League of Legends Supremacy r.

Nowa gra od Riot Games?

Riot Games od dawna zapowiadał, że liczba mnoga w nazwie ich firmy to nie zabieg estetyczny i chce skupić się na tworzeniu innych gier. Ostatnie informacje sugerują, że Riot prawdopodobnie pracuje nad bijatyką.

Twórcy League of Legends niedawno opublikowali informację o przejęciu studia Radiant Entertainmet, które pracowało nad bijatyką Rising Thunder.

Nowa gra od Riot Games – fakty czy spekulacje?

Radiant Entertainment wraz z przejęciem firmy ogłosił zawieszenie dalszych prac na swoją bijatyką, co wskazuje na to, iż będzie pracować nad tytułem z podobnego rodzaju gier pod szyldem Riot Games.

Kilka miesięcy temu Riot Morello potwiedził na swoim Twitterze prace nad inną grą.

Na razie bez żadnych detali, ale pracujemy nad urzeczywistnieniem “s” w Riot Games.

Potwierdził tym samym swoją pracę w dziale Research & Development w Riot, którego powstanie zostało ogłoszone już w 2014 roku.

Rozgrywka w Rising Thunder

Ponadto rozwijana przez Radiant gra – Rising Thunder – była tworzona podobnie jak LoL w modelu free-to-play. Dodatkowo posiadała inną mechanikę niż typowe dla gatunku bijatyk tytuły. Zamiast wciskać kolejny przyciski i łączyć je w combo, by uzyskać specjalne uderzenie, mamy dostęp do tych specjalnych ataków pod kilkoma przyciskami, a każdy po użyciu otrzymuje cooldown, czyli gra działa na podobnej zasadzie jak League of Legends. Mamy bazowe, domyślne ataki oraz dodatkowe ciosy, które są podpięte do gry jak nasze umiejętności pod Q W E R w LoL-u.

Kiedy możemy spodziewać się nowego tytułu spod stajni Riot Games? Deweloper milczy i nie zdradza, żadnych szczegółów. Osobiście obserwując prace nad usprawnianiem Ligi, patchami, wydawaniem nowych bohaterów, skórek, dodawaniem nowych trybów gry i zapowiadanym od dawna update’em klienta, zaryzykuję stwierdzenie, że 2016 rok to jeszcze za wcześnie dla Riot Games na wydanie nowego tytułu.

Przeczytajcie również o League of Legends: Supremacy – czyli potencjalnej karciance od Riot: klik!