego motywu. Od tamtego czasu większość mainów beznogiej było zadowolonych z obecnego stanu rzeczy.

 

 

 

7 – Darius

Spośród wszystkich Juggernautów Darius jest jedynym, który był dość dobrze zbalansowany. Skarner oraz Mordekaiser byli zepsuci od samego początku. Garen był cały czas postacią dobrą do Low Elo, a słabą dla sceny e-sportowej. Darius jest czystą maszyną do robienia pentakilli zarówno dla pro playerów, jak i na amatorskich rankedach! Ze wszystkich Juggernautów, jako jedyny jest nadal na komfortowym miejscu. Czasami jest nawet widziany na scenie e-sportowej.

 

 

6 – Gangplank

Event z Bilgwater oraz śmiercią GP był genialny! Najpierw zobaczyliśmy go w skinie “Kapitan Gangplank”, który na pewien czas był uznany za jego klasyczną skórkę. Następnie mogliśmy przeczytać o śmierci pirata, a to wszystko tylko po to, aby ujrzeć go w całej, nowej i metalowej okazałości. Czemu metalowej? A widzieliście jego protezę ręki? W grach pro playerów był on bohaterem, którego można było opisać tesktem “pick or ban”, czyli “Wybierz lub zbanuj”. Riot postarał się z jego zmianami, więc teraz jest on dobrą postacią do grania, a także uczciwą, jeśli chodzi o grę przeciwko niej.

 

5 – Galio

Dużo fanów narzekało na Galio, który po reworku stracił swoją tożsamość. Mówcie o nim co chcecie, ale obecny Galio jest o wiele lepszą postacią, niż był poprzednio. Może nie jest on tak samo podobny do swego dawnego ja, jak to było w pozostałych reworkach, ale są to zmiany na lepsze. Jest nawet widoczny w profesjonalnych grach, a jego pick-rate w grach amatorskich jest także widocznie większy.

 

4 – Taric

Taric nigdy nie miał problemów z balansem, a nawet był dość często wybierany w solo Q. Problemem Tarica było wszystko inne, czyli jego brzydki model, umiejętności oraz skórki. Cały jego gameplay był nudny. Riot porządnie się nim zajął i teraz jest on iście piękny, dobry do gry oraz jego umiejętności sprawiają, że jest całkiem niezłym pickiem do gry.

3 – Warwick

Pomimo paru problemów, jak przykładowo niezbyt dokładny hitbox jego R, rework Warwicka przyjął się całkiem dobrze. Ludzie z góry nie tylko zmienili jego tematykę, ale i ją ulepszyli! Jego tożsamość została uzupełniona, a Riotowi udało się osiągnąć plan zrobienia z niego junglera dla noobów początkujących graczy. Dodatkowo jego teaser był świetny. <3

2 – Sion

Dużo osób uważa Siona za jeden z najlepszych wydanych dotąd reworków. Nie bez powodu został on ustawiony na drugim miejscu na naszej liście. Sion był pierwszym “pełnym” reworkiem postaci. Jego historia oraz umiejętności zostały całkowicie zmienione. Jego historia jest jedną z najbardziej interesujących w całej Lidze Legend, a gra nim pozwala zmiażdżyć przeciwnika, jeśli ten popełni chociaż jeden błąd.

 

1 – Poppy

Poppy MUSIAŁA zostać numerem jedne na tej liście. Gdy rework Siona był niemal perfekcyjny, Poppy nawet do teraz jest idealna w każdej dywizji oraz jest często spotykana w profesjonalnych grach. Teraz jest uroczym tankiem, którego obecność w drużynie potrafi zmienić sytuację każdej walki drużynowej. Poppy jest zdecydowanie jednym z najlepszych reworków w historii. Dodatkowo pamiętajmy, że zaktualizowano jej skórki, więc mogliśmy nareszcie pożegnać potworną i brzydką lizakową Poppy.

Jej fanowski login screen wciąż uważam za jeden z najlepszych…

Co sądzicie o tej liście? Może macie ją inaczej poukładaną? Dajcie nam znać w komentarzach, a ja z wielką chęcią zapoznam się z Waszymi listami.