Konkursy i Quizy r.

Ogłoszenie wyników konkursu – Ivern i jego umiejętności!

Ostatnio zapowiedzieliśmy konkurs na najlepszy koncept umiejętności nowej postaci - Iverna! Teraz zapraszamy Was na wyniki!

Jeżeli nie widzieliście wcześniejszego artykułu o faktach i spekulacjach na temat Iverna, zobaczcie go tutaj: klik!

A teraz czas wyłonić zwycięzców!

Na miejscu trzecim Xivix, który zaprezentował dość ciekawy koncept, m.in. Q i W:

Pasywa – Za Ivernem podąża wilczek, który oddziela się od niego w momencie, gdy znajduje się blisko sojusznika, zwiększając jego obrażenia o 25/50/75 przez 3 sekundy 6/11/16 poziom. Cooldown 25 sekund.

Q – Ivern wskazuje obszar, w którym pojawiają się gęste krzaki. Sojusznicy znajdujący się w krzakach zyskują prędkość ruchu, natomiast przeciwnicy otrzymują obrażenia w czasie. 10/20/30/40/50 na sekundę, czas działania 3 sekundy. Przelicznik 25% AP. Cooldown 16/14/12/10/8 sekund.

W – Ivern tworzy mokradła na wybranym obszarze. Przeciwnicy znajdujący się na nim zostają opleceni gąszczem i wyrzuceni w powietrze. Czas bycia w powietrzu 1 sekunda. Umiejętność zadaje dodatkowe obrażenia w wysokości 40/60/80/100/120. +35%AP, jeżeli zostanie użyta w obszarze Q. Cooldown 10 sekund

E – Ivern przyzywa 2 wilczki biegnące przed siebie, które odpychają przeciwników na boki zadając im obrażenia w wysokości 50/100/150/200/250 +15% AP. Zasięg 400. Zasięg zostaje zwiększony dwukrotnie, gdy wilczki biegną przez Q. Cooldown 8 sekund.

R – Ivern wykonuje 3 skoki, pozostawiając za każdym razem roślinę, która obumiera po wykonaniu pojedynczego ataku zadającego 100/150/200 i ogłuszającego przeciwnika na 0.5/0.75/1. +45% AP. Ivern podczas wykonywania skoków jest nietykalny. Nie może również używać w tym czasie innych umiejętności. Zasięg każdego skoku 100/200/300 (6/11/16lvl). Cooldown 120 sekund.

Co do historii :
Irven podróżował samotnie przez wszystkie krainy, aż spotkał się z Zyrą. Zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia, lecz ona nie zwracała na niego uwagi. Poprzysiągł, że zbliży się do ukochanej ucząc się umiejętności podobnych do Zyry. Udało mu się to, lecz nauka odcisnęła piętno na jego ciele w postaci licznych deformacji i znaków na “korze”. Już nigdy nie zdołał przywrócić swojego starego wyglądu. Zyra odrzuciła go ponownie, a sam Irven zaszył się w głębi lasu, doskonaląc swoje umiejętności.

Drugie miejsce zajmuje Paweł Szczupak!

Bierna – Opiekun Lasu

Jeśli przeciwnik pokona Ponurnika/Skalniaka/Mrocznego wilka/Kraba/ Strusiaka/Golema/Krzewogrzbieta, to Ivern wymawia daną kwestię i zyskuje ładunek Opiekuna Lasu. Ładunki Opiekuna Lasu: Za każdy 1 ładunek opiekuna lasu Ivern i pobliscy sojusznicy mają zredukowane obrażenia od przeciwników o 0,25% (co jeden ładunek wzrasta o +0,25%) oraz każdy stwór w dżungli ma zwiększone HP +1% maks. jego zdrowia (+0,5% co ładunek) i zwiększony pancerz, i odp. na magię o +1 (+0.5 za każdy ładunek).

Q – Objawienie Opiekuna
Koszt many: 40
Czas pon. użycia: 10/9.5/9/8.5/8 sek.
Użycie: Ivern wykonuje zamach jedną ze swoich kończyn (którą jest gałąź) i zadaje pobliskim wrogom 40/60/80/100/120 AP. Jeśli Ivern zrobi zamach na sojusznika, to on i Ivern zostaną uleczeni o 15/30/45/60/75 HP.

W – Szybki rozrost
Koszt many: 20
Czas pon. użycia: 12 sek.
Użycie: Ivern wybiera wroga i wykorzystuje swoje korzenie, aby owinąć je wokół wybranego wroga. Przez ten czas i Ivern i wybrany przeciwnik zostają unieruchomieni oraz nie mogą używać umiejętności przez 1.5/1.75/2/2.25/2.5 sekund.

E – Cudowny krzew
Koszt many: 30 pkt
Czas pon. użycia: 18/17.5/17/16.5/16 sek.
Użycie: Ivern tworzy w wybranym miejscu krzew widoczny dla obu drużyn. Krzew znika po 9/18/27/36/45 sekundach. Na mapie może być maks. do 3 krzewów. Jeśli sojusznik wejdzie w ową roślinność, to zwiększona zostanie jego regeneracja HP oraz otrzyma on buff na 3 sek., zwiększający prędkość ruchu o 40 jednostek. Sojusznik znajdując się w krzewie stanie się także niewidzialny. Jeśli w owy krzak wejdzie przeciwnik (wrogi bohater, stworki się nie liczą), to ta roślinka zostanie zniszczona, ale wróg zostanie spowolniony na 4 sek. o 20/25/30/35/40 jedn. ruchu i otrzyma 70/120/160/200/230 AP.

R – Zjednoczenie opiekunów
Koszt many: 70
Czas pon. użycia: 160/140/100 sek.
Użycie: Na każdej alei pojawia się kopia Iverna. Pojawiają się dwie kopie. Jeśli Ivern jest na środkowej linii, to reszta kopii jest na topie i bocie. Kopie znikają po 6/12/18 sek. i posiadają 200/500/750 HP każda. Jeśli owe kopie żyją lub chociaż jedna, to stwory z dżungli stają się odporne na ataki, a sojusznicy będący w pobliżu klona Iverna mają znacznie zwiększoną regenerację życia, zwiększoną prędkość ruchu o 10/15/20% i 30/35/40% szansę na spowolnienie przeciwnika na 3 sek. o 20/25/30% prędkości ruchu.

Miejsce pierwsze zajmuje użytkownik Pablellblo.

Gratulujemy świetnego konceptu!

Pasyw – Gdy Ivern atakuje potwory w dżungli, nie zabija ich, lecz oswaja (potwory odchodzą w nieznane miejsce)
Ivern oznacza potwory w dżungli, gdy przeciwnik zaatakuje oznaczonego potwora, Ivern zyskuje na niego wizje.
Jeśli Ivern ocali potwora, nie zabijając (ani nie zyskując asysty) wrogiego bohatera, zyskuje 1 stack do pasywki, za zabójstwo 4 stacki, a za asystę 3, w przypadku, gdy potwór zginie, ale Ivern pomści go zabijając jego pogromcę (lub uzyska na nim asystę) zyskuje 2 stacki pasywki (1 za asystę)
bonusy za stacki asysty:
5 – zwiększa obrażenia zadawane potworom w dżungli
10 – grzyby na ciele Iverna stają się toksyczne, zadają 5 (+ilość stacków/2) obrażeń na sekundę pobliskim wrogim bohaterom
25 – zwiększa zasięg Q
35 – wydłuża czas trwania unieruchomienia W
40 – zwiększa prędkość ruchu
50 – zwiększa prędkość przemieszczania się korzeni z W

Q – Ivern szybko przemieszcza się pod ziemią, aby doskoczyć do wybranego celu. Jeśli cel jest wrogiem, wyprowadza mu 2 szybkie ataki zadające obrażenia fizyczne.

W – Do wskazanego obszaru podążają korzenie (przeciwnicy widzą to miejsce), by wyskoczyć z ziemi i unieruchomić wrogów oraz zadać im obrażenia magiczne. Umiejętność ma duży zasięg, jednak im dalej od Iverna znajdować będzie się miejsce docelowe, tym więcej czasu na reakcję będą mieli przeciwnicy.

E – Ivern przywołuje ostatnio oswojony obóz potworów, aby przez pewien czas pomagały mu w walce. W zależności od przywołanych potworów otrzymuje następujące premie:
wilki/ptaki – zadają obrażenia AD celom, które atakuje Ivern
ponurnik – atakuje znacznie wolniej niż ptaki czy wilki, jednak jego ataki zatruwają cel i zadają obrażenia magiczne
skalniaki – przejmują część obrażeń zadawanych Invernowi
blue – przejmuje część obrażeń zadawanych Invernowi (połowę tego, co przejęłyby skalniaki) oraz zadaje obrażenia AP (połowę tego, co zadawałyby wilki/ptaki)
red – atakuje wolniej niż ponurnik, jednak nadrabia to podpaleniem i większą ilością hp

R – We wskazanym obszarze Ivern tworzy gęste zarośla (krzaki) utrzymujące się X sekund. Przeciwnicy znajdujący się w nich zostają uciszeni na 0,5 sek., a ich prędkość ataku i ruchu zostaje zmniejszona, sojusznicy walcząc w krzakach zyskują prędkość ruchu i ataku.

A co do historii:
Ivern pochodzi z Dżungli Plague, kiedyś był zwykłym drzewem, jednak wszystko zmieniło się, gdy blisko niego potężny druid stoczył długą walkę z dorównującym mu w mocy magiem, specjalizującym się w czarach psychicznych. Gdy druid uświadomił sobie, że nie zdoła wygrać walki, postanowił, że aby przeżyć, połączy swoją duszę z jednym z okolicznych drzew. Nie udało mu się to jednak do końca, gdyż przez wyjątkowo silny czar przeciwnika, na który nie był przygotowany, jego psychika przestała istnieć. Druid zginął, a jedno z okolicznych drzew zyskało jego duszę, tworząc swoją własną świadomość, tak narodził się Ivern.
Przez pierwsze lata posiadania świadomości, nie wiedział on nawet, że jest zdolny do poruszania się, żył bez trosk, często rozmawiał z wilkami, które miały norę blisko niego.
Przełom nastąpił, gdy pewnego dnia kłusownicy zapuścili się głębiej w las polując na wilki, które akurat miały młode, więc nie pozostawiały swoich siedlisk. Napastnicy zaatakowali szybko, jednak Ivern wiedział wcześniej o ich obecności – musiał reagować szybko, więc wszystko robił odruchowo, unieruchomił kłusowników, a następnie okrył się wraz z wilkami zaroślami, aby pozostały bezpieczne.
Po tym wydarzeniu długo się zastanawiał, w jaki sposób udało mu się to zrobić. Po kilku dniach nauczył się poruszać, a następnie kontrolować swoje niezwykłe umiejętności, które posiadał dzięki duszy druida.
Po tych wydarzeniach Ivern zaczął przemierzać dżunglę i chronić zwierzęta, aż wreszcie gdy wszystkie w Dżungli Plague stały się bezpieczne i nic im nie zagrażało, postanowił udać się w głąb kontynentu, aby żadna leśna istota w Valoran nie została zabita.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom –  prace były na wysokim poziomie!

Jak odebrać nagrodę?

  • Wyślij na mail [email protected] następujące informacje:
    • Dodaj pod swoją pracą w poprzednim newsie (Click!) jako komentarz swój nick

Przypominamy, że nagrodę możemy dostarczyć najwcześniej 24 godziny po zaproszeniu do znajomych.